Προς το περιεχόμενο

“Επέλαση” προσιτών οικονομικά laptop με Windows 10 S


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει να την πατήσει αρκετός κόσμος...

 

Windows 10 S(hit) Edition

 

Και στο 1:35 ο τύπος έχει λάθος,η αναβάθμιση σε windows 10 pro είναι free. Το έχει παρουσιάσει η microsoft με πολύ λάθος μαρκετινγκ το windows 10 s..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν η MS ενδιαφέρονταν για το store της ,θα το είχε κάνει πριν χρόνια.

Δώσε desktop εφαρμογές μέσω του store που δεν 'σπανε' σε πολύ χαμηλή τιμή και κράτα ένα ποσοστό .

Προς το παρών υπάρχουν ωραιότατα atom λαπτοπ στα 160-170€ με τα κανονικά 10αρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(αν και κατά βάση χρησιμοποιώ linux)

 

είχα αγοράσει άδεια (OEM) για τα 8, που με κάτι προσφορές δωρεάν που έκανε η MS κατέληξα να έχω 10 pro full που μετέφερα σε καινούριο μηχανάκι χωρίς πρόβλημα

 

αλλά τούτα εδώ ούτε τσάμπα δεν θα τα έβαζα,

 

και ο κύριος λόγος είναι ότι τα περισσότερα προγράμματα που έχω είτε αγορασμένα είτε free* δεν υπάρχουν στο store,

 

και επίσης θεωρώ τα διάφορα store απίστευτο νταβατζηλίκι

 

 

(έχω σταματήσει να βάζω πειρατικό s/w εδώ και χρόνια, και λόγω πεποιθήσεων και λόγω ασφάλειας, μπορώ να ζω με λιγότερα, πχ το office μου κάθεται πολύ ακριβό, βολεύομαι μια χαρά με το free office στα 10 και το openoffice στο λίνουξ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρέσει που είμαστε και τεχνολογικό site και ο καθένας πετάει ότι μπαρούφα θέλει..Ο άλλος θα παει άπατο γιατι δεν εχει εφαρμογες,αλλα μονο ιντερνετ.ο αλλός θα βαλει xp(πάρε και κινητο μοτορολα με την κεραια και το βαλιτσακι φιλέ εσυ..) και ολοι θελουν με ενα laptop των 300 ευρω να παιζουν 4κ vr ...Ρε την παλεύετε...Το android σας εχει χαζειψει και νομιζέτε οτι όλα είναι πυρηνες και μνήμες ακομα και για την ποιο απλη δουλεία...το 80% που θα παρει οποιοδηποτε pc,laptop,κινητο ειναι μονο για facebook και κανα word...Προφανως δεν απευθυνεται σε αυτους που θελουν επεξεργασια εικονας και ηχου...

Μάθετε να ξεχωριζετε τις αναγκες σας και αγοραστε πραγματα για τις αναγκες σας...!!!

Αλλιως τραβατε να γραφετε στο μανουλες εν δρασει γτ τοσο εχετε σχεση με την τεχνολογια...

 

Αυτα...
 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και στο 1:35 ο τύπος έχει λάθος,η αναβάθμιση σε windows 10 pro είναι free. Το έχει παρουσιάσει η microsoft με πολύ λάθος μαρκετινγκ το windows 10 s..
Όχι. Είναι δωρεάν για surface laptop μόνο και πρέπει να κάνεις το upgrade μέσα στο 2017.

