Προς το περιεχόμενο

εργασία στο εξωτερικό


mma

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οτι να ναι με μπολικες πατατες το θεματακι γενικως...

 

ακομα και αυτοι που πανε εξω και κανουν σχετικα χαμαλοδουλειες η αγγαρειες η πες το οπως θες μεχρι να βρουν μια καλυτερη δουλεια ΠΡΕΠΕΙ να ξερουν αγγλικα σε φαση lower,γτ πες οτι καποιος σε παιρνει και σε θελει χωρις προσοντα γτ εισαι νεαρος και θα σου τα μαθει αυτος ολα ακομα και πιο εξιδεικευμενα αγγλικα...Πως θα συννενοηθεις μεχρι να φτασεις στην χωρα του εξωτερικου?Μια συνεντευξη απο το skype θα την περασεις οπωσδηποτε (το λεω γτ εχω αναλογω εμπειρια)συν οτι μετα θα χαθεις στο αεροδρομιο στο εξωτερικο και δεν θα μπορεις να συννενοηθεις με κανεναν.

 

Και τωρα μιλαμε για αγγλικα οχι τπτ γερμανικα γαλλικα που μπορει να πρεπει να ξερεις και λιγο απο αυτες τις γλωσσες αν πας σε τετοια χωρα!Γενικα χωρις γλωσσα το ξεχνας κατευθειαν με καμια ελπιδα!εκτος αν πας σε τιποτα που εχει ελληνες μεσα και θελουν να σε βοηθησουν και σε ανεχτουν τον πρωτο καιρο!

 

Επισης για κατι οαεδ και τετοια που λετε ναι οντως ο οαεδ του εξωτερικου μπορει να δινει 5φορες και παραπανω τα λεφτα της ελλαδιτσας αλλα πρεπει να κλεισεις καποιον χρονο για να τα παρεις αυτα,οχι αντε πηγα γιουργια δεν βρηκα τπτ και τωρα ειμαι ανεργος σταξε το παραδακι.Αλλιως ολοι εκει θα ημασταν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την φύλαξη πλοίων τέχετε να πείτε?

γνωρίζετε να μου προτείνετε κάποια site για αγγελίες είτε είναι Ελλάδα η εξωτερικό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

jason άρχισες και τα διπλά Account τώρα;

 

Και το έλεγα, να δεις που ο jason97 είναι με άλλο Account.

 

Edit:

 

Τζάμπα το διόρθωσες jason, δεν έχει νόημα. Το καταλαβαίνουμε και από τον τρόπο που γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε παιδιά τη λέτε δεν είχα και καμιά όρεξη να φτιάξω 200 λογαριασμούς

είπα και εγώ να παρέμβω

το παιδί λέει ότι δεν δίνει πανελλήνιες εγώ όμως δίνω και μάλιστα σε μια εβδομάδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς σεκιουριτάς σε κάνα πλοίο οκ, αλλά αν εννοείς ασφάλεια για Σομαλία, πειρατές κλπ θα σου έλεγα να το ξανασκεφτείς.

γιατί να το ξανάσκεφτώ μου αρέσει η δράση και θέλω να ασχοληθώ με το σπορ

περνουν σε κρουαζιεροπλοια σεκιουριταδες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά η κακία που βγάζετε μερικοί για έναν άνθρωπο που ξεκινάει ένα topic(έστω και με λάθος σκέψεις) δεν έχει προηγούμενο.Ζήτησε το παιδί ευγενικά μια άποψη για κάτι που σκέφτεται για το μέλλον του και κατευθείαν πέσιμο,ειρωνείες και προσβολές.Η χυδαιότητα στο μεγαλείο της απλά.Λες και εσείς είστε οι έμπειροι,πανέξυπνοι,παντογνώστες που σε όλα αριστεύετε και σας παίρνει να πουλάτε υφάκι(έστω και ιντερνετικά).Τι να πει κανείς,σημεία των καιρών και του νεοέλληνα...

