Προς το περιεχόμενο

Εντομοαπωθητικα σπρει για το σωμα....


bsp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και τα στουκας-  :-D - (κουνουπια) εχουν αρχισει να κανουν την εμφανιση τους ειναι ωρα να βαλουμε και αυτο το θεματακι, εντομοαπωθητικα σπρει για το σωμα, που να κανουν δουλεια.

Ειναι καλυτερο να προτιμησουμε κατι σε βιολογικο ή δεν εχει σημασια..

ποιο θεωρειτε καλυτερο, τι προτεινετε με βαση την εμπειρια σας?


Eνα που αγορασα περυσι απο το φαρμακειο με Ευκαλυπτος & Μυρτιλο, δυστυχως δεν εκανε και πολλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ καλο ειναι και το jungle formoula το νουμερο 4 ειναι πολυ δυνατο , αφου γραφει οτι ειναι κατα τις ελονοσιας και οτι μπορεις να ριξεις μονο μια φορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παιδια θα το ηθελα οσο περισσοτερο γινετε να ειναι αθωο...

Εχετε να μου προτεινετε κατι σε βιολογικο, να το εχετε δοκιμασει και οντως να ειναι αποτελεσματικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα παιδιά αλλά και για τους πιο μεγάλους το πιο αθώο είναι το crilen της frezyderm. Είναι αλοιφή βέβαια κ όχι σπρέι αλλά είναι απόλυτα ασφαλές για τα παιδιά.

 

 

Τα υπόλοιπα όλο και κάτι ψιλά χημικά περιέχουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκα τα εξης: 

 

1. Apivita Propoline Φυσική Λοσιόν Σώματος Για Τα Κουνούπια με Βασιλικό & Γεράνι 100ml

Η PRΟPOLINE Φυσική Λοσιόν Σώματος για τις Καλοκαιρινές Ημέρες και Νύχτες έχει πλούσια φυσική σύνθεση και περιέχει 90% φυσικά συστατικά Δεν περιέχει: PARABENS, SILICONES, MINERAL OIL, PROPYLENE GLYCOL, ETHANOLAMINES

 

2. CHICCO - Αντικουνουπικό Spray Αποτελεσματικό και Ενάντια στο Ασιατικό Κουνούπι Τίγρης- 100ml

    Χωρίς προσθήκη αλκοόλης, χρωστικές και parabens.

3. CRILEN MOUSSE ΕΝΤΟΜOAΠΩΘΗΤΙΚΟ 150ML

    Δεν περιέχει χημικές εντομοαπωθητικές ουσίες.

 

Ειμαι αναμεσα στα δυο πρωτα και μαλλον στο πρωτο, το 1 και το 2 ειναι και με ψεκαστηρα, θεωρω οτι ειναι περισσοτερο ευχρηστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σας,

Το θέμα του εντομοαπωθητικού, το έχω ψάξει πάρα πολύ καλά, γιατί στα παιδιά δεν μπορείς να βάζεις ό,τι να ναι. Η μόνη φυσικής προέλευσης εντομοαπωθητική ουσία εγκεκριμένη από την ευρωπαική ένωση είναι το citridiol, το οποίο προέρχεται από έλαιο ευκαλύπτου. Είναι όμως ακριβή πρώτη ύλη και έτσι ελάχιστα εντομοαπωθητικά τη χρησιμοποιούν. Εγώ το μόνο που βρήκα να κυκλοφορεί στην Ελλάδα με τη συγκεκριμένη πρώτη ύλη είναι το Repelan. Ίσως να υπάρχουν κι άλλα και να μην τα έχω δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...