Προς το περιεχόμενο

Ειρωνικός ψυχολόγος


DimitrakiDim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λάθος λινκ, wikipedia, ασυνείδητο, Γιουνγκ, Φρόυντ. Σε πάω.

Εφυγε το κλεισιμο της παρενθεσης dunno why. Συνεχιζεις ακαθεκτος παντως. Εσενα κανεις δεν σε παει αμα ετσι κανεις. Αποφοιτος του insomnia εισαι και διαφωνεις με το αρχικο σχολιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχω ιδεα πρακτικα επι του θεματος, αλλα η λογικη μου λεει πως αν αισθανεσαι πως ο ψυχολογος δεν ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια σου και διακρινεις προσεγγιση η οποια σε φερνει σε δυσκολη θεση, τοτε πρεπει σε πρωτη φαση να της μιλησεις της για τις ενστασεις σου και σε δευτερη φαση αλλαξε ψυχολογο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλάζεις ψυχολόγο και λες στα ίσια γιατί και τέλος. Αν είναι τακτική αυτή, ας αλλάξει επάγγελμα. Χάθηκε η εμπιστοσύνη. Δεν είναι δουλεια σου να ψυχολογησεις τον ψυχολόγο! Εχεις που εχεις τα δικά σου θέματα, δεν θα ασχολείσαι με το πως θα συμπεριφέρεσαι μαζί του.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πανεπιστημιο του insomnia.gr μετα απο χρονια προσφορας πτυχιων στην ηλεκτρολογια τον προγραμματισμο τις πολιτικες και τις οικονομικες επιστημες πλεον προσφερει και πτυχιο ψυχολογιας. Τρεξτε να γραφτειτε

Εγώ θα σχολιάσω μόνο αυτό γιατί το βλέπω συχνά πυκνά στα τοπικ...

 

ΠΟΥ το περίεργο να υπάρχουν γνώστες οι οποίοι να μαζεύονται σε ένα φόρουμ και να έχουν άποψη για την ειδικότητα τους ή το χόμπι τους κτλ κτλ

 

Εγώ το βρίσκω ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΚΟ να υπάρχουν άνθρωποι με σοβαρή άποψη και γνώσεις για το οποιοδήποτε θέμα σε διαδικτυακές κοινότητες όπως το insomnia

 

Και αν είναι λίγοι συγκεκριμένα στο insomnia είναι γιατι πολλοί τους διώξατε με τέτοιου είδους ενοχλητικά σχόλια όταν θέλανε να καταθέσουν την άποψη τους.

 

 

 

Όχι μόνο αυτό αλλά ειναι αυτοκαταστροφική λογική εκτός απο άκυρη δηλαδή αν δεν συζητάμε τέτοια πράματα σε ένα forum τι θα συζητάμε βασικές αναζητήσεις;  πχ πότε έχουν απεργία τα κτελ; δεν είμαστε υπάλληλοι του 11880 για να δίνουμε αναγκαστικά μόνο ερωταπαντήσεις σε πληροφορίες γενικού τύπου είμαστε άνθρωποι με τα ενδιαφέροντα και τις γνώσεις μας και θέλουμε να συζητάμε/φιλοσοφούμε για διάφορα θέματα αυτή ακριβώς ειναι η δουλειά ενός φόρουμ γενικά και ειδικά του μπλαμπλα.

 

 

Και αυτό μου φαίνεται δυσκολεύονται να το καταλάβουν και οι ίδιοι οι μοντ που καμια φορά είτε σβήνουν μηνύματα ή κλειδώνουν θέματα με αφορμή την επίθεση στο κύρος τού άλλου και  με αφορμή την σοβαρότητα (ότι δηλαδή ρίχνει το επίπεδο στο μπλαμπλά ας πούμε μια φιλοσοφική ή "περίεργη" κατα άλλους κουβέντα..)

 

Δεν σκέφτονται όμως ότι ενας απο τους βασικούς λόγους που το insomnia έγινε δημοφιλές είναι  τα αποτελέσματα του google!!!

 

Πόσοι απο εσας που είστε μέλη του insomnia δεν ξεκινήσατε να είστε επειδή ψάξατε κάτι περίεργο/ειδικό στο ελληνικό google (με ελληνικά keywords δηλαδή) και σας έβγαλε στις πρώτες επιλογές post του insomnia και έτσι μάθατε για το site και για αυτό και γραφτήκατε;;;

 

Αυτά τα αποτελέσματα όλο και σπανίζουν γιατι πέρασε δυστυχώς η εποχή που σηκωνόταν αρκετά συχνά τέτοιες συζητήσεις λόγω της βροχής των κλειδωμάτων και των ban.

