Προς το περιεχόμενο

ΦΘΗΝΑ σουβλάκια τυλιχτά με γύρο στην Αθήνα..?


gia_nnis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νάτα πρόλαβα δεν το είπα?χαχαχα

Εμ αφού λέει ότι άρχισε να του λέει 1002 του εξήγησα απλά τι έγινε.

Και μην πεις δεν έχω δίκαιο.. Απόλυτο έχω και το ξέρουν όλοι, τωρσ τα πράγματα όμως αλλάζουν με τον Ρώσο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 193
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είμαστε εκτός θέματος.Τον ρώσο εννοείς σε αθλητικό η πολιτικό επίπεδο?Γιατί το μετρό πχ που είπες και είναι σωστό,ποιος θα το φτιάξει?Θα μας τα σβήσουνε ότι προλάβουμε χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αφού λέει ότι άρχισε να του λέει 1002 του εξήγησα απλά τι έγινε.

Και μην πεις δεν έχω δίκαιο.. Απόλυτο έχω και το ξέρουν όλοι, τωρσ τα πράγματα όμως αλλάζουν με τον Ρώσο..

ωραίες οι παρωπίδες μαν δεν λέω.

Εγώ θέμα με τους Σαλονικείς δεν είχα (γι'αυτό και ανέβηκα και είχα αρκετούς γνωστούς & φίλους). Αν τώρα εσύ έχεις πρόβλημα με το κράτος ή επειδή σου κλέψανε το πρωτάθλημα βρες άλλον να πρήζεις.

 

Θεωρώ ηλίθιο να με ενοχλεί ο καθένας τυχαίος που δεν με έχει ξαναδεί, επειδή έχει τα θέματα του. Δεν μπορεί να κάθομαι σε καφετέρια και να με πιάνουν από τα μούτρα επειδή είχαν σηκωμάρες.& -

 

Δεν το συνεχίζω γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει νόημα. Πίστευε ότι θες να πιστεύεις... καλό θα σου κάνει :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίες οι παρωπίδες μαν δεν λέω.

Εγώ θέμα με τους Σαλονικείς δεν είχα (γι'αυτό και ανέβηκα και είχα αρκετούς γνωστούς & φίλους). Αν τώρα εσύ έχεις πρόβλημα με το κράτος ή επειδή σου κλέψανε το πρωτάθλημα βρες άλλον να πρήζεις.

 

Θεωρώ ηλίθιο να με ενοχλεί ο καθένας τυχαίος που δεν με έχει ξαναδεί, επειδή έχει τα θέματα του. Δεν μπορεί να κάθομαι σε καφετέρια και να με πιάνουν από τα μούτρα επειδή είχαν σηκωμάρες.& -

 

Δεν το συνεχίζω γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει νόημα. Πίστευε ότι θες να πιστεύεις... καλό θα σου κάνει :)

Σου απαντησα γιατι σου τα επρηξε ρε φιλε...ποιος εχει δικιο θα το δειξει Η ιστορια..εγω προβλεπω παντως εμφυλιο συντομα γιατι μερικοι θελουν να τα φανε ολα εκει κατω.

Είμαστε εκτός θέματος.Τον ρώσο εννοείς σε αθλητικό η πολιτικό επίπεδο?Γιατί το μετρό πχ που είπες και είναι σωστό,ποιος θα το φτιάξει?Θα μας τα σβήσουνε ότι προλάβουμε χαχαχα

αμα βγει κυβερνηση ο Ρωσος θα το φτιαξει αυτος αλλιως μετρο στη θεσσαλονικη ουτε σε 500 χρονια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Γιατί μια πόλη 2 εκατομμυρίων δεν έχει μετρό!!!

Κόψε κάτι... :P

 

Ούτε η περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας στην οποία ανήκει η Θεσσαλονίκη δεν έχει φτάσει τα 2 εκατομμύρια.

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%86%CE%AD%CF%81%CE%B5%CE%B9%CE%B1_%CE%9A%CE%B5%CE%BD%CF%84%CF%81%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82_%CE%9C%CE%B1%CE%BA%CE%B5%CE%B4%CE%BF%CE%BD%CE%AF%CE%B1%CF%82

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην βορεια Ελλαδα λενε την τυροπιτα μπουγατσα με τυρι! και την γλυκια μπουγατσα με κρεμα!

