Προς το περιεχόμενο

Το iPad Pro αντέγραψε το Surface Pro, σύμφωνα με στέλεχος της Microsoft


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακομα γελαω,πολυ πετυχημενο ,ειδικα  ο παππους ειναι ολα τα λεφτα,κοιτα αμα ειναι να εχω pc το συνδεω στην τιβι η παιρνω ενα tvbox με 40 ε και τελειωνει η μπουγαδα,αλλο το ενα αλλο το αλλο ομως

Sorry κιόλας αλλά όταν έχεις την δυνατότητα να δώσεις 800-1000€ για ένα iPad Pro ή Surface δεν νομίζω πως είναι δύσκολο να πληρώνεις κάποιο subscription ή να ενοικιάζεις κάποια ταινία για να την παρακολουθήσεις. Αυτά που λέτε περί Kodi είναι κουραφέξαλα. Ακόμα και τα TVAddons τα πήρε η κατρακύλα. Αυτό που όταν αναφερόμαστε σε ταινίες σε αυτό το φόρουμ το μεγαλύτερο ποσοστό αναφέρετε απευθείας στην πειρατεία με ξεπερνά.. όσο για Media Players υπάρχουν εξίσου καλά Players στο AppStore που απλά δεν υποστηρίζουν πειρατικά Addons. Η πειρατεία δεν είναι η μόνη λύση φίλτατε, υπάρχει κόσμος που πληρώνει για να ακούσει μουσική ή να δει μια ταινία. Μην τα ισοπεδώνετε όλα. Ας γυρίσουμε καλύτερα στο θέμα γιατί δεν νομίζω πως κάποιος θα πάρει 1000 € Tablet μόνο για ταινίες οπότε ας μην ξεφεύγουμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το διλλημα είναι απλό σκέφτεσαι θες να κάνεις πράγματα που κάνεις στο pc? Περνεις surface αν είσαι περιορισμένος στο τι κάνεις μέχρι κανά office πας ipad.Πάντως για εμένα αν κανεις ότι προειπα πας σε κάτι πιο χαμηλού κόστους κοινώς προτιμώ την σειρά της lenovo η την xps από το surface και προτιμώ λόγω τιμής να πηγαινα σε android.Εξαρτάται τι θες βέβαια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kodi σε iOS χωρίς jailbreak; εννοείς να βάλεις x-code σε Mac, να βάλεις το iPad σε development mode, να κατεβάσεις το kodi source code, να κάνεις deploy στο iPad με την υπογραφή σου, και να το ενημερώνεις σχεδόν κάθε μήνα που λήγει η υπογραφή; πανεύκολο! Το έκανε ο παππούς μου προχθές.

Ουτε καν. Αμα δεν ξερεις μην εκφερεις αποψη.

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ για την ακρίβεια κατεβάζεις απλά τον Cydia Impactor σε ένα οποιοδήποτε SURFACE PRO συνδέεις το iPad και κάνεις Drag n Drop το IPA και απλά βάζεις τον iCloud Password σου. Μην κάνετε την μύγα καμήλα.  -_-

 

Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν δεν έχεις Developer Account θέλει την παραπάνω διαδικασία κάθε  7 μέρες διαφορετικά 1 φορά το χρόνο.

 

Λιγος χαβαλες δε βλαφτει! :-D 

 

 

 

 

 

Εντωμεταξύ  τιποτα απ'ολα αυτα δεν ισχυει!

1ον το surface δεν δημιουργησε ουτε καθιέρωσε  τα 2 ιν 1.Απλα αποτελει το πιο γνωστο premium μοντελο αυτης της κατηγορια.

2ον απο την στιγμη που τα smartphones μπηκαν στα χωραφια των tablets με τα phablet και σε λιγο με τα ανδιπλουμενες οθονες,το πιο λογικο ειναι ολη η κατηγορια των tablet να κινηθει προς την πιο παραγωγικη λαπτοπ κατηγορια,μεχρι να βρει το σωστο σημειο που να μπορεσει να δικαιολογησει την υπαρξη της και τη χρησιμοτητα τους ως συσκευες.

 

Ολα τα υπολοιπα ειναι μαρκετικα παιχνιδακια ,για τραβουν τη προσωχη μας και να πολώνουν τον κοσμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν. Αμα δεν ξερεις μην εκφερεις αποψη.

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας.

