Προς το περιεχόμενο

NVIDIA Volta, GV100


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, Heybro είπε

Με τιποτα δεν θα ειναι 8 στην 1080. Εκτος αν βγαλουν 2 εκδοσεις.

δεν ξέρω τι κάνει η κάρτα σου αλλά σε 2 κ δεν έχει αυτά που λες

 

tom.jpg

 

Επεξ/σία από birel-motosport
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι οι Volta βρε..

Nvidia GeForce 397.31 WHQL 

This release also brings the developer preview for NVIDIA RTX ray tracing technology for DirectX 12. NVIDIA RTX supports the Microsoft DirectX Raytracing (DXR) API on NVIDIA Volta GPUs. In order to get started with developing DirectX Raytracing applications accelerated by RTX, you'll need the following:

  • NVIDIA Volta GPU
  • NVIDIA driver version 396 or higher
  • Windows 10 RS4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Heybro είπε

Βρε δεν δυσκολεύεται απλά υπάρχουν 2 3 παιχνίδια. Κλαιν δηλαδή εντάξει. Στο 2.50

3 4 παιχνίδια είναι. Την 1180 τον Δεκέμβριο αν έχει 600 την ψήνω άνετα. 

Ψιλο ασχετο αλλα νομιζω οτι ειναι το μεγαλυτερο ram usage που εχω δει ποτε μου.

Εφτασε μεχρι και 12.5gb.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, birel-motosport είπε

δεν ξέρω τι κάνει η κάρτα σου αλλά σε 2 κ δεν έχει αυτά που λες

tom.jpg

Στο μέρος που δείχνεις και έχεις 5300 τόσο έχω και εγώ. Στα 7000 πήγαινα στα σημεία που έδειξα παραπανω που λογικά τόσο θα έχετε και εσείς. Στα far cry 5 wildlands origins είμαι στα 3500. Στο payback 4300. Μόνο στο rise τόσο ψηλά αλλά με το στόμα ανοιχτό από τα γραφικα. 

1 λεπτό πριν, Fulgore είπε

Ψιλο ασχετο αλλα νομιζω οτι ειναι το μεγαλυτερο ram usage που εχω δει ποτε μου.

Εφτασε μεχρι και 12.5gb.

Έχει 4k textures και εκτοξεύετε το vram usage. 70gb είναι κοντά μόνο τα textures. Όπως και στο shadow of War παει 9gb νομίζω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/4/2018 στις 2:11 ΜΜ, Fulgore είπε

Το εχουμε ξαναπει απειρες μα απειρες φορες αλλα ας το ξαναγραψουμε αλλη μια φορα γιατι ετσι....

Οι τιμες Msrp ειναι ανευ φορων.Δεν πληρωνουμε ακριβοτερα επειδη ειμαστε μπανανια,και στις αλλες χωρες τετοιες τιμες παιζουν....

στην ευρωπη δεν παιζει αυτο. ειναι υποχρεωμενες οι εταιρειες να ανακοινωνουν τιμες για μεταπωλητες με φορους, δασμους κλπ. usa μπορει....

επισης το msrp αν δε κανω λαθος αναφερεται στις reference gpu. παντως τα γραφηματα φαινεται να ταιριαζουν με το msrp.

https://pcpartpicker.com/trends/price/video-card/

Επεξ/σία από james rod
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

msrp ειναι η προτεινομενη τιμη λιανικης,με ολους τους φορους μεσα,η τιμη που θα αγορασει ο πελατης λιανικης

φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικη

Επεξ/σία από 3DJIN
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, 3DJIN είπε

msrp ειναι η προτεινομενη τιμη λιανικης,με ολους τους φορους μεσα,η τιμη που θα αγορασει ο πελατης λιανικης

φυσικα δεν ειναι υποχρεωτικη

υποχρεομενη ειναι η εταιρια(πχ nvidia, amd), βαση κανονισμων να ανακοινωσει τιμες με δασμους κλπ για την λιανικη. τωρα ο μεταπωλητης μπορει και να πουλησει ιδια/κατω απο το msrp, οσο γουσταρει πουλαει αν τον συμφερει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το MSRP είναι σε δολάρια και είναι η τιμή που προτείνει ο κατασκευαστής για λιανική στις USA.

Όταν έρθει ένα προϊόν στην ΕΕ, θα αγοραστεί χονδρικής από ένα εργοστάσιο κάπου στην Ασία λογικά και θα κοπεί τιμολόγιο από αυτή την χώρα. Εν συνεχεία θα υπολογιστούν μεταφορικά, κέρδος χονδρέμπορα + μαγαζιού, έξοδα, ενφια, εφορία κλπ και θα μπαίνει και ο ΦΠΑ στα ενδιάμεσα στάδια.

Συνεπώς το MSRP σου δίνει μια εικόνα πόσο το αγοράζουν στην Αμερική, εδώ για να φτάσει είναι τελείως διαφορετική η διαδικασία, οπού επίσης υπάρχει υποχρέωση να υπάρχει και ο ΦΠΑ στις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

απο ποτε αγοραζουν με ευρω στο αμερικα; γιατι συνηθως το msrp ειναι καπως ετσι 600$/600€

εντελώς τυχαία η ισοτιμία, προφανώς αυτο που θελω να πω ειναι οτι δινεται σε δυο νομισματα στις πιο αναπτυγμένες αγορες του κοσμου, US, EU

Επεξ/σία από 3DJIN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nvidia and AMD GPU manufacturer, TSMC, is about to revolutionise graphics cards

https://www.pcgamesn.com/nvidia-amd-tsmc-3d-gpu

Αν πέσουν τα ρολόγια κατά 25% για χαμηλότερες θερμοκρασίες, πάλι μιλάμε για μια αύξηση επιδόσεων κατά 50% ανά stack doubling. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οχι αλλο αρθρο απο Wccftech.....

Πραγματικα εχει αρχιζει και κουραζει υπερβολικα η περιπτωση τους....

Αν δεις έχει φωτογραφία από tech power. Ίσως να είναι έγκυρο δεν ξέρω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις ειδα τις φωτογραφιες,αλλα ειδα οτι ουτε καν το ιδιο το site δεν εχει κανει σχετικο αρθρο για αυτο.

Που πηγαν τα παλιοτερα αρθρα του εν λογω site(wccftech)για ανακοινωση τον Μαρτιο/Απριλιο των νεων καρτων?

Που πηγαν τα παλιοτερα αρθρα που η nvidia θα εβγαζε στην αγορα αυτες τις μερες ειδικες για mining καρτες γραφικων?

Γιαυτο δεν τους παιρνει κανεις στα σοβαρα αυτους,γιατι δυστηχως απο ''μεγαλα λογια'' ειναι απο τους πρωτους στο ιντερνετ.Θα μου πεις καπως(βρωμικα)πρεπει να επιβιωσουν και αυτοι,με τα χαζο clickbait,ανουσια αρθρα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...