Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιλογής κουτιού/case


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειμε αναμεσα σε  3  κουτια  γιατι αυτον τον καιρο κτιζω το νεο συστημα μου

και θελω να παρω ενα  ultra case.

OBSIDIAN 1000D SUPER TOWER 


https://www.overclockers.co.uk/corsa...ca-23t-cs.html



ENTHOO ELITE SUPER TOWER CASE - BLACK



https://www.overclockers.co.uk/phant...ca-06d-pt.html


COSMOS C700M RGB FULL TOWER CASE - BLACK TEMPERED GLASS

https://www.overclockers.co.uk/coole...ca-374-cm.html
 

πιο απο τα 3  μπορει να θεωρηθει το πιο καλυτερο;

Η  αγορα θα  γινει απο το εξωτερικο.

Επεξ/σία από reactorf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

για  πιους  λογους πιστευεις οτι το OBSIDIAN 1000D SUPER TOWER  εινε καλυτερο απο τα  ENTHOO ELITE SUPER TOWER CASE - BLACK  και COSMOS C700M RGB FULL TOWER CASE - BLACK TEMPERED GLASS;;

μπορεις να μου πεις  σε παρακαλω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, reactorf είπε

για  πιους  λογους πιστευεις οτι το OBSIDIAN 1000D SUPER TOWER  εινε καλυτερο απο τα  ENTHOO ELITE SUPER TOWER CASE - BLACK  και COSMOS C700M RGB FULL TOWER CASE - BLACK TEMPERED GLASS;;

μπορεις να μου πεις  σε παρακαλω;

Από αυτά που προτείνεις θεωρώ το enthoo elite πιο ποιοτικό από τα άλλα 2,
αλλά άμα είναι να τα σκάσεις τόσο χοντρά και από εξωτερικό ρίξε μια ματιά κι εδώ:
https://www.bestcases.eu/cases

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κατέληξα στο NZXT H700 (οχι με το CAM device), απόλυτα ικανοποιημένος. Πίστευα είχαν το hype απλά, αλλά  δε μπορω να σταματησω να κοιταω το κουτι μου πλεον :P

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, thetiesthatbind είπε

Κατέληξα στο NZXT H700 (οχι με το CAM device), απόλυτα ικανοποιημένος. Πίστευα είχαν το hype απλά, αλλά  δε μπορω να σταματησω να κοιταω το κουτι μου πλεον :P

από airflow πως πάει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλά, μεγάλο φάουλ το να μην έχει ανοιχτό το πάνω μέρος αλλά μόνο από το πλάι, ωστόσο απο θερμοκρασίες είμαι κομπλέ. Σκέφτομαι να πάρω το πάνω καπάκι και να του κάνω μόνος τρύπες :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει άσχημα με το evolv x της phanteks. Βέβαια δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο απο το κουτάκι μου. Τι λέτε αν φύγει σε λογική τιμή το δικό μου αξίζει να πάω από αυτό 

Mastercase 5 Maker

013_5192.jpg.844dd06a133e586898c5328e499a9c41.jpg

σε αυτό? 

PH-ES518ETG-1z.jpg.5c0e6fa89ed0f43d2b371b1179848508.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, denis_kos είπε

Έχω κολλήσει άσχημα με το evolv x της phanteks. Βέβαια δεν έχω ιδιαίτερο παράπονο απο το κουτάκι μου. Τι λέτε αν φύγει σε λογική τιμή το δικό μου αξίζει να πάω από αυτό 

Mastercase 5 Maker

013_5192.jpg.844dd06a133e586898c5328e499a9c41.jpg

σε αυτό? 

PH-ES518ETG-1z.jpg.5c0e6fa89ed0f43d2b371b1179848508.jpg

Σχετικό είναι αυτό ρε συ. Καθαρά θέμα γούστου και "μικροβίου".

Εφόσον δεν σου καλύπτει κάποια έλλειψη- ανάγκη συγκριτικά με το κουτί που έχεις,τότε είναι θέμα των παραπάνω που έγραψα..