Hetfield, οκ μπορει ο τυπος να ναυαγησε ασχημα που δεν ηξερε τον τροπο με το Cydia Impactor και νομιζε οτι για να πας απο την Αθηνα στη Θεσσαλονικη πρεπει να περασεις απο Κρήτη, αλλα κι εσυ φιλε μονο που ισχυριζεσαι οτι εβαλες Kodi Χωρις Jailbreak σε iOS ΚΑΙ νομιζεις οτι το ΑΣΤΕΙΑΚΙ με το επαναφορτωμα ειναι κατι νορμαλ εισαι τουλαχιστον αστειος η απλα μας τρολλαρεις αβερτα... Δεν μπορω να ακουω αννοησιες... Το SideLoad ήταν,είναι και θα είναι μια μεσοβέζικη λυση και ειναι μονο για τους ψυχαναγκαστικους... To Peace of Mind που απεκτησα με Jailbreak σε iOS 9.3.3 ΧΩΡΙΣ Certification Spam λογω του αναβαθμισμενου εργαλειου που βγηκε τα Χριστουγεννα, δεν το αλλαζω ποτε και για κανενα λογο... εχω εγκαταστησει 185 tweaks και το iPhone SE 64gb εχει γινει πολυεργαλειαρα και η ειρωνεια ειναι οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ lag ουτε για δειγμα...  Jailbreak για μια ζωη αλλα ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΩΣΤΕΣ λυσεις... Τα Sideload ειναι για παιδακια μαν ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hetfield, οκ μπορει ο τυπος να ναυαγησε ασχημα που δεν ηξερε τον τροπο με το Cydia Impactor και νομιζε οτι για να πας απο την Αθηνα στη Θεσσαλονικη πρεπει να περασεις απο Κρήτη, αλλα κι εσυ φιλε μονο που ισχυριζεσαι οτι εβαλες Kodi Χωρις Jailbreak σε iOS ΚΑΙ νομιζεις οτι το ΑΣΤΕΙΑΚΙ με το επαναφορτωμα ειναι κατι νορμαλ εισαι τουλαχιστον αστειος η απλα μας τρολλαρεις αβερτα... Δεν μπορω να ακουω αννοησιες... Το SideLoad ήταν,είναι και θα είναι μια μεσοβέζικη λυση και ειναι μονο για τους ψυχαναγκαστικους... To Peace of Mind που απεκτησα με Jailbreak σε iOS 9.3.3 ΧΩΡΙΣ Certification Spam λογω του αναβαθμισμενου εργαλειου που βγηκε τα Χριστουγεννα, δεν το αλλαζω ποτε και για κανενα λογο... εχω εγκαταστησει 185 tweaks και το iPhone SE 64gb εχει γινει πολυεργαλειαρα και η ειρωνεια ειναι οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ lag ουτε για δειγμα...  Jailbreak για μια ζωη αλλα ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΩΣΤΕΣ λυσεις... Τα Sideload ειναι για παιδακια μαν ...

Συγχαρητήρια και εγώ είχα Jailbreak στην 10.2 και λοιπόν; Δεν αφήνουμε τις μ..ς λέω γω να επιστρέψουμε στο θέμα γιατί έχουμε ξεφύγει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά τη γνώμη μου η aapl δεν αντέγραψε το surface.

 

Η λογική που ακολούθησε η msft (για το surface) είναι αυτή της μετατροπής ενός παραδοσιακού Η/Υ σε tablet.

 

Αντίθετα, η λογική της aapl είναι αυτή της μετατροπής ενός smartphone σε tablet.

 

Μιλάμε για τελείως διαφορετική προσέγγιση, αφού το μόνο κοινό που "μοιράζονται" οι δυο συσκευές είναι το form factor. Είναι διαφορετικές συσκευές με διαφορετικό υλικό, λογισμικό, workflow, κλπ, κλπ. Απλά μοιάζουν. Το ποιος αντέγραψε ποιόν δεν έχει καμία σημασία (για τον περισσότερο κόσμο).

Είμαι Apple fan, και συμφωνώ σε αυτά που λες, αλλά να λέμε και τα σωστά... Πενάκι και hardware πληκτρολόγιο είναι κυνήγι του ανταγωνισμού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hetfield, οκ μπορει ο τυπος να ναυαγησε ασχημα που δεν ηξερε τον τροπο με το Cydia Impactor και νομιζε οτι για να πας απο την Αθηνα στη Θεσσαλονικη πρεπει να περασεις απο Κρήτη, αλλα κι εσυ φιλε μονο που ισχυριζεσαι οτι εβαλες Kodi Χωρις Jailbreak σε iOS ΚΑΙ νομιζεις οτι το ΑΣΤΕΙΑΚΙ με το επαναφορτωμα ειναι κατι νορμαλ εισαι τουλαχιστον αστειος η απλα μας τρολλαρεις αβερτα... Δεν μπορω να ακουω αννοησιες... Το SideLoad ήταν,είναι και θα είναι μια μεσοβέζικη λυση και ειναι μονο για τους ψυχαναγκαστικους... To Peace of Mind που απεκτησα με Jailbreak σε iOS 9.3.3 ΧΩΡΙΣ Certification Spam λογω του αναβαθμισμενου εργαλειου που βγηκε τα Χριστουγεννα, δεν το αλλαζω ποτε και για κανενα λογο... εχω εγκαταστησει 185 tweaks και το iPhone SE 64gb εχει γινει πολυεργαλειαρα και η ειρωνεια ειναι οτι ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ lag ουτε για δειγμα...  Jailbreak για μια ζωη αλλα ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΩΣΤΕΣ λυσεις... Τα Sideload ειναι για παιδακια μαν ...

