Προς το περιεχόμενο

Η μητρική εταιρεία της Google ζητά 10.000 εθελοντές για ιατρική έρευνα


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί το κουραζετε;

Ούτε αυτός που έγραψε αρνητικά θα συμμετέχει, ούτε αυτός που έγραψε αρνητικά.

Απλά μερικοί θέλουν να κουνάνε το δάχτυλο.

 

Εμένα απο τα σχόλια δεν μου έμεινε η άρνηση για εθελοντισμό, μου έμεινε η ευκολία που ενα ζώο έριξε κατάρες ακόμα και για παιδιά αλλά και τα υπόλοιπα ζώα που έκαναν like.

 

Πουθενά δεν θίγονται προσωπικά δεδομένα, εθελοντικά θα πάει οποιος παει

 

Γιαγιά... εσύ;

 

Δεν σταματάνε να με εκπλήσσουν κάποιοι χρήστες του Insomnia με τις ικανότητες ανάγνωσης και κατανόησης που έχουν.

 

keep-calm-and-go-back-to-school-3.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Γιαγιά... εσύ;

 

Δεν σταματάνε να με εκπλήσσουν κάποιοι χρήστες του Insomnia με τις ικανότητες ανάγνωσης και κατανόησης που έχουν.

 

Δεν έχει να κάνει με το αν πιστεύεις σε κατάρες αλλά για το πόσο εύκολα βγάζεις σε γραπτό ή προφορικό λόγο την μισανθρωπια σου, την κακία σου και όλη σου τη μιζέρια και μαυρίλα.

 

Κι εγώ εκπλήσσομαι με το πόσοι εδώ μέσα νομίζουν ότι είναι κάτι το ξεχωριστό αλλά είναι απλά μέτριοι σε όλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει με το αν πιστεύεις σε κατάρες αλλά για το πόσο εύκολα βγάζεις σε γραπτό ή προφορικό λόγο την μισανθρωπια σου

 

Καλό θα είναι να ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω, μήπως αναθεωρήσεις και να πάρεις πίσω τους χαρακτηρισμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό θα είναι να ξαναδιαβάσεις αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω, μήπως αναθεωρήσεις και να πάρεις πίσω τους χαρακτηρισμούς.

"Αυτοί που λένε μετα βδελγυμιας όχι... Θα ήθελα να μην είστε σε θέση να απολαύσετε ποτέ τα αποτελέσματα ερευνών που θα σώσουν εκατομμύρια ζωές."

 

Στο παραπάνω θυμάμαι να έλεγε "εσείς και τα παιδιά σας", ή θυμάμαι λάθος ή έγινε edit εντός 5λεπτου.

Τες πα, μικρή σημασία έχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πας να δουλέψεις και χωρις μισθό. 

Αν οι γιατροί κάναν δωρεάν τις εξετάσεις και τα φάρμακα ήταν δωρεάν, και θα δούλευα χωρίς μισθό και θα γινόμουν εθελοντής χωρίς αμοιβή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχει καταντήσει κουραστικό να λέει κάποιος 5 γενικευμένες μπαρούφες τις οποίες 99% δεν τηρεί ούτε ο ίδιος μόνο και μόνο για να πει κάτι "σωστό". Το τι κάνω εγώ δεν το ξέρει ούτε αυτός ούτε εσύ.

  Οποτε επειδη ειναι κουραστικο κανεις επιθεση σε καποιον που λεει κατι σωστο. Και στη τελικη γτ πρεπει να κοιτας το ατομο και οχι την ιδεα. αυτη εχει αξια. Τα σωστοτερα λογια δεν εχει σημασια εαν ερχονται απο καποιον "που δεν τα τηρει" , δεν αλλοιωνεται η ποιοτητα των πραγματων απο το ατομο που εκφερει μια ιδεα.....

