Προς το περιεχόμενο

ΦΘΗΝΑ σουβλάκια τυλιχτά με γύρο στην Αθήνα..?


gia_nnis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1)ΓΥΡΟ ΓΥΡΩ ΟΛΟΙ. Πασαλιμανι κ Φαληρο. τιμη 1.5ε

2)Η βονιτσα. Νεος κοσμος. Τιμη 1.3-1.5ε http://www.bonitsa.com/index.php/2016-01-28-08-57-22

3)Ο Μακης. Αιγαλεω κ Περιστερι. Τιμη 1.5ε

4)Κοκονοστιμιες. Αιγαλεω. Τιμη 1.6ε.

5)MASSABUCA. Γουδί Τιμη 1.5ε

 

Αν καποιος εχει φαει απο τα παραπανω ας μας πει εντυπωσεις..

 

Εχω φαει στο γυρο γυρω ολοι στο Πασαλιμανι πραγματικα χαμηλες τιμες σε ολα του.. ποιοτητα,ποσοτητα ικανοποιητικη και δεν χρεωνει τραπεζι αν κατσεις vfm!!!

πχ πατατες τηγ. 1.5ε,σαλατα ντοματα-αγγουρι 2ε,μεριδα γυρο 5,5ε.

 

Στο μασαμπουκα γνωριζα παλια οτι το ειχε 1.5ε τωρα δεν ξερω τι παιζει..

 

Εσεις ποια αλλα ξερετε??? Παντα μιλαμε για γυρο..

 

 

Ελπιζω να μην αρχισετε το κραξιμο του στιλ:

 

https://www.youtube.com/watch?v=U_u7ViG1Tos

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1,5 η πίτα?????  WtF? μου κίνησες τη περιέργεια. Το βράδυ κανονίσαμε ήδη η κομπανία να πάμε στο γύρο γύρο όλοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τέτοιες διαφορές με τις περιοχές από Αγία Παρασκευή προς Ανατολικά δηλαδή Ραφήνα Νέα Μάκρη?Σε μας τυλιχτό με γύρο κάτω από 2€ δεν υπάρχει,και φτάνει 2,10-2,20€.Για Παλλήνη-Γέρακα που μένω σίγουρα δεν υπάρχει,εκτός από κάποιες προσφορές του στυλ στα 2 τυλιχτά ένα αναψυκτικό δώρο,αλλά με παραλαβή από το κατάστημα.Εμάς εδώ φέρνουν άλλο γύρο και πίτες ποιο καλό?χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,30 μου πηγε εμενα σαββατο βραδυ, που ειναι απαραδεκτη τιμη,

κριση ρε μλκες, 1,30 επρεπε να χει, ακου εκει 2,30 να πουμε,

αλλα επειδη πουλαει το χτυπανε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα στο σουβλακι εχει δραματικα ειτε ειναι φτηνο ειτε ειναι ακριβο,κατεψυγμενα καλαμακια τιγκα στο ενισχυτικο γευσης,προκατ γυροι με αλμυρη  σκουροχρωμη γλιτσα(ενισχυτικο γευσης),τζατζικι κονσερβα με σαπιο αγγουρι,πατατες τηγανιτες κατεψυγμενες που βρωμανε λαδιλα κλπ κλπ.

 

Το σουβλακι καποτε ειχε μαστορους που μαθαινανε την δουλεια απο αλλους μαστορους,οχι τυπαδες που δεν εχουν σχεση με την δουλεια και απλα φτιαχνουν μαγαζια.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουν όλα τα σουβλάκια-πίτες το ίδιο μέγεθος. Υπάρχουν σουβλατζίδικα με διάμετρο πίτας από 14 μέχρι 20cm. 

Αντίστοιχα και με το καλαμάκι-σουβλάκι ή γύρο που τα γεμίζουν (πολλά διαφημίζουν πχ 120γρ καλαμάκι-σουβλάκι). 

Επίσης ο ανταγωνισμός είναι πολύ μεγάλος και το καθαρό κέρδος ανά τεμάχιο πιτόγυρου είναι περίπου στα 0,2-0,4€. 

