Προς το περιεχόμενο

Ειναι νηστισιμο;


Luxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα κατι μπαρες βρωμης και σε μια με σοκολατα γραφει τα εξης συστατικα :

 

Βρωμη, φυτικη μαργαρινη, σιροπι μελασας, βελγικη σοκολατα ( σογιας ) [ κακαομαζα, ζαχαρη, βουτυρο κακαο, ελαχιστο λιπος, σκονη κακαο, σογια λεκιθινη ], ζαχαρη απο ζαχαροκαλαμο, φυτικη γλυκερινη, αλευρι σογιας.

 

Αυτο το ελαχιστο λιπος με παραξενευει. Να ειναι φυτικο λιπος; Αλλιως δε βγαζει νοημα, καθως εχει φυτικη μαργαρινη και φυτικη γλυκερινη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω νηστεια εδω και χρονια αλανια μου.. Για δικους μου λογους, προφανως καμια σχεση με τη θρησκεια. Απλα ετυχε το θεμα πανω στις επιμαχες ημερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω νηστεια εδω και χρονια αλανια μου.. Για δικους μου λογους, προφανως καμια σχεση με τη θρησκεια. Απλα ετυχε το θεμα πανω στις επιμαχες ημερες.

 

Αν νομίζεις ότι κάνεις νηστεία εδώ και χρόνια, τότε απλά δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει νηστεία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανω νηστεια εδω και χρονια αλανια μου.. Για δικους μου λογους, προφανως καμια σχεση με τη θρησκεια. Απλα ετυχε το θεμα πανω στις επιμαχες ημερες.

Κανεις νηστεια ως προς τι, εφοσον δεν εχει σχεση με τη θρησκεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νηστεια δε γινεται μονο για θρησκευτικους λογους. Μη παιζουμε με τις λεξεις ομως. Θα μου απαντησει καποιος στην ερωτηση μου παρακαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα κατι μπαρες βρωμης και σε μια με σοκολατα γραφει τα εξης συστατικα :

 

Βρωμη, φυτικη μαργαρινη, σιροπι μελασας, βελγικη σοκολατα ( σογιας ) [ κακαομαζα, ζαχαρη, βουτυρο κακαο, ελαχιστο λιπος, σκονη κακαο, σογια λεκιθινη ], ζαχαρη απο ζαχαροκαλαμο, φυτικη γλυκερινη, αλευρι σογιας.

 

Αυτο το ελαχιστο λιπος με παραξενευει. Να ειναι φυτικο λιπος; Αλλιως δε βγαζει νοημα, καθως εχει φυτικη μαργαρινη και φυτικη γλυκερινη.

φάτη αυριο.

Μπήκες σε τοσο κοπο, να ανοιξεις θέμα και να προβληματίζεσαι για μια μπαρα βρώμης; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νηστεια δε γινεται μονο για θρησκευτικους λογους. Μη παιζουμε με τις λεξεις ομως. Θα μου απαντησει καποιος στην ερωτηση μου παρακαλω;

Νηστεία γίνεται για θρησκευτικούς λόγους. Για ιδεολογικούς, ηθικούς, ιατρικούς, γίνεται δίαιτα ή διατροφή.

πχ. vegan διατροφή =/= νηστεία , ακόμα και όταν πρόκειται για ακριβώς τις ίδιες τροφές.

http://el.thefreedictionary.com/%ce%bd%ce%b7%cf%83%cf%84%ce%b5%ce%af%ce%b1

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φάτη αυριο.

Μπήκες σε τοσο κοπο, να ανοιξεις θέμα και να προβληματίζεσαι για μια μπαρα βρώμης; 

Ρε παιδια δε τρωω καθολου ζωϊκα εδω και χρονια. Ειμαι χορτοφαγος. Απλα επεσε η απορια μου πανω στο Πασχα. Καμια σχεση. Απλα σημερα αγορασα αυτες τις μπαρες, ειναι καινουριες.

 

Τεσπα θα ρωτησω σε φορουμ σχετικο. Εχετε κανει τη τριχα τριχια εδω μεσα. Αγιες ημερες κατ' αλλα ετσι χριστιανοι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι χρησιμοποιουν υλικα καταλληλα θρησκειες,βηγκαν/χαλαλ/κοσερ κτλ, 99.999% αναγραφουν πανω στη συσκευασια πως ειναι μπορουν να καταναλωθουν απο τους συγκεκριμενους.

Αρα αφου δεν εχει καποια ενδειξη το προιον, τοτε σχεδον σιγουρα περιεχει απαγορευμενο συστατικο.

Κοινως, μην την φας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...