Προς το περιεχόμενο

Λυκειο εξετασεις


nikolas gamer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένας φίλος μου ανησυχεί για το αν θα μείνει

Στο πρώτο τετραμηνο έβγαλε 13.5 και στο 2ο 13

Πόσο πρέπει να γράψει για να περάσει και γενικά πώς λειτουργεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτα θα υπολογισει τον μεσο ορο των 2 τετραμηνων.

13,5 + 13 = 26,5 / 2 13.3

 

Με 13.3 δεν μενει, θελει κάτω από 9.5 μέσο όρο για να μείνει.

 

Επίσης μετρανε και οι τελικες εξετασεις για καθε μαθημα ξεχωριστα, αφου θα πρεπει και εκει να βγαζει απο 9.5 μεσο ορο και πανω στο καθενα. Αν πχ Χημεια ειχε στο Α' τετραμηνο 10 και 12 στο Β' τετραμηνο (10 + 12 = 22 / 2 = 11) τοτε στις τελικες εξετασεις εχει περιθωριο να γραψει λίγο πιο κατω απο το 9,5 για να μην μεινει αφου το 11 του δινει ενα προβαδισμα.

 

Επισης μιας και το 13,3 που εχει ειναι αρκετα μεγαλυτερο απο το 9,5 τοτε αν μεινει σε καποιο μαθημα 'δανειζεται' βαθμους απο τον γενικο μεσο ορο και θα τον περασουν και παλι.

 

Σε καθε περιπτωση καλο θα ειναι να φροντισει να πιασει ότι καλύτερο μπορεί ώστε αν τα πάει άσχημα σε κάποιο μάθημα να μπορεί να το καλύψει με βαθμούς που θα συγκεντρώσει από άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο αυτήν την εποχή τα ίδια.

 

Διαβάστε ρε παιδιά, θα το μετανιώσετε αργότερα. Ακόμα και εγώ μετανιώνω για μερικά πράγματα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να μεινεις στο λυκειο πλεον πρεπει ειτε να εισαι στοκος ειτε να το επιδιωκεις και

να συνεννοηθεις με τους καθηγητες να σε αφησουν....

 

πες του καλο καλοκαιρι και εισαι μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να μην ανησυχεί. Παρ' όλα αυτά καλό θα ήταν να διαβάσει για να επιδιώξει έναν καλύτερο μέσο όρο. Θα τον βοηθήσει στις επόμενες τάξεις αν είναι Α ή Β λυκείου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο αυτήν την εποχή τα ίδια.

 

Διαβάστε ρε παιδιά, θα το μετανιώσετε αργότερα. Ακόμα και εγώ μετανιώνω για μερικά πράγματα...

πραγματικα εχει καταντησει εμετικο καθε χρονο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε χρόνο αυτήν την εποχή τα ίδια.

 

Διαβάστε ρε παιδιά, θα το μετανιώσετε αργότερα. Ακόμα και εγώ μετανιώνω για μερικά πράγματα...

Ενω αμα διαβασει δεν θα το μετανιωσει,θα σερβίρει καφεδες με πτυχιο.......

Δεν λεω οτι η μόρφωση δεν ειναι μεγαλο οφελος αλλα οτι πλέων δεν ειναι ικανη να σου προσφέρει τα προς το ζην......τουλαχιστον στην χωρα που ζουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω αμα διαβασει δεν θα το μετανιωσει,θα σερβίρει καφεδες με πτυχιο.......

Δεν λεω οτι η μόρφωση δεν ειναι μεγαλο οφελος αλλα οτι πλέων δεν ειναι ικανη να σου προσφέρει τα προς το ζην......τουλαχιστον στην χωρα που ζουμε.

Φιλαράκι δεν έχουμε μόνο καφετέριες και ταβέρνες στην χώρα μας. Έχουμε βιομηχανία, εταιρίες ΙΤ τα πάντα.

 

Ναι είναι πιο ζόρικα απο το εξωτερικό να βρεις κάτι, αλλά...υπάρχει.

Και στην τελική φεύγεις εξωτερικό. Μην ακούω την καραμέλα με το "σερβίρεις με πτυχίο".

 

 

Νικόλα, επειδή φαντάζομαι, δεν είναι φίλος σου, αλλά εσύ, παραδέξου το. Είναι το πρώτο βήμα της βελτίωσης. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να παρει κανα πτυχιο ο TS ,αν παρει ,δεν θα υπαρχει τιποτα απο αυτα που λες παρα μονο οι καφετεριες και οι ταβερνες.Τωρα για το εξωτερικό εγω δεν δεχομαι να πληρωνω φορους για να σπουδασει και να κερδισει ο γερμανος....Η κουβεντα  γινεται για το" μετανιωσει" που χρησιμοποίησες αστοχα κατα την γνωμη μου.....

Δεν ειναι δεδομενο οτι οποιος διαβάσει δεν θα το μετανιωσει όπως και το αναποδο βεβαια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι να παρει κανα πτυχιο ο TS ,αν παρει ,δεν θα υπαρχει τιποτα απο αυτα που λες παρα μονο οι καφετεριες και οι ταβερνες.Τωρα για το εξωτερικό εγω δεν δεχομαι να πληρωνω φορους για να σπουδασει και να κερδισει ο γερμανος....

Πρόβλημα του κράτους είναι που διώχνει την νέα γενιά, όχι του νέου που αναγκάζεται να φύγει.

 

Και τις θα κάνουμε, δεν θα παράγουμε κάτι? Πως θα ζούμε. Δεν έχει νόημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει κρατος πλεων οποτε ολα βγαζουν νοημα.............αλλα ας το αφησουμε γιατι παει αλλου η κουβεντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορεις να μεινεις με τιποτα την σημερον ημεραν. Ακομα και απο απουσιες θεωρητικα να μεινεις ξερω οτι αφαιρουν οσες χρειαζονται για να μην μεινεις. Ας γραψει καλα στις εξετασεις και καλο καλοκαιρι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...