Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για αξία ρούχων tseklenis


stratosloukia2011

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα σε ολους.Θα ηθελα τη βοηθεια σας.Εχω δυο καινούρια βελουτέ φορέματα του σχεδιαστή Γιάννη Τσεκλενη.Απ'οτι με ενημέρωσε ο ίδιος είναι ρούχα που σχεδίασε στα πλαίσια της συνεργασιας licensing με την φιρμα RO-NI του Νίκου Γιαννόπουλου για αθλητικά είδη το 1980-81.Ειναι σε άριστη κατάσταση και θα ηθελα να μαθω περιπου σε ποια τιμη μπορουν να πωληθούν.Αν γνωριζει καποιο μελος ας με ενημερωσει.Ευχαριστω πολύ και συγγνώμη για το κατεβατο

Επεξ/σία από stratosloukia2011
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ρούχα είναι επώνυμα και σχεδον 40 ετών...οι εποχές είναι δύσκολες και μπορεί να έχουν κάποια αξία...ποιος ο λόγος που κοροιδευετε;;;

Δεν το ξέρω το τραγουδι☺

σου ειπα με πλαγιο τροπο οτι δεν αξιζει φιλε... ακριβως επειδη ειναι 40 ετων, μονο για ξεσκονοπανα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι τυχόν αξίζει, το αξίζει όχι ως ρούχο αλλά ως σχέδιο του Τσεκλένη.

Απλά εκτίμηση θα σου κάνει ή καμιά μπουτίκ ή κάνας μόδιστρος που ξέρει ιστορία.

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82_%CE%A4%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CE%BD%CE%B7%CF%82

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

σου ειπα με πλαγιο τροπο οτι δεν αξιζει φιλε... ακριβως επειδη ειναι 40 ετων, μονο για ξεσκονοπανα..

Δεν έχει σχέση η "ηλικία".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι τυχόν αξίζει, το αξίζει όχι ως ρούχο αλλά ως σχέδιο του Τσεκλένη.

Απλά εκτίμηση θα σου κάνει ή καμιά μπουτίκ ή κάνας μόδιστρος που ξέρει ιστορία.

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%93%CE%B9%CE%AC%CE%BD%CE%BD%CE%B7%CF%82_%CE%A4%CF%83%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%AD%CE%BD%CE%B7%CF%82

 

https://www.youtube.com/watch?v=q_A_AbyrrH0

Αυτό ακριβώς που λετε...επειδη είναι ρούχο του σχεδιαστή ρωτάω αν έχει κάποια αξία.. .Σας ευχαριστώ για την απάντηση.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν μπορεί να σου πει αν αξίζουν ή οχι, ούτε ύψος τιμής.

 

Να ψάξεις αν πωλούνται στο internet ίδια ρούχα στην Ελλάδα και να δεις τιμές, ακόμα κι αν δεν βρεις ρούχα του ίδιου σχεδιαστή ψάξε αν υπάρχει κάποιος επώνυμος με το ίδιο prestige με τον προηγούμενο και δες αν πωλούνται ρούχα ίδιας παλαιότητας.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη τότε μόνο αν ρωτήσεις κανέναν σχεδιαστή ρούχων θα πάρεις γνώμη.

 

Αλήθεια γνωρίζεις σε τι τιμή αγοράστηκαν τα ρούχα τότε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν μπορεί να σου πει αν αξίζουν ή οχι, ούτε ύψος τιμής.

 

Να ψάξεις αν πωλούνται στο internet ίδια ρούχα στην Ελλάδα και να δεις τιμές, ακόμα κι αν δεν βρεις ρούχα του ίδιου σχεδιαστή ψάξε αν υπάρχει κάποιος επώνυμος με το ίδιο prestige με τον προηγούμενο και δες αν πωλούνται ρούχα ίδιας παλαιότητας.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη τότε μόνο αν ρωτήσεις κανέναν σχεδιαστή ρούχων θα πάρεις γνώμη.

 

Αλήθεια γνωρίζεις σε τι τιμή αγοράστηκαν τα ρούχα τότε;

Δεν έχω ιδέα,τα βρήκε η μητερα μου στην αποθήκη της,είναι καινούρια ακόμα με το πλαστικό που κρεμόταν το καρτελακι και είναι σα να αγοράστηκαν σήμερα.Ρωτησα τον ιδιο τον σχεδιαστη ο οποιος μου εδωσε τις πληροφοριες που αναφερω αλλα τιμες δεν γνωριζε.Σας ευχαριστώ για την απάντηση.Λουκια☺

Κανείς δεν μπορεί να σου πει αν αξίζουν ή οχι, ούτε ύψος τιμής.

 

Να ψάξεις αν πωλούνται στο internet ίδια ρούχα στην Ελλάδα και να δεις τιμές, ακόμα κι αν δεν βρεις ρούχα του ίδιου σχεδιαστή ψάξε αν υπάρχει κάποιος επώνυμος με το ίδιο prestige με τον προηγούμενο και δες αν πωλούνται ρούχα ίδιας παλαιότητας.

 

Αν δεν βγάλεις άκρη τότε μόνο αν ρωτήσεις κανέναν σχεδιαστή ρούχων θα πάρεις γνώμη.

 

Αλήθεια γνωρίζεις σε τι τιμή αγοράστηκαν τα ρούχα τότε;

Βασικά έχω ψάξει στο eBay και σε άλλα site πωλήσεων αλλά δεν βρήκα κάτι παρομοιο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα,τα βρήκε η μητερα μου στην αποθήκη της,είναι καινούρια ακόμα με το πλαστικό που κρεμόταν το καρτελακι και είναι σα να αγοράστηκαν σήμερα.Ρωτησα τον ιδιο τον σχεδιαστη ο οποιος μου εδωσε τις πληροφοριες που αναφερω αλλα τιμες δεν γνωριζε.Σας ευχαριστώ για την απάντηση.Λουκια☺

Βασικά έχω ψάξει στο eBay και σε άλλα site πωλήσεων αλλά δεν βρήκα κάτι παρομοιο

 

Αν δεν γνώριζε τιμή ο ίδιος ο σχεδιαστής τότε δεν πρόκειται να βγάλετε άκρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο χώρος των επώνυμων ρούχων, απ' όσο μπορώ να ξέρω, είναι περίεργος, Τουλάχιστον στην Ελλάδα. Και ειδικά αυτή την περίοδο.

Σε καμιά περίπτωση δεν είναι το αντίστοιχο του να θέλεις να πουλήσεις ραδιόφωνο, μηχανάκι ή και αναπτήρα 40ετίας. Σε αυτές τις κατηγορίες όλο και κάποιος θα βρεθεί να ενδιαφέρεται. Στα ρούχα όμως;;;

Πιο πολλές πιθανότητες θα είχες αν πχ είχες στα χέρια σου κάποια από τι στολές που σχεδίασε για την Ολυμπιακή. Κι εκεί πάλι θα το έπαιρνε κάποιος σαν σχετικό με Ολυμπιακή και όχι σαν ρούχο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει αρχίσει ο κόσμος να σκαλιζει σε ντουλάπες και μπαουλα για να πουλήσει ο,τι βρει.

 

άστα να πάνε. ό,τι βρει ο καθένας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...