 

Υγ σε πειραξαν οι μπαρουφες αυτου και οχι αυτων που ειπαν χιλιες πιπες για το γιατι να δινουμε αιμα κλπ κλπ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Οποτε επειδη ειναι κουραστικο κανεις επιθεση σε καποιον που λεει κατι σωστο. Και στη τελικη γτ πρεπει να κοιτας το ατομο και οχι την ιδεα. αυτη εχει αξια. Τα σωστοτερα λογια δεν εχει σημασια εαν ερχονται απο καποιον "που δεν τα τηρει" , δεν αλλοιωνεται η ποιοτητα των πραγματων απο το ατομο που εκφερει μια ιδεα.....

 

Υγ σε πειραξαν οι μπαρουφες αυτου και οχι αυτων που ειπαν χιλιες πιπες για το γιατι να δινουμε αιμα κλπ κλπ

"Επίθεση" στο άτομο που ένα ποστ πριν λέει ουσιαστικά κακό ψόφο σε όσους δεν συμφωνούν με αυτά που λέει (ή την "ιδέα").

 

Για κάνε και quote που σχολίασε κάποιος για το αίμα, τα όργανα κτλ. Take your time.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί έχει καταντήσει κουραστικό να λέει κάποιος 5 γενικευμένες μπαρούφες τις οποίες 99% δεν τηρεί ούτε ο ίδιος μόνο και μόνο για να πει κάτι "σωστό". Το τι κάνω εγώ δεν το ξέρει ούτε αυτός ούτε εσύ.

 

 

Το αν λέω μπαρούφες δεν είσαι σε θέση να το ξέρεις. Το αν αυτό που γράφω είναι αληθές, άσχετα αν ισχύει για μένα ή οχι, μπορείς να το επαληθεύσεις.

 

Το αν στο ορισμό του παράσιτου περιλαμβάνομαι και εγώ δεν αναιρεί οτι όντως είναι σωστό αυτό που γράφω.

Στην τελική εγώ μπορεί να είμαι παράσιτο με συνείδηση και εσύ απλά χωρίς.

 

Αυτό είναι δεδομένο. Δεν βγήκα να σου πω, τι καλός είμαι εγώ και τι βλάκας είσαι εσύ. Και στην τελική δεν βγήκα να καυχηθώ τι καλά που είναι να είσαι παράσιτο....

 

ΥΓ....

 

Η Google κάνει έρευνα για χρήση AI στη ιατρική πρόληψη... 

Η Microsoft έχει επενδύσει τρελά ποσά σε μια προσπάθεια για θεραπεία του καρκίνου.....

 

Εσύ μπορεί να θεωρείς οτι οι "πανεπιστημιακές" έρευνες (που αλήθεια χρηματοδοτούνται από που? γνωρίζεις?) είναι "άξιες" εμπιστοσύνης και προσφοράς δεδομένων....

 

Η προσφορά δεδομένων είναι το ίδιο σημαντική, στην εποχή που ζούμε, με την προσφορά αίματος. Σε σύντομο χρονικό διάστημα θα δώσει τρομερά αποτελέσματα στην ιατρική. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι γιατροί κάναν δωρεάν τις εξετάσεις και τα φάρμακα ήταν δωρεάν, και θα δούλευα χωρίς μισθό και θα γινόμουν εθελοντής χωρίς αμοιβή.

 

εγω πάντως, όπως φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι, θα έπαιρνα τα δωρεάν φάρμακα και θα παρίστανα ότι δουλεύω. Μέχρι που και οι υπάλληλοι των φαρμακοβιομηχανιών θα άρχιζαν να παριστάνουν ότι δουλεύουν και δεν θα υπήρχαν πια φάρμακα, ούτε δωρεάν ούτε επι πληρωμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πάντως, όπως φαντάζομαι και αρκετοί άλλοι, θα έπαιρνα τα δωρεάν φάρμακα και θα παρίστανα ότι δουλεύω. Μέχρι που και οι υπάλληλοι των φαρμακοβιομηχανιών θα άρχιζαν να παριστάνουν ότι δουλεύουν και δεν θα υπήρχαν πια φάρμακα, ούτε δωρεάν ούτε επι πληρωμή.

Πάρ' το αλλιώς. Αν θα παρίστανες ότι δουλεύεις και δε συνεισέφερες πουθενά, δεν θα έπαιρνες εξαρχής τα δωρεάν φάρμακα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...