Προς το περιεχόμενο

Witcher (Netflix, 2019)


Wayward

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, manolis940 said:

@noFEARgr & @liakinen

  Hide contents

Τώρα μου έρχονται λίγες αναμνήσεις, ότι στο 3ο όταν ψάχνει τον Dandelion  και πηγαίνει στην Corinne Tilly κάτι λέει ότι η Ciri, αυτόν και την Yennefer τους είχε μεταφέρει νεκρούς σε κάποιο δάσος. Θα πρέπει να ψάξω videάκι τώρα βέβαια από το game αλλά δεν μπορώ. Οπότε το αφήνω μήπως θυμάστε κάτι πιο σχετικό.

Βιβλία πάντως δεν έχω ιδέα τι παίζει.

Αυτό που αναφέρεις,στο περίπου όχι ακριβώς είναι από το τέλος των βιβλίων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, noFEARgr είπε

(Ακολουθει book spoiler καθως και απο το 1ο παιχνιδι )

Από όσο θυμάμαι,

Spoiler

ο Geralt λαβώνετε θανάσιμα, το ίδιο και η Yen. Η Ciri τους πηγαίνει σε άλλο σύμπαν, που είχε επισκεφτεί παλιότερα, το οποιο είναι ο "παράδεισος" η ένα αληθινό μέρος (Arthurian Era). Αυτό αφήνετε στον αναγνώστη. Το πρώτο Witcher game έκανε canon το δεύτερο, ότι δηλαδή το Wild Hunt έκανε invade εκείνη την διάσταση, απήγαγε την Yen και η Ciri έφερε πίσω τον Geralt στο Continent, ο οποιος δεν είχε μνήμη από ότι είχε γίνει.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά επειδή έχω χάσει επεισόδια σε σχέση με το τι γίνεται. Ξέρω ότι από την επόμενη σεζόν αλλάζει το casting του Geralt, αλλά με την showrunner παίζει ή συζητιέται καμιά αλλαγή ή ακόμη η ίδια είναι που το τρέχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Από όσο θυμάμαι,

  Hide contents

ο Geralt λαβώνετε θανάσιμα, το ίδιο και η Yen. Η Ciri τους πηγαίνει σε άλλο σύμπαν, που είχε επισκεφτεί παλιότερα, το οποιο είναι ο "παράδεισος" η ένα αληθινό μέρος (Arthurian Era). Αυτό αφήνετε στον αναγνώστη. Το πρώτο Witcher game έκανε canon το δεύτερο, ότι δηλαδή το Wild Hunt έκανε invade εκείνη την διάσταση, απήγαγε την Yen και η Ciri έφερε πίσω τον Geralt στο Continent, ο οποιος δεν είχε μνήμη από ότι είχε γίνει.

 

Spoiler

Σχεδον Καλά το θυμάσαι,  απλά στις τελευταίες σελίδες εκεί που μιλάει με τον ιππότη στο κόσμο του Αρθούρου όταν αναφέρει τι απέγινε ο Γκεραλτ και η Γενιφερ η Σιρι δακρύζει,  και λέει ψέμματα για τα γεγονότα.  Αφήνοντας να εννοηθεί ότι όντως πέθαναν. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Gilmaru είπε

Παιδιά επειδή έχω χάσει επεισόδια σε σχέση με το τι γίνεται. Ξέρω ότι από την επόμενη σεζόν αλλάζει το casting του Geralt, αλλά με την showrunner παίζει ή συζητιέται καμιά αλλαγή ή ακόμη η ίδια είναι που το τρέχει;

Ας βγούν αύριο τα τελευταία επεισόδια και συζητάμε άμα έχει σημασία να ξανά μιλήσουμε για αυτή την σειρά μιας και όπως έχω προβλέψει δεν παίζει να βγει επομενη season.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το τέλος του witcher

Spoiler

όλο το witcher είναι βασισμένο στον θρύλο του βασιλιά Αρθούρου(με την ciri να είναι το δισκοπότηρο). ακόμα και το τέλος. ο αρθούρος πεθαίνει(ή λαβώνεται θανάσιμα) όμως η αδερφή του τον πηγαίνει στο avalon όπου επουλώνονται οι πληγές του. το τέλος του witcher είναι ακριβώς ίδιο. και αν δεν κάνω λάθος ο geralt λέει ότι  πονάει απο τις πληγές του

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, marius.t είπε

για το τέλος του witcher

  Απόκρυψη περιεχομένων

όλο το witcher είναι βασισμένο στον θρύλο του βασιλιά Αρθούρου(με την ciri να είναι το δισκοπότηρο). ακόμα και το τέλος. ο αρθούρος πεθαίνει(ή λαβώνεται θανάσιμα) όμως η αδερφή του τον πηγαίνει στο avalon όπου επουλώνονται οι πληγές του. το τέλος του witcher είναι ακριβώς ίδιο. και αν δεν κάνω λάθος ο geralt λέει ότι  πονάει απο τις πληγές του

Υπερβολές, ένα μέρος, όχι όλο. Ο Geralt είναι "κλεμμένος" από τον Elric of Melniboné και o Sapkowski έχει πολλές επιρροές από διαφορους συγγραφείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Υπερβολές, ένα μέρος, όχι όλο. Ο Geralt είναι "κλεμμένος" από τον Elric of Melniboné και o Sapkowski έχει πολλές επιρροές από διαφορους συγγραφείς.

έχεις δίκιο. ήταν λάθος διατύπωση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίνοντας τη σειρά ως καθαρά τηλεοπτικό θέαμα (και χωρις να εχω ιδέα για βιβλία παιχνίδια κτλ), απολαύσαμε και το β μέρος της 3ης σεζόν και την έκπληξη που μας φύλαγαν για το τέλος.

Το 6ο εξαιρετικό επεισόδιο, μπόλικη δράση.

Όπως παραδέχτηκαμε ως παρέα, αδυνατω να καταλάβω πως θα συνεχίσει η σειρά χωρίς τον Καβιλη, ειδικά όταν ο υποψήφιος αντικατάστασης δείχνει πολύ "φλώρος" για να αναλάβει τέτοιο ρόλο. 

Και είναι κρίμα γιατί μας αφήνει σε ωραίο σημείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...