Προς το περιεχόμενο

μεταφορά χρημάτων από εξωτερικο


μπιπ μπιπ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαυτο ειπα 'εχω την εντυπωση', αν ηταν θα ελεγα  είμαι σιγουρος.

Εδώ πάντως φαινόσουν αρκετά σίγουρος:

 

Το ιδιο ισχυει και για την επιταγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το διαψευδεις με σιγουρια? Επιτρεπεται η διακινηση επιταγων απο ιδιωτες μεσα σε φακελους αλληλογραφιας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη το διαψευδεις με σιγουρια? Επιτρεπεται η διακινηση επιταγων απο ιδιωτες μεσα σε φακελους αλληλογραφιας?

 

Το θέμα είναι αλλού, εγώ έδωσα link που να επαληθεύει τον ισχυρισμό μου, εσύ μπορείς να παραθέσεις οτιδήποτε που να επαληθεύει τον δικό σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αλλού, εγώ έδωσα link που να επαληθεύει τον ισχυρισμό μου, εσύ μπορείς να παραθέσεις οτιδήποτε που να επαληθεύει τον δικό σου?

 

Eδωσες λινκ που λεει ότι επιτρεπεται η διακινηση επιταγων με το ταχυδρομειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eδωσες λινκ που λεει ότι επιτρεπεται η διακινηση επιταγων με το ταχυδρομειο?

 

Όταν δεν απαγορεύεται κάτι σαφώς και επιτρέπεται, συνεπώς εσύ πρέπει να το αποδείξεις μια και εσύ ισχυρίζεσαι ότι απαγορεύεται, όχι εγώ που ισχυρίζομαι ότι ΔΕΝ απαγορεύεται...

 

Όσο για το λινκ στο οποίο αναφέρθηκα, εννοούσα αυτό με το ύψος των αποζημιώσεων χαμένων αποστολών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν δεν απαγορεύεται κάτι σαφώς και επιτρέπεται, συνεπώς εσύ πρέπει να το αποδείξεις μια και εσύ ισχυρίζεσαι ότι απαγορεύεται, όχι εγώ που ισχυρίζομαι ότι ΔΕΝ απαγορεύεται...

 

 

Επισης, όταν επιτρεπεται κατι σαφως και δεν απαγορευεται...

Περιεργη λογικη εχεις, για το μεν δε χρειαζεται αποδειξη, για το δε χρειαζεται :huh:

 

Όσο για το λινκ στο οποίο αναφέρθηκα, εννοούσα αυτό με το ύψος των αποζημιώσεων χαμένων αποστολών.

 

Δεν σε αμφισβητησα γιαυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηρθε ένας φάκελος με κούριερ σήμερα και μεσα είχε μια επιταγή από καναδική τράπεζα. Toronto Dominion Bank. Και γράφει προς Bayerische Landesbank Muenchen Germany. Και γράφει το πόσο σε ευρώ. 656.77 ευρώ. Έχει γούστο να πρέπει να τα εξαργύρωσω στην Γερμανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης, όταν επιτρεπεται κατι σαφως και δεν απαγορευεται...

Περιεργη λογικη εχεις, για το μεν δε χρειαζεται αποδειξη, για το δε χρειαζεται :huh:

Και όταν δεν υπάρχει αναφορά στο αν επιτρέπεται ή απαγορεύεται κάτι, τι ισχύει?

Ηρθε ένας φάκελος με κούριερ σήμερα και μεσα είχε μια επιταγή από καναδική τράπεζα. Toronto Dominion Bank. Και γράφει προς Bayerische Landesbank Muenchen Germany. Και γράφει το πόσο σε ευρώ. 656.77 ευρώ. Έχει γούστο να πρέπει να τα εξαργύρωσω στην Γερμανία.

 

Πριν πας Γερμανία, ρώτα σε καμιά τοπική τράπεζα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ζούμε μαθαινουμε αλλά έχω την εντύπωση οτι για τέτοια μικροποσά άλλοι τρόποι από ebanking μέχρι revolut transfer είναι πιο αποτελεσματικοί και οικονομικοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...