Προς το περιεχόμενο

Πανελληνιες


Balarinaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπούδασε αυτό που θες και όχι αυτό που σου λένε πως είναι καλό ή επικερδές. Η σχολή Πληροφορικής ειναι μια δύσκολη σχολή που αν δεν περάσεις επειδή πραγματικά το θες, θα σε δυσκολέψει πολύ. Όντως η πληροφορική είναι απο τις ειδικότητες η οποία πάντα θα εχει μέλλον και στην Ελλάδα οι θέσεις εργασίας που αφορούν προγραμματιστές εχουν λιγο καλυτερο μισθό απο αλλα επαγγέλματα. Αλλα αμα μπεις απλα επειδη στο ειπαν κλπ συντομα θα καταλάβεις οτι δεν μπορεις να βγαλεις την σχολή γιατί η σχολή αυτη θελει πραγματικά να σ αρεσει αυτο που κάνεις για να την βγαλεις. Εχω δει δυο τρια παιδιά στην σχολη(σπουδαζω σε σχολη Πληροφορικής) μου να ξανα δινουν πανελληνιες μετά το πρώτο εξαμηνο επειδη βαλαν την σχολή Πληροφορικής πρώτη στο μηχανογραφικο και τα βρήκαν μπαστούνια ή επειδη δεν τους άρεσε η σχολή. Εγω προτείνω να σπουδάσεις αυτο που θες πραγματικά κ οχι αυτο που σ λενε να σπουδάσεις. Αν όντως σε ενδιαφερει η πληροφορική μπες σε καποιο Ίδρυμα που σε ενδιαφέρει να σπουδάσεις πληροφορική και δες το πρόγραμμα σπουδών του. Δες αναλυτικα τα μαθήματα καθε εξαμηνου και ρωτα τον εαυτο σου αν σε ενδιαφερουν. Εαν ναι, πηγαινε πληροφορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...