Προς το περιεχόμενο

Βαθμός μαθήματος.


sofos1990

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να κάνω μία ερώτηση σχετικά με τις βαθμολογίες στα ΑΕΙ. Είμαι φοιτητής στο Ιστορικό και έχω δώσει μία θεωρία στην οποία ο καθηγητής όταν έβγαλε την κατάσταση με τις βαθμολογίες με έκοψε αλλα στην γραμματεία του τμήματος δείχνει ότι πέρασα. Έχω ζητήσει αναλυτική βαθμολογία και όλα τα σχετικά και ο βαθμός παραμένει αυτός που δείχνει η ιστοσελίδα της γραμματείας. Εγω πρέπει να τους ενημερώσω τώρα για αυτην την κατάσταση? Μην μου ζητήσουν τα ρέστα μετα... Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην κοιτάνε ξανά όλους τους βαθμούς όλων των φοιτητών έναν προς έναν. Ότι γράφτηκε γράφτηκε. Μήπως έπαιζε ρόλο κάποιος συμψηφισμός, κάποια πρόοδος κλπ;

Κατά τα άλλα, ότι σου είπε πιο πάνω ο djcat.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω επειδή στην Πάντειο είχε γίνει παλιά  ένα θεματάκι με κάτι κενά ασφαλείας στην ιστοσελίδα της ηλεκτρονικής γραμματείας και κάτι φοιτητές μου είπαν ότι πριν δώσουν πτυχίο κοιτάνε ξανα την αντιστοίχηση των περασμένων βαθμών στην ιστοσελίδα με τους βαθμούς που έχουν στο αρχείο. Αρα υποθέτω ήταν ράδιο αρβύλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε έναν φίλο του βάλε ο καθηγητής 1,0 και η γραμματεία του το πέρασε για 10!! Κάνε το κουνέλι σαν να μην είδες ποτέ το αποτέλεσμα από καθηγητή θα ανακαλυφθεί μόνο αν πχ πειρες 5 ενώ έπρεπε να το πάρει αλλος και τον δικό σου βαθμό τον πειρε άλλος που πέρασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτάω επειδή στην Πάντειο είχε γίνει παλιά  ένα θεματάκι με κάτι κενά ασφαλείας στην ιστοσελίδα της ηλεκτρονικής γραμματείας και κάτι φοιτητές μου είπαν ότι πριν δώσουν πτυχίο κοιτάνε ξανα την αντιστοίχηση των περασμένων βαθμών στην ιστοσελίδα με τους βαθμούς που έχουν στο αρχείο. Αρα υποθέτω ήταν ράδιο αρβύλα..

κοιτα.  δεν μπορεις να βασίζεσαι σε υποθετικά σενάρια. Μπορει και σε εσάς να καουν τα backup και να αναγκαστουν να περάσουν ολες τις βαθμολογιες με το χέρι (οποτε εκεί θα βγεί το προβλημα) ΑΛΛΑ μεχρι τοτε κάνεις τον ψοφιο κοριο. 

 

Απίθανο η γραμματεία να κάνει ηθελημένα έλεγχο και διασταυρωση. Μιλάμε για εκατοντάδες ώρες δουλειας. Αυτό που εγινε στην Πάντειο ήταν η εξαιρεση οχι ο κανονας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αστο ως έχει. Ο βαθμός που έχει περαστεί στη γραμματεια και την αναλυτική σου ισχύει και κανείς δε θα κάνει τον κόπο να το ελεγξει. Μου συνέβη κι εμενά και μαλιστα σε μάθημα που δεν είχα δώσει καν. Τους το επισήμανα πολλές φορές, εφόσον δεν είχα δώσει το μάθημα κι επιπλέον θα μπορούσα να γράψω πολύ καλύτερο βαθμό,αλλά απ ότι καταλαβα ήταν μεγάλη διαδικασία να ακυρωθεί ο βαθμός και σχεδόν με παρακάλεσαν να μην το κάνω θέμα.Ε, το άφησα και δε με επηρέασε πουθενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάολο όλοι κωλοφαρδοι και τους βάζουν παραπάνω; Αυτή την ιστορία την έχω ακούσει πολλές φορές.

Εμένα μου είχε βάλει η γραμματεία 4 από λάθος στη καταχώρηση (είχα περάσει στη λίστα που είχε βγάλει πριν ο καθηγητής στη σελίδα του) και πήγα αμέσως για χαμό και πριν ανοίξω το στόμα μου μου λέει ο καθηγητής "ξέρω ξέρω" τον είχαν βρει κι άλλοι εκείνη τη μέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διάολο όλοι κωλοφαρδοι και τους βάζουν παραπάνω; Αυτή την ιστορία την έχω ακούσει πολλές φορές.

Εμένα μου είχε βάλει η γραμματεία 4 από λάθος στη καταχώρηση (είχα περάσει στη λίστα που είχε βγάλει πριν ο καθηγητής στη σελίδα του) και πήγα αμέσως για χαμό και πριν ανοίξω το στόμα μου μου λέει ο καθηγητής "ξέρω ξέρω" τον είχαν βρει κι άλλοι εκείνη τη μέρα

Dunno ποσο κωλοφαρδοι ειναι, εχω την αισθηση οτι αμα παιρνεις 5αρι και λες και ευχαριστω κατι κανεις λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παραπάνω δε σημαίνει 5 αποκλειστικά μπορεί να σημαίνει και 10

 

Απλά έχω ακούσει και άτομο να μην έχει πατήσει εξέταση και να έχει περαστεί κατά τύχη και γενικά από αρκετούς και πολλές σχολές εχω ακούσει σχετικά "ευτυχή" λάθη

 

Και με βάση αυτό σκέφτομαι πόσοι έχουν κοπεί από λάθος και δεν πήγαν να το ψάξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...