Στα του κουτιού,επειδή το κοιτούσα και εγώ...είναι αρκετά βελτιωμένο από το προηγούμενο,σε σημεία που χρειαζόταν ,οπως πχ το μεγαλυτερο κενο εμπρος για καλυτερη εισροή αέρα και πολλά άλλα. 

Γενικά μιλάμε για ένα πολύ ποιοτικό και σύγχρονο case με πολλά features,αλλά "παλιό" σχέδιο το οποίο ήταν και ένας από τους λόγους που το απέρριψα. Ο κυριότερος ηταν επειδή ήθελα εντελώς minimal σχέδιο. 

Anyway σε αυτά τα χρήματα οι επιλογές είναι αρκετές  . 

Αν σε έχει πιάσει η φαγούρα,προχώρα σε ότι σου κάνει κέφι  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Ανάμεσα σε αυτά τα δύο, από θερμοκρασίες, ποιότητα κατασκευής και σκόνη;  

https://www.skroutz.gr/comparelists/28?compare=12979654,14829450

Θα αλλάξεις μέρος στο κουτί η είναι για αλλον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Όλα δείχνουν μεταφορά στο παιδικό δωμάτιο. Υπάρχει γραφείο εκεί με μία lg 24' . Δεν βολεύει το σαλόνι με τίποτα. Ωραία τα games σε 49' αλλά  για να διαβάσω forum κτλ καταλήγω να παίρνω το κινητό!! Θα μεταφερθεί στο σαλόνι το mini itx με τον i3 6100 και θα δουλεύει kodi και απλά πράγματα. Μόνη επιφύλαξη η παντόφλα...αλλά το ψήνω. 

Επεξ/σία από nikpoth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, nikpoth είπε

Όλα δείχνουν μεταφορά στο παιδικό δωμάτιο. Υπάρχει γραφείο εκεί με μία lg 24' . Δεν βολεύει το σαλόνι με τίποτα. Ωραία τα games σε 49' αλλά  για να διαβάσω forum κτλ καταλήγω να παίρνω το κινητό!! Θα μεταφερθεί στο σαλόνι το mini itx με τον i3 6100 και θα δουλεύει kodi και απλά πράγματα. Μόνη επιφύλαξη η παντόφλα...αλλά το ψήνω. 

Ωραίος. Το άλλο τζάμπα το πήρες ρε γμτ.

Πόσα διαθέτεις max; Μητρική η mortar;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μητρική Ναι,mortar. Μαξ εκεί, στα 80. Το άλλο δεν το παρέλαβα ποτέ, το είχε η acs από την προηγούμενη Τρίτη, μου κλείνουν 3 ραντεβού, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή και δεν ήρθαν. Το έφερε εχθές το απόγευμα κ δεν το δέχτηκα. Είχα ξενερώσει, με δούλευαν στα τηλέφωνα. Τεσπα,  θερμοκρασίες, θόρυβος, σκόνη είναι τα ζητούμενα, όσο γίνεται σε αυτά τα χρήματα. 

Επεξ/σία από nikpoth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει και το NZXT H500 στο 80άρι πάντως αλλά και το H400 για Micro ωστόσο ξεφεύγει εκτός αν υπάρχει στο εξωτερικό πιο φθηνό.

1 ώρα πριν, nikpoth είπε

Μητρική Ναι,mortar. Μαξ εκεί, στα 80. Το άλλο δεν το παρέλαβα ποτέ, το είχε η acs από την προηγούμενη Τρίτη, μου κλείνουν 3 ραντεβού, Τετάρτη, Πέμπτη, Παρασκευή και δεν ήρθαν. Το έφερε εχθές το απόγευμα κ δεν το δέχτηκα. Είχα ξενερώσει, με δούλευαν στα τηλέφωνα. Τεσπα,  θερμοκρασίες, θόρυβος, σκόνη είναι τα ζητούμενα, όσο γίνεται σε αυτά τα χρήματα. 

 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...