Προς το περιεχόμενο

Το iPad Pro αντέγραψε το Surface Pro, σύμφωνα με στέλεχος της Microsoft


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και γιατι κλωνος αυτο και το αλλο οχι??

Αυτο ειναι που μου τι δινει στην λογικη των apple users.Αν αντιγταψει καποια εταιρεια προιον της ειναι απλα ξεδιαντροπη κλεφτρα (ασχετως αν ειναι "φωτοτυπια" η απλα φερνει), αν αντιγραψει αυτη ειναι απλα η δυσιολογικη εξελιξη του προιοντος. Δε χωρανε 2 μετρα κ 2 σταθμα ρε παιδια αποφασιστε. Και μετα απορειτε γιατι σας λενε isheeps.

Ε δεν εχει να κανει με το αν τα προιοντα της apple ειναι καλα η οχι ουτε κ αν ειναι ακριβα η οχι αλλα ξεκαθαρα με τον τροπο που εσεις αποφασιζετε να υπερασπιζεστε την αγαπημενη σας εταιρεια.

 

Απόκτησε μια δική σου Apple συσκευή και θα καταλάβεις με τι κινεζιές ασχολιόσουν τόσα χρόνια και τα προβλήματα τους και θα γελάς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω απο ολες ρε φιλε αλλα ολες τις εχω χεσμενες γιατι τις πληρωσα να κανω τις γ@μοδουλεις μου και οχι για να τις υπερασπιζομαι λες και ζω απο αυτες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τα κάνεις, αλλά αναφέρομαι σε μια αξιόπιστη συσκευή που να δουλεύει (σε σειρά ετών σχεδόν το ίδιο), και όχι σε ένα φθηνό κλώνο του iPad.

Ειδες χαρακτηριστικα και κατεληξες στο συμπερασμα φτηνο κλωνο, πετα εσυ τα λεφτα σου στο ακριβο πρωτοτυπο και ασε εμας του ηλιθιους να αγοραζουμε vfm συσκευες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

@billdanos που εισαι? δεν θα υποστηριξεις την apple?  :devil:

 

 

:-D  :-D  :-D πραγματι και εγω απορω και μενα μου λειπει :P  :P

 

Κάτσε να δεις πως λέγεται αυτό...

 

Α ναι! Μαζοχισμός! :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω απο ολες ρε φιλε αλλα ολες τις εχω χεσμενες γιατι τις πληρωσα να κανω τις γ@μοδουλεις μου και οχι για να τις υπερασπιζομαι λες και ζω απο αυτες.

Don't think so.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να καταλαβαινόμαστε λιγάκι ρε παιδιά και μη κάνουμε λες και μας πήραν το γλυκό από το χέρι...η ms έπαιξε (έξυπνα ίσως ) σε άλλη κατηγορία με το surface σε σχέση με αρχικά ipad από την αρχή... Μοιραία η  apple πήγε προς τα εκεί "μεγαλώνοντας" το προιόν της .end of story...αν το κάνει καλύτερα ή όχι είναι αλλου παππά ευαγγέλιο. Γνώμη μου για την κατηγορία αυτή η  λύση της ms είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. 

ipad pro λεγεται και το 9.7' ipad και κάνει τις ιδιες εργασίες με το μεγάλο. Αυτο ποιό  surface αντέγραψε ? οχι τιποτα άλλο για να καταλαβαινόμαστε εδω μεσα....

Δεν επρεπε κάποτε να πάρει pencil ποτέ το ipad από την ίδια την apple ενω κυκλοφορούσαν ηδη αξεσουάρ στο εμποριο? Επρεπε δηλαδη να βγεί το surface για να βάλει?  Αυτό θελετε να πείτε? 

Εχω την εντυπωση μερικοι γράφουν χωρις να έχουν ιδεα τι ειναι το ipad pro ή το surface και λένε το κοντό τους και το μακρύ τους...

Και γιατι κλωνος αυτο και το αλλο οχι??

Αυτο ειναι που μου τι δινει στην λογικη των apple users.Αν αντιγταψει καποια εταιρεια προιον της ειναι απλα ξεδιαντροπη κλεφτρα (ασχετως αν ειναι "φωτοτυπια" η απλα φερνει), αν αντιγραψει αυτη ειναι απλα η δυσιολογικη εξελιξη του προιοντος. Δε χωρανε 2 μετρα κ 2 σταθμα ρε παιδια αποφασιστε. Και μετα απορειτε γιατι σας λενε isheeps.

Ε δεν εχει να κανει με το αν τα προιοντα της apple ειναι καλα η οχι ουτε κ αν ειναι ακριβα η οχι αλλα ξεκαθαρα με τον τροπο που εσεις αποφασιζετε να υπερασπιζεστε την αγαπημενη σας εταιρεια.

καταρχάς κανένας δεν είπε οτι το surface ειναι κλωνος του ipad. Αν είναι δυνατον...

Αντιθετα μάλιστα....

Το surface ειναι φυσικη εξέλιξη της κατηγορίας των tablet pc που υπήρχαν στο παρελθον. Μπορεί να τα προλαβες κάποια απο αυτά (αν δεν είσαι έφηβος).

 

Δεν έχουν τη λογική αυτή που λες  ,οι apple users. Eσυ την δημιουργησες με την φαντασία σου. Το μονο σιγουρο είναι οταν έγινε το ipad μοδα και ετρωγε το market share των pc , η Microsoft τοτε θυμήθηκε να αναστήσει την κατηγορια των tablet pc. Οχι οτι αντεγραψε το ipad...Αν και η πρωτη της προσπάθεια για εκει πηγαινε, με windows RT κτλ. Αποδειχτηκε οτι δεν ήταν ετοιμη για αντιγραφή και προχώρησε στην ανασταση με το surface.