 

και επίσης θεωρώ τα διάφορα store απίστευτο νταβατζηλίκι 
Αν το store προστατεύει την πειρατεία τότε κερδίζουν όλοι.Η MS με ποσοστά, οι προγραμματιστές πληρώνονται και μπορούν να κατεβάσουν την τιμή όποτε και ο χρήστης κερδίζει .
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά αλήθεια τώρα, γιατί κλαιγόσαστε μέρα νύχτα εδω στο φόρουμ για τα "S"...???Έλεος ρε παιδιά, κομμένη η πλάκα τώρα, είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ, έχουν ανέβει άπειρα άρθρα εδω μεσα που μας εξηγούν με λεπτομέρεια τι διαφορα έχουν τα "S" απο τα κανονικά, αν σας καλύπτουν με αυτα που προσφέρουν πάρτε τα, δεν σας έβαλε κανένας με το ζορι να τα πάρετε και ουτε σας κοροϊδεύει καμία microsoft, και στην τελική δας δίνει για εναν χρόνο την δυνατότητα δωρεάν να αναβαθμίσετε σε Pro...! Πραγματικά απλα μερικοί βλέπετε κάποιες λεξεις κλειδιά (Microsoft, Aplle, Samsung, Windows κτλ) σε μερικά άρθρα και μπαίνετε να βγάλετε χολή, αυτο μονο...  Το περιεχόμενο της είδησης το προσπερνάμε, δεν το σχολιάζουμε...

 

Προσωπικά βρίσκω πολύ πιο ενοχλητικούς τους τύπους σαν εσένα που βγαίνουν να υπερασπιστούν τις μεγάλες εταιρίες σαν να ήταν μέτοχοί τους, και να κράξουν αυτούς που προβάλλουν τις δικαιολογημένες ενστάσεις τους και ασκούν κριτική. Εκτος βέβαια αν δεν το πήρα χαμπάρι και άλλαξε το πολίτευμα και έχει καταργηθεί το συνταγματικό δικαίωμα της ελευθερίας λόγου, οπότε δεν έχουμε δικαίωμα να εκφράζουμε την γνώμη μας.   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γέμισε το forum με Microsoft fanboys που επιτίθενται σε όσους κάνουνε αρνητική κριτική.

Λέει ο άλλος "σε όποιον δεν αρέσει δεν αγοράζει, μη μας πρήζετε". Το ίδιο ισχύει και για τους απο κειθε "σε όποιον αρέσει ας αγοράσει, μη μας πρήζετε τα @@"

 

Χαίρομαι που βρέθηκε η λύση στο πρόβλημα, ήταν τα 30 ευρώ παραπάνω για την άδεια των Windows. Για αυτό τρέξτε προλάβετε Windows 10 S σε Celeron.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά βρίσκω πολύ πιο ενοχλητικούς τους τύπους σαν εσένα που βγαίνουν να υπερασπιστούν τις μεγάλες εταιρίες σαν να ήταν μέτοχοί τους, και να κράξουν αυτούς που προβάλλουν τις δικαιολογημένες ενστάσεις τους και ασκούν κριτική. Εκτος βέβαια αν δεν το πήρα χαμπάρι και άλλαξε το πολίτευμα και έχει καταργηθεί το συνταγματικό δικαίωμα της ελευθερίας λόγου, οπότε δεν έχουμε δικαίωμα να εκφράζουμε την γνώμη μας.   

Δεν θα σχολιάσω το άστοχο σχόλιο σου, προφανώς δεν κατάλαβες, η κάνεις πως δεν κατάλαβες τον νόημα απο το σχόλιο μου. Οσο για το οτι υπερασπιζομαι μεγάλες εταιρίες κτλ, το λες απλά γιατι δεν εχεις δει σε αλλα topic που αφορούν την microsoft ποσο κράξιμο εχω ριξει... Ξαναδιάβασε οσα έγραψα και θα καταλάβεις οτι δεν έκρινα την γνώμη κανενός....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 189 ευρουλάκια θα πάρω σύστημα να πάιζω GTA V γιατί έχει Windows και απλούστατα δεν θα έδινα ποτέ 2000 ευρώ για ένα mac που δεν έχει κανένα σοβαρό πρόγραμμα ούτε θα πέρναγα λίνουξ που για να εγκαταστήσω ένα πρόγραμμα πρέπει να κάνω έρευνα στους servers της CIA και στην Wikipedia.  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα καλά δηλαδή!Που πάει αυτή η ms με τα λάπτοπ με τους celeron επεξεργαστές?Δηλαδή ρε ms πως πας και βάζεις σε λάπτοπ ΑΛΛΩΝ κατασκευαστών ότι επεξεργαστή θες  εσυ?Τον χοντρό που έχει γίνει διάσημος για το hate του σε ms είναι αξιόπιστη πηγή.Good job insomniacs!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια φορα που τσεκαρα οι χρηστες τεχνολογικου φορουμ μπορουσαν να καταλαβουν την διαφορα μεταξυ:

 

α) λειτουργικου με λιγες ανουσιες κ πετσοκομενες εφαρμογες απο τις οποιες ελαχιστες εως καμια χρησιμοποιουμε ολοι καθημερινα k κανονικου πληρους λειτουργικου που μπορεις να τρεξεις οτιδηποτε

 

β) κατ επιφαση δωρεαν προιοντος που θελει εξτρα λεφτα για να αποκτησει την λειτουργικοτητα για την οποια προοριζεται

 

ps οι διαφοροι που τα υπερασπιζεστε παω στοιχημα δεν θα τα παιρνατε ποτε απο επιλογη αλλα στο πλαισιο του fanboyσμου κ της διαφορετικοτητας γραφετε μαργαριταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι φτηνά ρε παιδιά, πάντα τόσο και λιγότερα δεν είχαν τα netbook;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

HP με γραφίδα 299; Προσωπικά δεν έχω πετύχει Ελλάδα σε τέτοια τιμή. Ένα με χειρότερα χαρακτηριστικά netbook είχαν φέρει στην ίδια τιμή με atom και 2gb ram χωρίς γραφίδα που εκεί όντως θα έχεις θέμα γιατί ακόμα και ένα flash παιχνιδάκι του facebook να ανοίξεις θα γεμίσει η ραμ στο 90% και θα αρχίσει να κολλάει όχι από επεξεργαστή αλλά από ραμ.

 

Αυτό είναι με την γραφίδα

 

https://youtu.be/EJlvp7ICMxI?t=11m8s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελευταια φορα που τσεκαρα οι χρηστες τεχνολογικου φορουμ μπορουσαν να καταλαβουν την διαφορα μεταξυ:

 

α) λειτουργικου με λιγες ανουσιες κ πετσοκομενες εφαρμογες απο τις οποιες ελαχιστες εως καμια χρησιμοποιουμε ολοι καθημερινα k κανονικου πληρους λειτουργικου που μπορεις να τρεξεις οτιδηποτε

 

β) κατ επιφαση δωρεαν προιοντος που θελει εξτρα λεφτα για να αποκτησει την λειτουργικοτητα για την οποια προοριζεται

 

ps οι διαφοροι που τα υπερασπιζεστε παω στοιχημα δεν θα τα παιρνατε ποτε απο επιλογη αλλα στο πλαισιο του fanboyσμου κ της διαφορετικοτητας γραφετε μαργαριταρια

Η μόνη πατάτα είνα το "κλείδωμα" σε edge και bing.To store κλειστό για αυτούς που προορίζεται είναι μια χαρά.Και εγώ δεν θα έπαιρνα παιδικό ποδήλατο γιατί δεν είναι το ίδιο με το "πλήρες λειτουργικό" που έχουν όλοι οι ενήλικες,αλλά δεν κάθομαι να τα κράζω.Δεν προορίζονται για μένα.Δεν είναι για μένα.Δεν έχω να κερδίσω ούτε να χάσω τίποτα από την ύπαρξη ή μη τους.Αντίστοιχα το ίδιο λέω και για τα λάπτοπ.Αλλά όχι.Μην δούμε το καλό της εδραίωσης αφής οθονών λάπτοπ που είναι τα μισά από αυτά που ανακοινώθηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι έχω άλλη απορία: Αν τα ακριβά windows είναι που κρατούσαν τις εταιρείες απ' το να βγάλουν φθηνά laptop γιατί σπάνια βλέπουμε σειρές netbook με linux?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...