Τα μαγαζιά βγάζουν από τα υπόλοιπα. Ένα κιλό πατάτες κάνει 1 ευρώ (άνευ ΦΠΑ) περίπου και θα του βγάλει 4-5 μερίδες που τις πουλάνε 2-2,5€ (χωρίς ΦΠΑ η μερίδα 1,6-2€). Επίσης τα αναψυκτικά και οι μπύρες φέρνουν καλή κερδοφορία σε ένα μαγαζί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ποιοτητα στο σουβλακι εχει δραματικα ειτε ειναι φτηνο ειτε ειναι ακριβο,κατεψυγμενα καλαμακια τιγκα στο ενισχυτικο γευσης,προκατ γυροι με αλμυρη  σκουροχρωμη γλιτσα(ενισχυτικο γευσης),τζατζικι κονσερβα με σαπιο αγγουρι,πατατες τηγανιτες κατεψυγμενες που βρωμανε λαδιλα κλπ κλπ.

 

Το σουβλακι καποτε ειχε μαστορους που μαθαινανε την δουλεια απο αλλους μαστορους,οχι τυπαδες που δεν εχουν σχεση με την δουλεια και απλα φτιαχνουν μαγαζια.

κατσε ρε, τωρα τελευταια βαζω στα σουβλακια μου (για να κοψω θερμιδες και για πιο... υγιεινα):

μαρουλι, ντοματα, κρεμυδι και τζατζικι,

αντε, να κοψω και το τζατζικι,

μετα θα πεις που ξερω εγω πως πλενουν το μαρουλι;

ντοματα και κρεμυδι ειναι οκ; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε ρε, τωρα τελευταια βαζω στα σουβλακια μου (για να κοψω θερμιδες και για πιο... υγιεινα):

μαρουλι, ντοματα, κρεμυδι και τζατζικι,

αντε, να κοψω και το τζατζικι,

μετα θα πεις που ξερω εγω πως πλενουν το μαρουλι;

ντοματα και κρεμυδι ειναι οκ; :P

Αν εξαιρεσεις το ενδεχομενο να μην τα πλενουν(δυσκολο αλλα ποτε δεν ξερεις)συνηθως επειδη μενουν ωρες κομμενα εκτος ψυγειου και μπαινουν στο σουβλακι που ειναι καυτο νερουλιαζουν και βρωμανε(ειδικα η ντοματα),οκ ειμαι περιεργος με τα λαχανικα το δεχομαι :-(Χιλιες φορες παντως να παρεις πιτες απο το χασαπικο,2,3 μπριζολες λαιμου και να ξηγηθεις σπιτικο τζατζικι ντοματα κρεμμυδι.Πιο φτηνα βγαινει και ειναι πολυ πιο καθαρο-νοστιμο-υγιεινο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα μωρε ναι, αυτο το ξερω, τρωμε και σπιτικα οκ,

αλλα ειπαμε για εξω τωρα, δεν θα βγεις εξω;

δεν θα τσιμπησεις κατι;

εχω και φιλο/κολλητο που ψοφαει για σουβλακια,

κοβει τις φλεβες του, ερωτας κεραυνοβολος,

οποτε τι τρωμε; και τι βαζουμε μεσα;

εδω σε θελω,

να βγαλουμε και την ντοματα;

τρωγεται σκετο πιτα με γυρο; πφφ


οκ το βρηκα, καλαμακια καλυτερα, δεν ειναι ασχημη ιδεα, κι αυτο το προωθω τελευταια,

4 καλαμακια και κανα δυο πιτακια και καθαρισες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενω τα καλαμακια ειναι θεωρητικα καλυτερα,τις περισσοτερες φορες ειναι τιγκα στο λιπος,αλμυρα και κακοψημενα,ξερω γω εξω ειναι αρπαγμενα επειδη λογικα τα ψηνουν απο νωρις,μετα μπαινουν στην λαμπα για να ειναι ζεστα,στεγνωνει το κρεας αλλα παραλληλα μεσα ειναι κοκκινο,medium rare σουβλακια :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

,2,3 μπριζολες λαιμου 

Oτι Χειροτερον

Ρε παιδιά Μάκης στο Αιγάλεω;;;

 

Έφαγα 2 φορές και δεν είδα ποιότητα...

 

Βέβαια περί ορεξεως

αληθεια?? και ειχα σκοπο να παω ετσι για την περιεργεια :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...