Tωρα φυσικά που είναι ετοιμη με το windows 10 να μπει στο χωρο που κινειτε το ipad με arm επξεργαστες, να δω τι κωλοτούμπες θα κάνετε και τι θα λέτε για τα σχόλια του πληρωμένου στελέχους της Microsft...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Δεν έχουν τη λογική αυτή που λες  ,οι apple users. Eσυ την δημιουργησες με την φαντασία σου. Το μονο σιγουρο είναι οταν έγινε το ipad μοδα και ετρωγε το market share των pc , η Microsoft τοτε θυμήθηκε να αναστήσει την κατηγορια των tablet pc. Οχι οτι αντεγραψε το ipad...Αν και η πρωτη της προσπάθεια για εκει πηγαινε, με windows RT κτλ. Αποδειχτηκε οτι δεν ήταν ετοιμη για αντιγραφή και προχώρησε στην ανασταση με το surface.

 

Για την ακρίβεια δεν την άφησε ο κόσμος ,γιατι ηταν συνηθισμένος αλλιώς και οταν επερνε windows tablet,περιμενε να εχει αυτα που ειχε και στο PC/Laptop του,γι'αυτο και οι υπολοιπες εταιρειες ετρεξαν στο εξαμηνο,να αναστείλουν τις windows RT συσκευές τους.

 

Tωρα φυσικά που είναι ετοιμη με το windows 10 να μπει στο χωρο που κινειτε το ipad με arm επξεργαστες, να δω τι κωλοτούμπες θα κάνετε και τι θα λέτε για τα σχόλια του πληρωμένου στελέχους της Microsft...

Αν δε τρεχουν ΚΑΛΑ τις win32 και να εχει την υποστηριξη(+10ετια) και την αναβαθμησιμοτητα(+5ετια) των x64 windows συσκευων,θα εχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια αποτελεσματα,με την windows RT!Και για να τρεχει ΚΑΘΑΡΑ desktop προγραμματα,αυτο συνεπαγεται οτι κινηται στα πρωτυπα των full windows συσκευων και ΟΧΙ στα πρωτυπα του ios-iPad!

Επεξ/σία από ektor7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδες χαρακτηριστικα και κατεληξες στο συμπερασμα φτηνο κλωνο, πετα εσυ τα λεφτα σου στο ακριβο πρωτοτυπο και ασε εμας του ηλιθιους να αγοραζουμε vfm συσκευες

Όχι αγαπητέ δεν είναι έτσι που τα λες. Χρησιμοποιώ iPad από όταν βγήκε, παράλληλα είχα στην κατοχή μου και κάμποσα Andoid tablets (και ακριβά και φθηνά). Θεωρώ λοιπόν το iPad κορυφαίο στην κατηγορία του, επίσης το θεωρώ vfm για την σχέση τιμής/απόδοσης και για την χρήση του είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Φυσικά συνεργάζεται και με τις υπόλοιπες Apple συσκεύες που διαθέτω, οπότε ακόμη ένας λόγος.

Δεν είναι λοιπόν vfm μόνο το φθηνό αλλά και κάτι που θα σε αφήσει ευχαριστημένο. Ακόμη θα ήθελα να αναφέρω ότι ουδέποτε χαρακτηρίζω τους άλλους ανάλογα με τις επιλογές τους, χαρακτηρίζω όμως τα προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι αγαπητέ δεν είναι έτσι που τα λες. Χρησιμοποιώ iPad από όταν βγήκε, παράλληλα είχα στην κατοχή μου και κάμποσα Andoid tablets (και ακριβά και φθηνά). Θεωρώ λοιπόν το iPad κορυφαίο στην κατηγορία του, επίσης το θεωρώ vfm για την σχέση τιμής/απόδοσης και για την χρήση του είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. Φυσικά συνεργάζεται και με τις υπόλοιπες Apple συσκεύες που διαθέτω, οπότε ακόμη ένας λόγος.

Δεν είναι λοιπόν vfm μόνο το φθηνό αλλά και κάτι που θα σε αφήσει ευχαριστημένο. Ακόμη θα ήθελα να αναφέρω ότι ουδέποτε χαρακτηρίζω τους άλλους ανάλογα με τις επιλογές τους, χαρακτηρίζω όμως τα προϊόντα.

εε τι αλλο να σου πω, κατσε με τα apple σου νομιζοντας οτι ειναι vfm συσκευες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εε τι αλλο να σου πω, κατσε με τα apple σου νομιζοντας οτι ειναι vfm συσκευες

Φυσικα και ειναι.

Μιλαμε για tablets των ~350€ που τρεχουν iOS με πολυ καλες επιδοσεις και που θα κρατησει τουλαχιστον 4 χρονια (το δικο μου το εχω ακριβως 5 χρονια).

Αν δεν ειναι αυτο vfm τοτε τι ειναι;

 

Δουλεψτε τα πρωτα και μετα εκφερετε τη γνωμη σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κουράστηκα με αυτές τις ηλίθιες κόντρες. Σαν τελικός χρήστης ενδιαφέρομαι για πράγματα όπως η τιμή του και αν μου κάνει την δουλειά. Όλα τα αλλά είναι για να βγάζουν λεφτά οι διαφημιστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν προλαβαίνουν να φτιάχνουν. Sold out :P

 

Pegatron Claims that Microsoft Surface Device Orders have been much lower than Original Expectations

Να υποθέσω ότι θα μας ενημερώσεις και για τις "ανοδικες" πωλήσεις των iPad?;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...