Προς το περιεχόμενο

Καθαριστικό cd player


Θεkλα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά χαρά. Εχω 1 cd player στο οποίο δεν έχω πρόσβαση στο μηχανισμό, υπαρχει μονο σχισμη για cd.

 

Τελευταία δεν μου παιζει κανενα δισκακι και αν κρινω απο την παλαιοτητα και τη σκονη που ειχε προηγουμένως μαλλον χρειάζεται καθαρισμό. Η χαλασε.

 

Ξέρετε αν τα προϊόντα που υπαρχουν κανουν δουλειά;

 

Λογικα ειμαι σ αυτα, σωστα;

http://www.skroutz.gr/c/599/analosima-katharismou.html?keyphrase=καθαριστικο+cd&price_min=&price_max=28

Εχετε κάποιο να προτείνετε;

 

Καινούριο threat αλλα το μικρές απορίες σύντομες απαντήσεις είναι κλειδωμένο.

 

Επισης στις 4 πρώτες σελιδες αναζητησης βρηκα μονο για καθαρισμό δισκων cd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μιλάμε για παλιό CD player που έχει δουλέψει πολύ, το πιό πιθανό είναι οτι έχει πέσει η φωτεινότητα του LED και δέν πρόκειται να φτιάξει με καθάρισμα.

 

Η μόνη λύση είναι αλλαγή της κεφαλής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ακολούθησα τις συμβουλές της *nenya* (και στο link που ειχα βαλει, καποια απο τα προϊόντα ηταν καθαριστικά κεφαλής).

 

Πήρα ένα καθαριστικό και την 1η φορα που το εβαλα ειχε - και παλι - πρόβλημα. Το εβγαλα και το ξαναεβαλα, γύρισα και στο track του καθαρισμου (με το βουρτσακι πανω στο cd) και το συγκεκριμένο cd επαιξε κανονικά. Το ιδιο και τα μουσικα tracks στο ιδιο cd πριν και μετά.

 

Εβαλα 1 μουσικο cd (αγορασμενο audiobook) που ειχα γράψει μονος μου και παλια επαιζε - εξακολουθουσε να μην παιζει.

 

Έκανα και ενα 2ο καθαρισμό και το "καθαριστικο" cd έπαιζε κανονικά/καθαρά.

 

Αυτό που ειχα γράψει εγω και πάλι δεν έπαιζε. Ξαναλεω οτι το ειχα γραψει σε αργη ταχύτητα και τις πρώτες μερες επαιζε κανονικά.

 

Οπότε ή που μου φταίει το δισκάκι που χρησιμοποιώ ή που το cd player μου εχει γίνει "ευαίσθητο".

 

Θα δοκιμάσω και με κάποιο original cd.

 

 

Πω πω. Θωμάς Ματσιος έχω καταντήσει.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...