Προς το περιεχόμενο

Αγορα καθαριστή αέρα


Alex-ios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας.! Οπως είδατε και από τον τίτλο, θέλω να αγοράσω έναν καθαριστή αέρα καθώς ο αδερφός μου σαν καπνιστής που είναι καπνίζει συνέχεια. (τουλάχιστον 15 τσιγάρα την ημέρα). Με αποτέλεσμα το σπίτι να μυρίζει τσιγάρο. Να ανοίξω παράθυρο δεν μπορώ επειδή κάνει κρύο. Η μόνη λύση εκτός από το να κόψει το τσιγάρο (του το πα αλλά δεν..) είναι να αγοράσω έναν καθαριστή αέρος ή να κάνω τρύπα στον τοίχο και να βάλω εξαεριστη, αλλά επειδή δεν είναι δικό μας το διαμέρισμα, δεν θέλω να κάνω καμιά ζημιά κλπ.. Οποτε η μόνη λύση είναι ο καθαριστής κυρίως για μέρες που κάνει κρύο. Θέλω να τον χρησιμοποιώ κυρίως στο δωμάτιο μου καθώς εκεί περνάω την περισσότερη μέρα όταν γυρίζω από την δουλειά. Βρήκα αυτόν στο gearbest http://m.gearbest.com/smart-home/pp_186836.html. Θα τον έχω από τις 8 που φέυγω μέχρι τις 12 που πάω για ύπνο. Λέτε να κάνει γι αυτό που τον θέλω? Εάν όχι έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο κάτω από 20 ευρώ?

ΥΓ. Σκέφτηκα να κλείσω την πόρτα του δωματίου, αλλά ο ιδιοκτήτης δεν έβαλε...

Επεξ/σία από Alex-ios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παροιμία λέει ότι με π@ρδες δεν βάφονται αβγά.. Με τόσα χρήματα δεν μπορεί να καθαρίσει τον αέρα ούτε σε κλειστό ντουλάπι.. Ούτε να το σκέφτεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας.! Οπως είδατε και από τον τίτλο, θέλω να αγοράσω έναν καθαριστή αέρα καθώς ο αδερφός μου σαν καπνιστής που είναι καπνίζει συνέχεια. (τουλάχιστον 15 τσιγάρα την ημέρα). Με αποτέλεσμα το σπίτι να μυρίζει τσιγάρο. Να ανοίξω παράθυρο δεν μπορώ επειδή κάνει κρύο. Η μόνη λύση εκτός από το να κόψει το τσιγάρο (του το πα αλλά δεν..) είναι να αγοράσω έναν καθαριστή αέρος ή να κάνω τρύπα στον τοίχο και να βάλω εξαεριστη, αλλά επειδή δεν είναι δικό μας το διαμέρισμα, δεν θέλω να κάνω καμιά ζημιά κλπ.. Οποτε η μόνη λύση είναι ο καθαριστής κυρίως για μέρες που κάνει κρύο. Θέλω να τον χρησιμοποιώ κυρίως στο δωμάτιο μου καθώς εκεί περνάω την περισσότερη μέρα όταν γυρίζω από την δουλειά. Βρήκα αυτόν στο gearbest http://m.gearbest.com/smart-home/pp_186836.html. Θα τον έχω από τις 8 που φέυγω μέχρι τις 12 που πάω για ύπνο. Λέτε να κάνει γι αυτό που τον θέλω? Εάν όχι έχετε να προτείνετε κάποιον άλλο κάτω από 20 ευρώ?

ΥΓ. Σκέφτηκα να κλείσω την πόρτα του δωματίου, αλλά ο ιδιοκτήτης δεν έβαλε...

Εγώ αυτό το πράμα (στο λινκ) δε θα το άφηνα να δουλεύει σπίτι οσο εγω λείπω παντως.

 

Συσκευές σαν αυτή που θες είναι ακριβές.

 

Θα πρότεινα να αεριζεις καλά το σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αδερφός σου είναι υποχρεωμένος να προσαρμοστεί κι όχι εσύ. Να καπνίζει στο μπαλκόνι ή δίπλα στο παράθυρο ή να βγαίνει έξω. Αν χρειαστεί, να τσακωθείς μαζί του άσχημα για αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα τις αξιολογησεις και σκευτηκα οτι μπορει να κανει δουλεια..  :-D :-D  :-D​   Ανοιγω τα παραθυρα οσο μπορω αλλα κανει κρυο αυτες τις μερες. Τα καλοκαιρια παντως ειναι 24 το 24ωρο ανοιχτα. Καπνιζει οσο μπορει στο μπαλκονι αλλα τις μερες που δεν κανει κρυο. Παντως εχουμε τσακωθει γι αυτο το θεμα και σκευτηκα μαλιστα να τον διωξω απο το σπιτι αλλα οταν δεν δουλευει, κανει δουλειες στο σπιτι, παει σουπερ μαρκετ πραγματα που δεν προλαβαινω να κανω τις καθημερινες μερες λογω πολλων ωρων εργασιας. Να φανταστειτε πριν 5-6 χρονια καπνιζε πανω απο 20 την ημερα! Με τους τσακωμους και με οσα του εχω πει  (τι κανει το τσιγαρο στην υγεια, ποσα χαλαει για τα τσιγαρα κλπ) τα ελάττωσε. Τα ιδια του λενε και οι γονεις μας. Εαν συνεχισει ομως αυτο το πραγμα θα τον διωξω! :devil:  :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...