Προς το περιεχόμενο

Δουλειά το καλοκαίρι και μισθός


xartrip

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους.Είμαι σε επικοινωνία με ένα τουριστικό γραφείο  και πρόκειται να κάνουμε μια συνέντευξη.Επειδή το σημαντικότερο κομμάτι που με ενδιαφέρει αυτήν την στιγμή είναι το οικονομικό,τι μισθό πιστεύετε θα μου προτείνουν και από πιο ποσό και κάτω δεν αξίζει;Να συμπληρώσω ότι είναι σε νησί με τεράστια τουριστική κίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την ξέρω καθόλου την αγορά αυτή αλλά για μένα για κάτω από 600-700 ευρώ μην πας.Εάν είναι ειδικά σε καμιά Σαντορίνη,Μύκονο,Ρόδο κ.λ.π και σου δίνουν λιγότερα από 700 ευρώ ενώ την ίδια στιγμή παίζει να χτυπάς και 12ωρο,άστο καλύτερα κοίτα κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτω από 3500 το μήνα να μην ασχοληθείς καν :P

 

Ρε φίλε θες να μας τρελάνεις;

Ρωτάς να σου πούνε για φράγκα τι στιγμή που:

 

Δεν λες για το τι δουλειά είναι

Δεν λες αν είναι part-time, full time ή υπέρ-full-time (από τα χαράματα μέχρι τις 2 τα ξημερώματα)

Δεν λες αν θα είναι μαύρα ή με χαρτιά

Δεν λες τι γνώσεις/προϋπηρεσία έχεις

Βασικά, δεν λες τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κάτω από 3500 το μήνα να μην ασχοληθείς καν :P

 

Ρε φίλε θες να μας τρελάνεις;

Ρωτάς να σου πούνε για φράγκα τι στιγμή που:

 

Δεν λες για το τι δουλειά είναι

Δεν λες αν είναι part-time, full time ή υπέρ-full-time (από τα χαράματα μέχρι τις 2 τα ξημερώματα)

Δεν λες αν θα είναι μαύρα ή με χαρτιά

Δεν λες τι γνώσεις/προϋπηρεσία έχεις

Βασικά, δεν λες τίποτα

Είναι full-time,δουλειά γραφείου, αλλά λογικά θα έχει σίγουρα και εξωτερικές εργασίες.Φοιτητής είμαι φίλε οπότε δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προυπηρεσία αλλά έχω άριστες γνώσεις PC,Αγγλικών κ.λ.π.Όλα με χαρτιά θα είναι κανονικά,βέβαια όπως καταλαβαίνεις και πάρα πολλές λεπτομέρειες δεν ξέρω και θα τις μάθω στην συνέντευξη.

 

 

Δεν την ξέρω καθόλου την αγορά αυτή αλλά για μένα για κάτω από 600-700 ευρώ μην πας.Εάν είναι ειδικά σε καμιά Σαντορίνη,Μύκονο,Ρόδο κ.λ.π και σου δίνουν λιγότερα από 700 ευρώ ενώ την ίδια στιγμή παίζει να χτυπάς και 12ωρο,άστο καλύτερα κοίτα κάτι άλλο.

Αν μου δίνουν 700 ευρώ θα πετάω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δίνουν 700 και δουλεύεις 15 ώρες τη μέρα, μάλλον για χαμηλές πτήσεις σε βλέπω...

 

Το ερώτημα που θέτεις είναι μάλλον ρητορικό να ξέρεις πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δίνουν 700 και δουλεύεις 15 ώρες τη μέρα, μάλλον για χαμηλές πτήσεις σε βλέπω...

 

Το ερώτημα που θέτεις είναι μάλλον ρητορικό να ξέρεις πάντως

Ρε παιδιά αυτό είναι το point της ερώτησης μου.Επειδή με τον κλάδο και γενικά με το τι παίζει το καλοκαίρι στα νησιά δεν ξέρω για αυτό ρωτάω ώστε να μου πει κάποιος που γνωρίζει τι αξίζει και τι όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίταξε να δεις στα τουριστικά γραφεία δεν ξέρω τι γίνεται αλλά το σερβιτοριλίκι πληρώνεται γύρω στο χιλιάρικο με εξαντλητικές ώρες εργασίας βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα 800άρι θα δώσουν, μπορεί και περισσότερα. Εκτός αν μιλάμε για πρακτικές κλπ. Σε νησί με τεράστια τουριστική κίνηση που λες δεν ξέρω τι γίνεται με τα σπίτια, λογικά θα δυσκολευτείς πολύ να βρεις και θα είναι και ακριβά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σου δίνουν 700 και δουλεύεις 15 ώρες τη μέρα, μάλλον για χαμηλές πτήσεις σε βλέπω...

 

Το ερώτημα που θέτεις είναι μάλλον ρητορικό να ξέρεις πάντως

 

Και σκέψου πως υπάρχουν άλλοι που παρακαλάνε να παίρνουν έστω 600 με 15ωρα :/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν 2 χρονια σε νησι (Καρπαθο) δουλευε φιλος μου για καλοκαιρινη σεζον σε τουριστικο/ταξιδιωτικο γραφειο. Επαιρνε 700€ το μηνα καθαρα, 6ημερη δουλεια, χτυπαγε 10ωρο καθε μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τελευταία 3 χρόνια δουλεύω τα καλοκαίρια στον τουριστικό τομέα. Νομίζω ότι τα 700 ευρώ είναι το κατώτατο που θα βρεις αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει 8ωρο, μερικές φορές ούτε καν ρεπό,ειδικά σε τουριστικό γραφείο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...