Προς το περιεχόμενο

JVC TH-W513 Soundbar 62ευρω με παζαρι Kotsovolos


darksoho33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σχετικα με την πρωτη, αξιζει να τη παρει να κανεις να τη συνδεει με το laptop για καμια ταινια;

Επισης, μπορει να συνδεθει στο laptop με αλλο τροπο εκτος απο bluetooth συνδεση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες μας εντυπώσεις lionheart. Κυρίως για την ποιότητα του ήχου.

Είναι καθαρός ο ήχος; Έχει καλή απόκριση συχνοτήτων; Έχει ικανοποιητικό μπάσο (αν επιλεγεί το κατάλληλο preset);

 

Επίσης, είχε μέσα στη συσκευασία καλώδιο ομοαξονικό ή οπτική ίνα;

Κάτι τέτοιο διάβαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην συσκευασια εχει καλωδιο 3.5mm jack και ομοαξονικο. Δεν περιλαμβανεται στη συσκευασια καλωδιο οπτικης ινας.

Επειδη την tv την εχω κρεμασμενη σε τοιχο και δεν εχω καλωδιο οπτικης στο σπιτι την συνεδεσα προσωρινα με το 3.5mm jack για ευκολια για να μην την ξεκρεμασω. Δεν προλαβα να κανω ιδιαιτερες δοκιμες χτες καθοτι κατεληξα αργα σπιτι. Παντως για τα χρηματα της προσφορας φαινεται καλη λυση αν κρινω απο 2-3 cartoon hd ταινιες των παιδιων που δοκιμασα, μιας και απο τα καναλια δεν βγαζεις συμπερασμα. Θα την δοκιμασω και με ταινιες δρασης για να εχω μια καλυτερη αποψη. Ο ηχος παντως ειναι καθαρος και το μπασο ειναι ικανοποιητικο για τα δικα μου γουστα απο οσα προλαβα να δω χτες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την πηρα κ εγω την μπαρα. δυστυχως δεν γνωριζω αν υπαρχει τροπος να συνδεσεις woofer πανω. αν γνωριζει καποιος ας γραψει.

 

για δωματιο ειναι ψιλο οκ. μην περιμενετε κατι φοβερο σε αυτα τα χρηματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για δωματιο ειναι ψιλο οκ. μην περιμενετε κατι φοβερο σε αυτα τα χρηματα.

Μπορείς να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος? Του λείπει ένταση, μπάσο, καθαρότητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ο κρυσταλλινος ηχος, ουτε το γλυκο μπασο. To jbl φορητο ασυρματο ηχειο που εχω πιο καλο μπασο βγαζει. Στις ταινιες ο διαλογος δεν χανεται. Για σαλονι δε το συνιστω. Η ενταση ειναι οκ αλλα οσο ανεβαινεις δεν τρελενεσε κιολας. Σαν κατοχος logitech Z5500 συγκρινω. Εξαρταται παντα τα θελω του καθενος. Εγω για μουσικουλα οταν ξυπναω και για το μωρο στο δωματιο ειμαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι ο κρυσταλλινος ηχος, ουτε το γλυκο μπασο. To jbl φορητο ασυρματο ηχειο που εχω πιο καλο μπασο βγαζει. Στις ταινιες ο διαλογος δεν χανεται. Για σαλονι δε το συνιστω. Η ενταση ειναι οκ αλλα οσο ανεβαινεις δεν τρελενεσε κιολας. Σαν κατοχος logitech Z5500 συγκρινω. Εξαρταται παντα τα θελω του καθενος. Εγω για μουσικουλα οταν ξυπναω και για το μωρο στο δωματιο ειμαι οκ.

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση.

 

Παρεπιπτόντως τώρα μου ήρθε νέο email του Κώτσου για παζάρι και πλέον βγαίνει στα €100.

 

Μάλλον τελείωσε το πανηγύρι λοιπόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα και εγώ. Προηγούμενη εμπειρία από ηχόμπαρα δεν έχω αλλά σίγουρα δεν μπορεί να αντικαταστήσει ποιοτικά ηχεία. Ένα καλό σετάκι ηχείων για Η/Υ (ή bookshelf) παράγει σίγουρα καλύτερο ήχο.

 

Από τα 4 EQ presets το movie έχει την καλύτερη ποιότητα. Μπάσο έχει αποδεκτό, στις μεσαίες και στα πρίμα τα χαλάει λίγο. Το καλό είναι ότι ανοίγει και κλείνει μόνη της όταν (δεν) εντοπίζει ηχητική δραστηριότητα. Το BT λειτουργεί απροβλημάτιστα. Επιφυλάσσομαι να δοκιμάσω και με καλώδιο οπτικής αλλά δε νομίζω να υπάρχει μεγάλη διαφορά. Για τα 62€ υποθέτω καλά είναι, για παραπάνω με την καμία.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό είναι ότι ανοίγει και κλείνει μόνη της όταν (δεν) εντοπίζει ηχητική δραστηριότητα.

 

Δηλ. έτσι και συνδεθεί με TV δεν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση και ο ήχος βγαίνει από την μπάρα και όχι από τα ηχεία της TV ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που λες εσύ ρυθμίζεται από το μενού της εκάστοτε τηλεόρασης. Αυτό που λέω εγώ (και που έχεις κάνει παράθεση) είναι ότι μπαίνει σε κατάσταση αναμονής μόνη της αν περάσουν 15 λεπτά χωρίς ήχο και όταν ξανανοίξεις την τηλεόραση βγαίνει μόνη της από την κατάσταση αναμονής και παίζει κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την κοιταγα και εγω την μπαρα αλλα τελικα πηγα σε μια samsung με sub.

 

γενικα (μιλωντας) για τις ηχομπαρες εχει διαφορα απο τα ηχεια της τηλεορασης.

 

γενικα πιστευω οτι το sub χρειαζεται μιας και σε ταινες δρασεις γεμιζει τον ηχο.

 

το καλο ειναι οτι ακους πολυ ποιο καθαρα τους διαλογους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...