Στην Αθηνα λενε τυροπιτα και την γλυκια σκετο μπουγατσα!

 

άλλο η τυρόπιτα άλλο η μπουγάτσα.... το φύλο είναι που κάνει την διαφορά.

 

Τώρα στο θέμα μας, δεν έχω ιδέα για φτηνά σουβλατζίδικα, μόνο της γειτονιάς  μου ξέρω.

Αυτό που ξέρω όμως από φίλο που έχει σουβλατζίδικο είναι ότι το πίτα γύρο  με Α ποιότητα κρέατος και την σωστή ποσότητα έχει κόστος 0,65 λεπτα να το πάρεις στο χέρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι γιατί αν δίνεις 2€ για σουβλάκι είσαι πλούσιος σε σχέση μ αυτον που παίρνει του 1.60 κι ειναι φτωχός :P

 

Ηρεμήστε λιγο με τις γενικεύσεις και τα αυθαίρετα συμπεράσματα. Δεν ειναι λάθος οποία γνώμη δε συμφωνεί με τη δίκη σας.

Βασικα θα συμφωνησω...ΕΝΑ Γ@μημενο ΦΑΓΗΤΟ μας έμεινε θα φαμε οτι θελουμε..

Αν μας το κοψουν κ αυτο ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουβλακι ειναι γενικη έννοια.. Αν πας σε ενα σουβλατζιδικο και πεις θελω ενα σουβλακι θα σε ρωτησει με γυρο ή καλαμακικαι αμα πεις με καλαμακι θα σου πει με πιτα ή σκετο.Τα μαστορια μεταξυ τους δεν λενε ποτέ την λεξη σουβλακι..

Στην επαρχια ειναι fix η εννοια απ οτι μαθαινουμε δεν χρειαζεται να λες καλαμακι :) σουβλακι και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αυτό που ξέρω όμως από φίλο που έχει σουβλατζίδικο είναι ότι το πίτα γύρο  με Α ποιότητα κρέατος και την σωστή ποσότητα έχει κόστος 0,65 λεπτα να το πάρεις στο χέρι.

 

0.65 ΙΣΩΣ να ειναι το κοστος των υλικων...σε αυτα προσθεσε φπα+εργατικα+ικα+ενοικιο+ρευμα+οτε+νερο++

επισης κατι που και πολλοι επαγγελματιες δεν υπολογιζουν ειναι η φυρα στον γυρο λογο ψησιματος δλδ ενας γυρος κατεψυγμενος 40κιλα σε καμμια περιπτωση δεν θα σου δωσει 40 κιλα ψημένο κρεας να πουλησεις...

προσωπικα μου φαινονται τρομερα υποπτες τιμες 1,60 κτλ δεν βγαινει μαγαζι ετσι με τιποτα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες που θεωρειτε υποπτες σχετικα με την ποιοτητα παντως, ειναι ο κανονας στην Πατρα....και σε μικροτερα συνοικιακα μαγαζακια παιζει πιτογυρο με 1.20 και πολυ καλο μαλιστα. Τοση σαπιλα τρωμε εδω; Κατι δεν παει καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες που θεωρειτε υποπτες σχετικα με την ποιοτητα παντως, ειναι ο κανονας στην Πατρα....και σε μικροτερα συνοικιακα μαγαζακια παιζει πιτογυρο με 1.20 και πολυ καλο μαλιστα. Τοση σαπιλα τρωμε εδω; Κατι δεν παει καλα.

Κάτσε 1.2 πίτα γύρο; εδώ Θεσσαλονίκη πάει γύρω στα 3.00 - 3.20.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε 1.2 πίτα γύρο; εδώ Θεσσαλονίκη πάει γύρω στα 3.00 - 3.20.

Σαφως, ειναι διπλα απο κρεοπωλειο μαλιστα το οποιο εχει ο ιδιος και διαφημιζει οτι ο γυρος ειναι δικος του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...