 

 

 

Edit:Φυσικά τα παραπάνω δεν αφορούν μόνο αυτό το τοπικ αλλά σχεδόν τα περισσότερα του insomnia.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιατί να το ξανάσκεφτώ μου αρέσει η δράση και θέλω να ασχοληθώ με το σπορ

περνουν σε κρουαζιεροπλοια σεκιουριταδες?

 

Γιατί δεν είναι όπως το φαντάζεσαι. Για να δουλέψεις μισθοφόρος πρέπει να έχεις κάποια εκπαίδευση, που σημαίνει χρόνια + λεφτά. Δε σε παίρνουν επειδή είσαι ωραίος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

Όνειρο είναι η λάντζα;

 

Αν είχε κάποιο όνειρο θα του έλεγα και εγώ να πάει, αλλά είναι ξεκάθαρο ότι δεν έχει ιδέα και απλά πάει να πάρει ότι αρπάξει ο κ*λος του.

 

Έξω δεν είναι παράδεισος όπως είπαν και πιο πάνω. Έχουν και εκεί τα προβλήματα τους.

Όνειρο είναι το "έξω" το τι είσαι διατεθημένος να κάνεις για το όνειρο σου είναι δικό σου θέμα.

 

Όπως και για κάποιον που κυνηγάει το όνειρο του το "έξω" είναι η θυσία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι βρε παιδιά τη λέτε δεν είχα και καμιά όρεξη να φτιάξω 200 λογαριασμούς

είπα και εγώ να παρέμβω

το παιδί λέει ότι δεν δίνει πανελλήνιες εγώ όμως δίνω και μάλιστα σε μια εβδομάδα

Μεγάλε δεν θα με βγάλεις τρελό, το είδα το μήνυμα σου πριν το κάνεις Edit.

 

Έχεις που έχεις διπλό Account βάλτο σε ένα διαφορετικό browser για να γλιτώσεις την γκάφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλε δεν θα με βγάλεις τρελό, το είδα το μήνυμα σου πριν το κάνεις Edit.

 

Έχεις που έχεις διπλό Account βάλτο σε ένα διαφορετικό browser για να γλιτώσεις την γκάφα...

έχεις κάποιες αποδείξεις αν έχεις θα σε παραδεχτώ

αλλά στο λέω έχω έναν και μοναδικό λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά η κακία που βγάζετε μερικοί για έναν άνθρωπο που ξεκινάει ένα topic(έστω και με λάθος σκέψεις) δεν έχει προηγούμενο.Ζήτησε το παιδί ευγενικά μια άποψη για κάτι που σκέφτεται για το μέλλον του και κατευθείαν πέσιμο,ειρωνείες και προσβολές.Η χυδαιότητα στο μεγαλείο της απλά.Λες και εσείς είστε οι έμπειροι,πανέξυπνοι,παντογνώστες που σε όλα αριστεύετε και σας παίρνει να πουλάτε υφάκι(έστω και ιντερνετικά).Τι να πει κανείς,σημεία των καιρών και του νεοέλληνα...

 

 

 

Edit:Φυσικά τα παραπάνω δεν αφορούν μόνο αυτό το τοπικ αλλά σχεδόν τα περισσότερα του insomnia.

μπράβο βρε φίλε μου πεστα

Γιατί δεν είναι όπως το φαντάζεσαι. Για να δουλέψεις μισθοφόρος πρέπει να έχεις κάποια εκπαίδευση, που σημαίνει χρόνια + λεφτά. Δε σε παίρνουν επειδή είσαι ωραίος.

και που θα την κάνω την εκπαίδευση

μισθοφόρους δεν λένε αυτούς που πάνε σε εμπόλεμη ζώνη ενώ εγώ θέλω στα πλοία και ξέρω πως τους λένε φυλακές εμπορικών πλοίων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις κάποιες αποδείξεις αν έχεις θα σε παραδεχτώ

αλλά στο λέω έχω έναν και μοναδικό λογαριασμό

Δεν έχω ανάγκη από αποδείξεις, σε ξέρουν αρκετοί στο φορουμ κάνει μπαμ ότι είσαι εσύ με άλλο Account.

 

Βέβαια αν ήσουν έξυπνος δεν θα συνέχιζες να μου κάνεις reply, γιατί προδίδεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...