Προς το περιεχόμενο

Παγωτά και Σνακ 1980-1995


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Ρε παιδια θυμαστε ενα γλυκο-σνακ που σπαω το κεφαλι μου πως τα λεγανε.. καπου αρχεσ 90 πρεπει να σταματησε να βγαινει.. ειχε μια χρυση συσκευασια.. ειχε σοκολατενιες καρδουλες και μεσα ειχαν γεμιση κατι μεταξυ μουστοκολουρου και μπισκοτου...

 

Το "αραπάκι" λες? (καθόλου ρατσιστικό για την εποχή...).

 

EDIT: α όχι δε λες αυτό, τώρα μου ήρθε στο μυαλό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδια θυμαστε ενα γλυκο-σνακ που σπαω το κεφαλι μου πως τα λεγανε.. καπου αρχεσ 90 πρεπει να σταματησε να βγαινει.. ειχε μια χρυση συσκευασια.. ειχε σοκολατενιες καρδουλες και μεσα ειχαν γεμιση κατι μεταξυ μουστοκολουρου και μπισκοτου...

 

Πω ρε! Τι μου θύμισες. Λατρεία! Πρέπει να είχα φάει κιλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας βάλω δύσκολα.

Στη γειτονιά είχαμε ένα μόνο περίπτερο (γεννηθής το '82).

ΕΒΓΑ

Υπήρχε λοιπόν ο πύραυλος 4χ4. Χωνάκι, και το από πάνω (όπως σήμερα) πλαστικό διαφανές για να μη χαλάει το σχήμα του παγωτού πάνω πάνω.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ, για κάποια περίοδο, ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ παγωτό πύραυλος. Τόσο μεγάλο που δεν είχε ΕΝΑ μονο προστατευτικό για το πάνω-πάνω, ΑΛΛΑ ΔΥΟ πλαστικά διαφανη. Ένα κύλινδρο από το σημείο που τελείωνε το χωνάκι και άλλο ένα σα καπελάκι ημισφαιρικό.

Φανταστείτε πως πάνω από το χωνάκι είχε μέγεθος σχεδόν όσο ενάμιση κυπελάκι (τόσο μεγάλο μου φαινόταν τότε tbh).

ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ??????? ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ>? ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ????

ΔΥΑΔΩΣΤΑΙ!!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας βάλω δύσκολα.

Στη γειτονιά είχαμε ένα μόνο περίπτερο (γεννηθής το '82).

ΕΒΓΑ

Υπήρχε λοιπόν ο πύραυλος 4χ4. Χωνάκι, και το από πάνω (όπως σήμερα) πλαστικό διαφανές για να μη χαλάει το σχήμα του παγωτού πάνω πάνω.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ, για κάποια περίοδο, ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ παγωτό πύραυλος. Τόσο μεγάλο που δεν είχε ΕΝΑ μονο προστατευτικό για το πάνω-πάνω, ΑΛΛΑ ΔΥΟ πλαστικά διαφανη. Ένα κύλινδρο από το σημείο που τελείωνε το χωνάκι και άλλο ένα σα καπελάκι ημισφαιρικό.

Φανταστείτε πως πάνω από το χωνάκι είχε μέγεθος σχεδόν όσο ενάμιση κυπελάκι (τόσο μεγάλο μου φαινόταν τότε tbh).

ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ??????? ΓΙΑΤΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ>? ΤΙ ΜΑΣ ΚΡΥΒΟΥΝ????

ΔΥΑΔΩΣΤΑΙ!!!!!

πρεπει να ηταν ο πυραυλος FM αυτο που λες

Δεν ξερω τι λετε εσεις αλλα εγω θελω πισω το υπεργαματο γαλα action ,  με μελι και βυνη  :-(

αυτο και επισης το carnation

 

πρεπει να κανουμε petition για το carnation!

και να ρωτησω και γω με τη σειρα μου κατι αν θυμαται κανεις ποιο ηταν..

 

γλυκισμα κεικ στρογγυλο

σε πορτοκαλι αν θυμαμαι καλα συσκευασια

κατι σαν brownie, και ειχε και καρυδια μεσα

με επικαλυψη σοκολατας γαλακτος

 

μοιαζει με το αραπακι, αλλα δεν ειναι αυτο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σας βάλω δύσκολα.

Στη γειτονιά είχαμε ένα μόνο περίπτερο (γεννηθής το '82).

ΕΒΓΑ

Υπήρχε λοιπόν ο πύραυλος 4χ4. Χωνάκι, και το από πάνω (όπως σήμερα) πλαστικό διαφανές για να μη χαλάει το σχήμα του παγωτού πάνω πάνω.

ΜΑΖΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ, για κάποια περίοδο, ΥΠΗΡΧΕ ΕΝΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΜΕΓΑΛΟ παγωτό πύραυλος. Τόσο μεγάλο που δεν είχε ΕΝΑ μονο προστατευτικό για το πάνω-πάνω, ΑΛΛΑ ΔΥΟ πλαστικά διαφανη. Ένα κύλινδρο από το σημείο που τελείωνε το χωνάκι και άλλο ένα σα καπελάκι ημισφαιρικό.

 

Έναν με όλο σοκολάτα δε λες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Oχι το FM κάπως αλλιώς λεγοταν γμτ και νομίζω πως το χωνακι ήταν σοκολατενιο (ή στη βαση του χωνακιου ειχε σκληρη σοκολατα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...