Προς το περιεχόμενο

Γιατί η βιομηχανία του gaming “τελειώνει” τον ειδικό Τύπο;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ που είχα Amiga 500 όταν ήμουν μικρός, διάβαζα φανατικά το pixel που ήταν ειδικευμένο σε home computers (Amiga, atari St, amstrad 6128 κτλ.)

Ενώ το pc Master ασχολούνταν με pc games.

Μιλάμε για εποχή 1990

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίες εποχές χωρίς πληρωμένα reviews, sjw/ gamergate και λοιπές αρλούμπες.

 

Καλα, τα πληρωμενα reviews υπηρχαν απο την εποχη που η πρωτη εφημεριδα εβγαλε ειδικη στηλη με τιτλο "κριτικες".

 

Στην ελλαδα ειδικα σχεδον οποιο γνωστο περιοδικο και να επαιρνες εκανε μπαμ οτι ειχε απο πισω χορηγο την $ony. Μια χωρα πλευστεσιο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τα περιοδικά ηταν καλύτερα, οχι οτι ειμαι ροματικός αλλά η ποιότητα τώρα είναι τέρμα κάτω...χαζο youtubers και άσχετοι streamers μας ζαλίζουν.

 

Υπαρχουν πολλοι αξιολογοι youtubers καθως και επαγγελματιες streamers.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στήλη peek & poke στο pixel....

Reviews της μισής σελίδας που αν τα διαβάσεις σήμερα θα ξεραθείς στο γελιο. Αλλά τότε είχαν όλα τη μαγεία τους. Ώρες στην τουαλέτα με το περιοδικό, λες και ήταν τσόντα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ διάβαζα Pixel ... φίρμα του χώρου, τότε  ... με πολλά λάθη ωστόσο ... π.χ. βιάστηκε να "θάψει" τα 8bit , χρόνια πριν φύγουν πραγματικά ... βασιλικότερο του βασιλέως στην σταυροφορία κατά της πειρατείας (που 20+ χρόνια μετά το θάνατό του υπάρχει) ... με γραφικές συνέπειες , όπως π.χ. να αγνοεί το 80% του software για τα cpc κοκ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που είχα Amiga 500 όταν ήμουν μικρός, διάβαζα φανατικά το pixel που ήταν ειδικευμένο σε home computers (Amiga, atari St, amstrad 6128 κτλ.)

Ενώ το pc Master ασχολούνταν με pc games.

Μιλάμε για εποχή 1990

Ειλικρινα,θυμαμαι εκεινες τις εποχες με νοσταλγια.Περιμεναμε το Pixel μπας κι εχει καμια λυση για τα adventure της εποχης.Amiga 500 αξεχαστη,Ακομα σε λειτουργικοτατη κατασταση με χιλιοεπισκευασμενο τροφοδοτικο,το οποιο μετα απο 16 ωρες ποδοσφαιρακι καιγοταν που και που.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα, τα πληρωμενα reviews υπηρχαν απο την εποχη που η πρωτη εφημεριδα εβγαλε ειδικη στηλη με τιτλο "κριτικες". Στην ελλαδα ειδικα σχεδον οποιο γνωστο περιοδικο και να επαιρνες εκανε μπαμ οτι ειχε απο πισω χορηγο την $ony. Μια χωρα πλευστεσιο.

ειδικώς το high tech το οποίο είχε βγάλει όλα ανεξαιρέτως τα προϊόντα sony τα καλλίτερα ever σε όλες τις κατηγορίες. Ενδεικτικώς ως σημείο αναφοράς για blu-ray playback είχε το playstation 3. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα δε μπορώ να χωνέψω ότι  πέταξα πάνω από 80 τεύχη GamePro από το πρώτο τεύχος και δε ξέρω και άλλα πόσα Games λόγω έλλειψης χώρου.

Αξέχαστα θυμάμαι με το που το έπιανα στα χέρια μου έτρεχα τελευταία σελίδα στα cheats...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...