Δεν παιρνει παρα 2 λεπτα.

Ουτε source code, ουτε compiling ουτε τιποτα.

Μαζι με την ταινια σου, θα κανεις κι ενα sideload 2 λεπτων.

Καμια σχεση με compiling μονο σε Mac με xCode, δε νομιζεις;

 

 

Και ξαναλεω (για να μην ξεφευγουμε), ευτυχως που ειναι 2 διαφορετικα προιοντα και το ενα δεν αντεγραψε (πληρως) το αλλο, γιατι ετσι ο καταναλωτης κανει τις επιλογες που του ταιριαζουν καλυτερα.

 

ΥΓ: Εσυ μπορει να τη βρισκεις με το jailbreak και μπραβο σου. Εγω εφυγα απο Android και ηρθα σε iOS γιατι απο απο ενα παιδακι που επαιζε με tweaks εγινα επαγγελματιας. Οποτε γιατι νιωθεις περηφανος που εισαι jailbroken;

Αν ηθελα tweaks θα γυρναγα σε Android, οποτε chill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Apple fan, και συμφωνώ σε αυτά που λες, αλλά να λέμε και τα σωστά... Πενάκι και hardware πληκτρολόγιο είναι κυνήγι του ανταγωνισμού...

και τι πενάκι..

 

image-9-e1460400857542.jpeg?resize=2048%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι Apple fan, και συμφωνώ σε αυτά που λες, αλλά να λέμε και τα σωστά... Πενάκι και hardware πληκτρολόγιο είναι κυνήγι του ανταγωνισμού...

Εντάξει όλες οι εταιρίες ακολουθούν η μία την άλλη. Το πληκτρολόγιο ίσως αποτελεί κυνήγι ανταγωνιστικών υλοποιήσεων. Το stylus αν δε κάνω λάθος, είχε προϋπάρξει σε συσκευή της aapl (Newton - 1993).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει όλες οι εταιρίες ακολουθούν η μία την άλλη. Το πληκτρολόγιο ίσως αποτελεί κυνήγι ανταγωνιστικών υλοποιήσεων. Το stylus αν δε κάνω λάθος, είχε προϋπάρξει σε συσκευή της aapl (Newton - 1993).

ασχετο βεβαια ποιος ηταν ο πρωτος η ο δευτερος,ο job δεν εξορκιζε τομως το πενακι με το iphone2 h 3 δεν θυμαμαι πια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο βεβαια ποιος ηταν ο πρωτος η ο δευτερος,ο job δεν εξορκιζε τομως το πενακι με το iphone2 h 3 δεν θυμαμαι πια

Με το πρώτο iPhone, αν και το Pencil δεν το χρησιμοποιεί για Navigation το iPad αλλά για Photo Editing και σχεδιασμό. Όπως και να έχει η ατάκα ήταν "Who needs a stylus?" μην ξεχνάμε όμως ότι δεν είναι πλέον ο Jobs CEO της Apple αλλά ο Τιμόθεος  ο μάγειρας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το πρώτο iPhone, αν και το Pencil δεν το χρησιμοποιεί για Navigation το iPad αλλά για Photo Editing και σχεδιασμό. Όπως και να έχει η ατάκα ήταν "Who needs a stylus?" μην ξεχνάμε όμως ότι δεν είναι πλέον ο Jobs CEO της Apple αλλά ο Τιμόθεος  ο μάγειρας.

true

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λέει ένας φίλος που παρακολουθεί την συζήτηση: «Μα δεν έχουν βαρεθεί να επαναλαμβάνουν τα ίδια και τα ίδια τόσα χρόνια;»

Και του απαντώ: «Πάντα υπάρχει νέος κόσμος που δεν έχει διαβάσει όλες αυτές τις πληροφορίες»

Μου γυρνάει τότε και λέει, «Ναι, αλλά έτσι, αυτού του είδους η συζήτηση, και βασικά με τις ίδιες ατάκες, θα επαναλαμβάνεται στο άπειρο, αφού και οι νέοι θα νιώθουν την ανάγκη να μπουν σε κάποιο στρατόπεδο και να επαναλάβουν για άλλη μια φορά αυτά που διάβασαν σαν ήσαν νιοί»

Ε, εκεί δεν ήξερα τί να απαντήσω, σκεφτόμενος ότι θα φτάσω στα 70 συνεχίζοντας να διαβάζω τα ίδια και τα ίδια :)

 

Κατά τα άλλα, θα είχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον μια σοβαρή σύγκριση των εν λόγω pads. Υπάρχει αρκετός κόσμος που ενδιαφέρεται για αγορά, και θα προτιμούσε να διαβάσει κάτι τέτοιο από ένα ελληνικό site, απ' ότι σε ένα ξένο. Αν και εκεί θα καταλήξουμε τελικά, σωστά;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...