Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi 6 με κυρτές πλευρές στην οθόνη, Snaprdragon 835, διπλή κάμερα και τιμή $360


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 142
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παντως εγω σαν κατοχος Xiaomi redmi note 2 prime δεν μπορω να πω και τα καλυτερα.Η καμερα του ειναι στην καλυτερη μετρια και γενικα η συσκευη παρουσιαζει θεματακια στο λογισμικο και στην λειτουργια της.Το galaxy s3 που ειχα σε ολα(εκτος της ταχυτητα εννοειται) και στην γενικη εμπειρια χρησης ηταν πολυ καλυτερο.

 

Το κινητο θεματος τουμπανακι φαινεται απλα θα συμφωνησω και εγω οτι δεν ειναι μονο τα specs.

 

 

ΥΓ 

Εχω δυο powerbank xiaomi και την action και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Απλα στα κινητα δεν.Μονο specs.

 

παντως και εγω κατοχος galaxy j1 εχω να δηλώσω οτι η καμερα ειναι πατατα !!!!οποτε και το καινουργιο s8 πατατα θα ειναι στην καμερα!!!!! 

και οσο για το gakaxy s3 τραγικο τηλεφωνο απο την πρωτη μερα με φουλ lag !!και σαφως αυτο που εχεις τωρα εχεις καλυτερη εμπειρία χρίσης!!!!  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Παντως εγω σαν κατοχος Xiaomi redmi note 2 prime δεν μπορω να πω και τα καλυτερα.Η καμερα του ειναι στην καλυτερη μετρια και γενικα η συσκευη παρουσιαζει θεματακια στο λογισμικο και στην λειτουργια της.Το galaxy s3 που ειχα σε ολα(εκτος της ταχυτητα εννοειται) και στην γενικη εμπειρια χρησης ηταν πολυ καλυτερο.

 

Το κινητο θεματος τουμπανακι φαινεται απλα θα συμφωνησω και εγω οτι δεν ειναι μονο τα specs.

 

 

ΥΓ 

Εχω δυο powerbank xiaomi και την action και ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.Απλα στα κινητα δεν.Μονο specs.

 

παντως και εγω κατοχος galaxy j1 εχω να δηλώσω οτι η καμερα ειναι πατατα !!!!οποτε και το καινουργιο s8 πατατα θα ειναι στην καμερα!!!!! 

και οσο για το gakaxy s3 τραγικο τηλεφωνο απο την πρωτη μερα με φουλ lag !!και σαφως αυτο που εχεις τωρα εχεις καλυτερη εμπειρία χρίσης!!!!  

 

Η σειρα redmι της xiaomi δεν ξεχωριζει για τις καλες καμερες που δεν εχει. Βασικα ειναι ισως το μονο αρνητικο των φθηνοτερων xiaomi οι καμερες πλεον σε σχεση με ολα τα αλλα που προσφερουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως εγω σαν κατοχος Xiaomi redmi note 2 prime δεν μπορω να πω και τα καλυτερα.Η καμερα του ειναι στην καλυτερη μετρια και γενικα η συσκευη παρουσιαζει θεματακια στο λογισμικο και στην λειτουργια της.Το galaxy s3 που ειχα σε ολα(εκτος της ταχυτητα εννοειται) και στην γενικη εμπειρια χρησης ηταν πολυ καλυτερο.

 

 

 

 

 

κινητο 150 ευρώ vs κινητο 500+ ευρώ... Εισαι σιγουρος για αυτο που κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μερικοι σαν να λετε να ειχε και τελεια καμερα να εκανε και 50 ευρω να εφτιαχνε και καφε και τοτε ισως το προτιμουσατε απο samsung με μπαταρια κατι ωρων και bloatware απο δω ως απεναντι η το iphone με 720p οθονη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξει μερικοι σαν να λετε να ειχε και τελεια καμερα να εκανε και 50 ευρω να εφτιαχνε και καφε και τοτε ισως το προτιμουσατε απο samsung με μπαταρια κατι ωρων και bloatware απο δω ως απεναντι η το iphone με 720p οθονη. 

Το Oneplus 3 περυσι στα 400ευρω μια χαρα αξιοπρεπεστατη καμερα ειχε,και stock android(για κινεζικο)και specs φοβερα,ειναι λογικο να υπαρχουν απαιτησεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Oneplus 3 περυσι στα 400ευρω μια χαρα αξιοπρεπεστατη καμερα ειχε,και stock android(για κινεζικο)και specs φοβερα,ειναι λογικο να υπαρχουν απαιτησεις.

50 ευρω πανω απο αυτο που συζηταμε δηλαδη, με μικροτερη μπαταρια (3000mah) και χειροτερο επεξεργαστη. Στην τελικη δεν διαφωνω για τις καμερες, αλλα να αναγνωριζουμε πως ολα ειναι trade off.

