Προς το περιεχόμενο

Apple iPhone 4S (8GB) ανακατασκευασμένο "φτηνό" αξίζει?


Goriillaki5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το iPhone 4S αξίζει μόνο για να το βλέπεις επειδή είναι κόσμημα εξωτερικά.

 

Σαν συσκευή είναι πολύ αργό ακόμα και για τα βασικά.

 

Για iPhone κοιτάς μόνο από το 5 ή καλύτερα από το 5S και πάνω.

 

Πάντως για κανένα λόγο μην δώσεις λεφτά για 4S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καλα..εμενα περιμεναν να βαλουν αγγελιες...? μυστήριο!

κατα διαβολικη συμπτωση....με το που έγραψα post αυτο εδω ....εχω δει πουλανε 4 χρήστες 4s  στις..αγγελίες!!!!!!!!!

 

 

συμπτωσιματαρα ε!!!! τι στο καλό...( 5...χρήστες! )

 

 

μάλλον θα είδαν το post μου και τους θύμισα την ύπαρξη του...και το σπρώχνουν να τους φύγει! χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα..εμενα περιμεναν να βαλουν αγγελιες...? μυστήριο!

κατα διαβολικη συμπτωση....με το που έγραψα post αυτο εδω ....εχω δει πουλανε 4 χρήστες 4s  στις..αγγελίες!!!!!!!!!

 

 

συμπτωσιματαρα ε!!!! τι στο καλό...( 5...χρήστες! )

 

 

μάλλον θα είδαν το post μου και τους θύμισα την ύπαρξη του...και το σπρώχνουν να τους φύγει! χαχα

Υπάρχουν άτομα που το πουλούν ακόμα όπως σου έγραψα και στο προσωπικό μήνυμα εάν θες να πετάξεις άδικα χρήματα δικαίωμα σου θα την πατήσεις και μετά θα μάθεις ......  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν άτομα που το πουλούν ακόμα όπως σου έγραψα και στο προσωπικό μήνυμα εάν θες να πετάξεις άδικα χρήματα δικαίωμα σου θα την πατήσεις και μετά θα μάθεις ......  

άλλο 4s 80€ με την "εκπτωση" και άλλο τα διπλα χρηματα για 5s....απο αγγελια...! ευχαριστω για το χρονο σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το αγόραζα! Ούτε τρέλα χρήματα, θα δεις αν σου κάνει το iOS σε γενικές γραμμές και αργότερα το πουλάς και πας σε κατι καλύτερο... Με τον χώρο θα εχεις ενα θεματάκι αλλα εξαρτάται πως το δουλεύει ο καθένας μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα τα "να εισελθω στον κοσμο του iOS" ειναι για να λες οτι εχεις iphone. Σαν αυτους που αγοραζουν audi a3 του 2002 ή mercedes του 1999 και το παιζουν οτι πηραν φεραρι επειδη εχει το σημα της audi/mercedes πανω, αλλα σαν αμαξι δεν ειναι καλυτερο απο ενα fiesta του 10.

 

Με 140 ευρω παιρνεις ωραιο xiaomi τηλεφωνο φιλε, ασε τις δικαιολογιες του τυπου δεν εχω 200-300. Δεν σου ειπε κανενας να παρεις ακριβο τηλεφωνο. Αν θες οπωσδηποτε μηλο για να το δειχνεις στους φιλους σου, να παρεις προπολεμικο δεν εχει κανενα νοημα.Ουτε iphone 5s αξιζει να παρεις. Mονο απο 6 και μετα.. Σκεψου οτι φετος θα βγει το 8..

Επεξ/σία από hellojim
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα το αγόραζα! Ούτε τρέλα χρήματα, θα δεις αν σου κάνει το iOS σε γενικές γραμμές και αργότερα το πουλάς και πας σε κατι καλύτερο... Με τον χώρο θα εχεις ενα θεματάκι αλλα εξαρτάται πως το δουλεύει ο καθένας μας...

Μα πως θα δεις αν σου κάνει το iOS το 2017 με ένα 3,5" Smartphone γεμάτο Lag και 8GB χώρο από τα οποία τα 6 είναι ελεύθερα;  :huh:  Πεταμένα λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτα τα "να εισελθω στον κοσμο του iOS" ειναι για να λες οτι εχεις iphone. Σαν αυτους που αγοραζουν audi a3 του 2002 ή mercedes του 1999 και το παιζουν οτι πηραν φεραρι επειδη εχει το σημα της audi/mercedes πανω, αλλα σαν αμαξι δεν ειναι καλυτερο απο ενα fiesta του 10.

