Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

sxm2-voltachipdetails_678x452.png

 

NVIDIA Volta Unveiled: GV100 GPU and Tesla V100 Accelerator Announced

 

34ih56o.png

 

Υ.Γ: Ξέρω ότι ο καλύτερος για να φτιάξει αυτό το νήμα είναι ο Ailuros αλλά επειδή μας έχει εγκαταλείψει και θέλουμε ένα νήμα που αφορά το Volta, το φτιάχνω εγώ.

 

Υ.Γ 2: Για όσους συνεχίζουν να περιμένουν GV104(2070/2080 etc) εντός του 2017, για άλλη μια φορά, μην τις περιμένετε πριν την άνοιξη του 2018.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Υ.Γ: Ξέρω ότι ο καλύτερος για να φτιάξει αυτό το νήμα είναι ο Ailuros αλλά επειδή μας έχει εγκαταλείψει και θέλουμε ένα νήμα που αφορά το Volta, το φτιάχνω εγώ.

Έχασα κάτι?  :ph34r:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Real-time σκηνή από την ταινία Kingslaive: Final Fantasy XV με Volta GPU. Το μέλλον στα γραφικά των video games.

 

https://www.youtube.com/watch?v=TIgQQz5SNxs


 

 

Έχασα κάτι?  :ph34r:

 

 

 

Λογικά είναι πολύ απασχολημένος με άλλα πράγματα αυτό το καιρό και δεν έχει χρόνο για το insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρύγδουπες δηλώσεις Psycho!

 

Με το καλό να μας έρθει λοιπόν.

 

Δεν θα γινουν τα αποκαλυπτηρια Ιούνιο -Αύγουστο, με πρώτη διάθεση μέσα Σεπτεμβρίου (άραγες);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά εάν ακολουθούν το 18μηνο (?) άλμα από γενιά σε γενιά, Δεκέμβριο -Ιανουαρίο. 7-8 μήνες.

 

Ξεκινάτε να γεμίζετε πορτοφόλια γιατί προβλέπεται γύρω στο 1000ρικο η χ80 και 650+ η χ70.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ότι κατάλαβα ο καθένας έχει και διαφορετική άποψη. Άλλος λέει για άνοιξη του 18 , άλλος για Σεπτέμβριο του 17 , άλλος για Σεπτέμβριο του 18 , άλλος τις περιμένει αύριο. Η δική μου άποψη είναι για Q4 του 17.

 

Από θέμα επιδόσεων περιμένω ότι θα έχουμε μικρότερη αύξηση σε σχέση με αυτή που είχαμε από Maxwell σε Pascal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδιο boost θα έχεις στο performance..Η 2080 θα 'ναι 25-30% πάνω από την 1080Ti, η 2070 θα 'ναι στα ίδια με την 1080Ti και η 2080Ti θα 'ναι 70-80% πάνω. Δεν αλλάζουν αυτά. Η ιστορία επαναλαμβάνεται κάθε φορά στις πράσινες.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι οτι με την Nv πανω κάτω ξέρεις τι να περιμένεις από πλευράς επιδόσεων, τιμής, ημερομηνία κυκλοφορίας.

 

Λογισμικά τι θα δούμε δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ενδιαφέρονται ο CEO της NVidia θα βγει σε livestreaming στα πλαίσια της computex στις 6:30 ώρα Ελλάδος.

Απίθανο να έχουμε ανακοινώσεις νέας κάρτας γραφικών αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Η θεματολογία θα επικεντρωθεί όπως φαίνεται στην τεχνητή νοημοσύνη 

 

https://www.twitch.tv/nvidia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

False Alarm τελικά για τις λιγοστές έτσι και αλλιώς πιθανότητες για παρουσίαση κάρτας γραφικών.

Απο Σεπτέμβρη και βλέπουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...