 

Αντί λοιπόν να ενθαρρύνουν τέτοιου είδους ποστ που φέρνουν κόσμο τα αποθαρρύνουν!

 

Τι να πει κανείς, όπως η ελλάδα τρώει τα παιδιά της έτσι και το insomnia ως ελληνικό site τρώει τους χρήστες του αλλά όπως η ελλάδα για κάποιο λόγο ακόμη επιπλέει έτσι και αυτό για κάποιο λόγο ακόμη υπάρχει :P

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σχολιάσω μόνο αυτό γιατί το βλέπω συχνά πυκνά στα τοπικ...

 

ΠΟΥ το περίεργο να υπάρχουν γνώστες οι οποίοι να μαζεύονται σε ένα φόρουμ και να έχουν άποψη για την ειδικότητα τους ή το χόμπι τους κτλ κτλ

 

Εγώ το βρίσκω ΠΟΛΥ ΦΥΣΙΚΟ να υπάρχουν άνθρωποι με σοβαρή άποψη και γνώσεις για το οποιοδήποτε θέμα σε διαδικτυακές κοινότητες όπως το insomnia

 

Και αν είναι λίγοι συγκεκριμένα στο insomnia είναι γιατι πολλοί τους διώξατε με τέτοιου είδους ενοχλητικά σχόλια όταν θέλανε να καταθέσουν την άποψη τους.

 

 

 

Όχι μόνο αυτό αλλά ειναι αυτοκαταστροφική λογική εκτός απο άκυρη δηλαδή αν δεν συζητάμε τέτοια πράματα σε ένα forum τι θα συζητάμε βασικές αναζητήσεις; πχ πότε έχουν απεργία τα κτελ; δεν είμαστε υπάλληλοι του 11880 για να δίνουμε αναγκαστικά μόνο ερωταπαντήσεις σε πληροφορίες γενικού τύπου είμαστε άνθρωποι με τα ενδιαφέροντα και τις γνώσεις μας και θέλουμε να συζητάμε/φιλοσοφούμε για διάφορα θέματα αυτή ακριβώς ειναι η δουλειά ενός φόρουμ γενικά και ειδικά του μπλαμπλα.

 

 

Και αυτό μου φαίνεται δυσκολεύονται να το καταλάβουν και οι ίδιοι οι μοντ που καμια φορά είτε σβήνουν μηνύματα ή κλειδώνουν θέματα με αφορμή την επίθεση στο κύρος τού άλλου και με αφορμή την σοβαρότητα (ότι δηλαδή ρίχνει το επίπεδο στο μπλαμπλά ας πούμε μια φιλοσοφική ή "περίεργη" κατα άλλους κουβέντα..)

 

Δεν σκέφτονται όμως ότι ενας απο τους βασικούς λόγους που το insomnia έγινε δημοφιλές είναι τα αποτελέσματα του google!!!

 

Πόσοι απο εσας που είστε μέλη του insomnia δεν ξεκινήσατε να είστε επειδή ψάξατε κάτι περίεργο/ειδικό στο ελληνικό google (με ελληνικά keywords δηλαδή) και σας έβγαλε στις πρώτες επιλογές post του insomnia και έτσι μάθατε για το site και για αυτό και γραφτήκατε;;;

 

Αυτά τα αποτελέσματα όλο και σπανίζουν γιατι πέρασε δυστυχώς η εποχή που σηκωνόταν αρκετά συχνά τέτοιες συζητήσεις λόγω της βροχής των κλειδωμάτων και των ban.

 

Αντί λοιπόν να ενθαρρύνουν τέτοιου είδους ποστ που φέρνουν κόσμο τα αποθαρρύνουν!

 

Τι να πει κανείς, όπως η ελλάδα τρώει τα παιδιά της έτσι και το insomnia ως ελληνικό site τρώει τους χρήστες του αλλά όπως η ελλάδα για κάποιο λόγο ακόμη επιπλέει έτσι και αυτό για κάποιο λόγο ακόμη υπάρχει :P

tl;dr

δεν καταλαβες καν τι εννοουσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...