 

Με 140 ευρω παιρνεις ωραιο xiaomi τηλεφωνο φιλε, ασε τις δικαιολογιες του τυπου δεν εχω 200-300. Δεν σου ειπε κανενας να παρεις ακριβο τηλεφωνο. Αν θες οπωσδηποτε μηλο για να το δειχνεις στους φιλους σου, να παρεις προπολεμικο δεν εχει κανενα νοημα.Ουτε iphone 5s αξιζει να παρεις. Mονο απο 6 και μετα.. Σκεψου οτι φετος θα βγει το 8..

τελειως ακυρη η σκεψη σου......λες να θελω να κανω φιγουρα με ενα με 3.5" ?

εχω κινητο με android...δε θα το παρατησω το android αλλα γουσταρω τη ποιοτητα των iphone που βλεπω...και θελω επιτελους υστερα απο πολλα χρονια αναμονης..να εισελθω στο ios και αν δε παρεις πως θα μαθεις....(αν ηθελα φιγουρα θα χτυπαγα ενα μεταχειρισμενο σε καλη κατασταση και πιο μεγαλο και δε θα εβαζα το ποστ αυτο,για συγκεκριμενο μοντελο η ερωτηση μου..αν εσυ καταλαβες λαθος δικο σου προβλημα) επι της ουσιας της ερωτησης του post μου εχεις να πεις κατι συγκεκριμενο? (Apple iPhone 4S (8GB) ανακατασκευασμένο)

 

 

*update της ερώτησης μou:

 

γνώριζοντας οτι θα εχω προβλημα με το χώρο καθότι 8GB αξίζει κατά τα άλλα? (και αν όχι γιατί)

για να μην απαντάτε για το χώρο και ευχαριστώ όσους απάντησαν...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ως τώρα από απαντήσεις γενικά και από πριβέ inbox έχω τα εξής σύμφωνα με όσα μου έχουν πεί:

 

- στο ios 9+ κολλαει

Έχει μικρή ram

- είναι πλέον παλιό μοντέλο

- είναι μικρό( το γνωρίζω αυτό)

- " δε το αναλαμβανει" για σερβις η apple αν χαλάσει (κάτι τέτοιο κατάλαβα)

- έχει ήδη lag

 

ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ θα εχω lag + μικρό μέγεθος+ μικρός χώρος

 

ξέχασα κάτι?

 

 

α! και οτι επειδη είναι ανακατασκευασμενο μπορει να μου βγαλει γρηγορα προβληματα! αυτα!

Επεξ/σία από Goriillaki5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι φιλε μου δεν ξεχασες κατι.....αντε παρτο αφου το θέλεις τοσο πολυ και ελα να συνεχισουμε την συζητηση μετα.Θα εχει πολυ πλακα..................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε TS, το είχα το κινητό μέχρι και πριν μια βδομάδα. Δεν μιλάμε για περιστασιακό lag που και που, αλλά για μόνιμο lag οπουδήποτε.

 

Επίσης με τα 8GB αποθηκευτικού χώρου (είναι αρκετά λιγότερα διαθέσιμα) θα έχεις θέμα ναι, γιατί 3 βίντεο, μερικά τραγούδια και 5 βασικές εφαρμογές να βάλεις, κλάταρε η μνήμη.

 

Αν θες να "εισέλθεις" στον κόσμο του iOS όπως λες, ψάξε για κάνα iPhone 3GS με κάνα 30€ ώστε και πολλά λεφτά να μη χάσεις, και κατ' εμέ θα έχεις καλύτερη εμπειρία χρήσης (λιγότερο lag) σε σχέση με το 4S.

 

Το 4S θα άξιζε αν το έβρισκες σε normal τιμή (<65€), με 16GB+ αποθηκευτικού χώρου και iOS 6 ή iOS 7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να παρεις το πρωτο σου iPhone, καλυτερα να προτιμησεις ενα πιο καινουριο μοντελο για να δεις χωρις κολληματα τη μαγεια του iOS. Αν δεν μπορεις να δωσεις τουλαχιστον 250 ευρω για ενα iPhone SE, καλυτερα μην παρεις καν iPhone. Μεινε με αυτο που εχεις, μαζεψε λιγα χρηματα ακομα και παρε καποιο SE η 6s.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...