Αμα ειχε +100 ευρω και γαματη καμερα θα ελεγαν καποιοι "Με τοσα λεφτα παιρνω μεταχειρισμενο S7/ 1+5 "

Αμα ειχε 825 /4αρα ραμ και γαματη καμερα "Ο επεξεργαστης ειναι χαλια / το κινητο κολλαει"

κλπ. 

Αμα το trade off αυτο δεν σου ταιριαζει το προσπερνας. Το να κατηγορεις την εταιρια ειναι μυωπικο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ευρω πανω απο αυτο που συζηταμε δηλαδη, με μικροτερη μπαταρια (3000mah) και χειροτερο επεξεργαστη.

Μιλαω για κινητο του 2016 ομως.....

 

Και παλι ομως απο την στιγμη που καποιος μπορει να παρει απο Ελλαδα κινητα οπως S7,Htc 10 ή και με λιγοτερα χρηματα το Honor 8 με την εγγυηση τους και να εχει το κεφαλι του ησυχο,η Xiaomi (απο τον περισσοτερο κοσμο που δεν θελει να μπλεκει με Κινα)τρωει ακυρο(τουλαχιστον μεχρι να τα καλυπτει και αυτα η Infoquest οπως τα τωρινα redmi note).

 

Τα παραπανω specs ελαχιστους ενδιαφερουν πραγματικα γιατι ελαχιστοι τα εχουν και αναγκη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 ευρω πανω απο αυτο που συζηταμε δηλαδη, με μικροτερη μπαταρια (3000mah) και χειροτερο επεξεργαστη. Στην τελικη δεν διαφωνω για τις καμερες, αλλα να αναγνωριζουμε πως ολα ειναι trade off.

Αμα ειχε +100 ευρω και γαματη καμερα θα ελεγαν καποιοι "Με τοσα λεφτα παιρνω μεταχειρισμενο S7/ 1+5 "

Αμα ειχε 825 /4αρα ραμ και γαματη καμερα "Ο επεξεργαστης ειναι χαλια / το κινητο κολλαει"

κλπ. 

Αμα το trade off αυτο δεν σου ταιριαζει το προσπερνας. Το να κατηγορεις την εταιρια ειναι μυωπικο.

Η τιμη αυτου δεν θα ειναι 350€ γιατι δεν ψωνιζεις κατευθειαν απο την σιαομι αλλα απο κανενα κινεζομαγαζο με καπελο τουλαχιστον 100€. Δεν αναφερω τιμες ινφοκουεστ ή σκρουτζ γιατι εκει πας παραπανω. Το s7 το βρισκεις καινουργιο με 400€και οχι μεταχειρισμενο που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το xiaomi, έχω το redmi note 4, με τον 10core της mediatek και τα σπάει! Σίγουρα θα είναι άλλη μια value 4 money πρόταση! Πάλι καλά που υπάρχουν και αυτές οι εταιρείες, που προσφέρουν Hi end συσκευές σε midrange τιμές! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με το ζόρι θέλετε να πείσετε πως η Xiaomi έχει το ίδιο καλές κάμερες με τις άλλες εταιρίες....πραγματικά με ξεπερνάει. Επίσης η τιμή στην Ευρώπη θα είναι σίγουρα 100€ πάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το xiaomi, έχω το redmi note 4, με τον 10core της mediatek και τα σπάει! Σίγουρα θα είναι άλλη μια value 4 money πρόταση! Πάλι καλά που υπάρχουν και αυτές οι εταιρείες, που προσφέρουν Hi end συσκευές σε midrange τιμές! 

Με το που είδα το 10core Mediatek....εκεί σταμάτησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ ότι πρώτον, η αφαίρεση jack του αφαιρεί πωλήσεις, τουλάχιστον μέχρι να μας κάνουνε όλοι οι κατασκευαστές (αν είναι συννενοημένοι) να την ξεχάσουμε σε μερικά χρόνια.

Θα πρέπει να περιμένουμε αν η κάμερα/software αυτή τη φορά θα μπορεί να δώσει αποτελέσματα, τουλάχιστον, εφάμιλλα των τοπ κινητών (2016) σε αυτό τομέα.

Αλλά ερχόμαστε στην τιμολόγηση. Από τη στιγμή που όταν θα κυκλοφορήσει, δεν θα είναι τουλάχιστον 150€ φθηνότερο των ναυαρχίδων του 2016, δεν ξέρω πως θα κάνει πωλήσεις (εκτός Κίνας). Πως θα αγνοήσει κανείς την εγγύηση έναντι των ωμών specs...

Αν μαγικά (ουτοπικά) συνέβαινε αυτό, τότε το plus της μοντέλο θα ήταν μια πολύ καλή επιλογή για μένα που έχω κακομάθει σε 5,7''+ κινητά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...