Προς το περιεχόμενο

JVC TH-W513 Soundbar 62ευρω με παζαρι Kotsovolos


darksoho33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

από ένα γρήγορο έλεγχο που έκανα στην μπάρα θα σας πω ότι έχει δυνατό ήχο με BT κάνει pair σε 2 secs.

 

Με οπτική ίνα που το έχω βάλει έχει διαφορά από το coaxial

 

Δοκιμάσατε να αλλάξετε preset του equalizer?

Στο movie είναι ποιο μπάσο αλλά στο Starwars XD που βλέπουμε είναι ποιο χαμηλά οι διάλογοι, γιαυτό προτίμησα το sport! 

 

Δηλ. έτσι και συνδεθεί με TV δεν χρειάζεται κάποια άλλη ρύθμιση και ο ήχος βγαίνει από την μπάρα και όχι από τα ηχεία της TV ?

Με την οπτική μπορώ να ακούσω και την TV και την μπάρα, δεν γίνεται τίποτα αυτόματα (btw έχω Thompson 4k 55inch)

απλά χαμηλώνω στο μηδέν τον ήχο της TV γιατί είναι ασυγχρόνιστο από laptop σε HDMI και μέσω TV στην οπτική της μπάρας.

 

είναι η έκδοση χωρίς το woofer και μου αρέσει πολύ γιατί θεωρώ ότι είναι αρκετή, άσε που είναι τεράστιο το woofer που το είδα για το σαλόνι.

 

Good:

ποιο καλός ήχος / μπάσο / άνεση με BT / τιμή

Bad:

not synched με τον ήχο της TV 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο bad που λες το "not sync" δεν είναι θέμα της μπάρας. Είναι θέμα της TV. Πολλές τηλεοράσεις (π.χ. η Samsung 50JU6800 που έχω) επιτρέπουν να ρυθμίζεις το delay (με αρνητικές ή θετικές τιμές ανά 100 msec) του ήχου μέσω οπτικής ίνας.

 

To Movie preset είναι το μόνο αξιοπρεπές για ταινίες και για μουσική. Τα υπόλοιπα είναι χάλια, μόνο για να παρακολουθείς ειδήσεις κάνουν :) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, έχει επιλογή η τηλεόραση να δίνει ήχο απευθείας στην ηχομπαρα/home cinema, χωρίς να παίζουν τα ηχεία της.δείτε καλύτερα

 

Κάτι άσχετο, διάβασα αρκετά και δεν έχω καταλήξει τι είναι βέλτιστο για τον ήχο, να έχεις οπτική ή HDMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
1 ώρα πριν, yilarakos είπε

JVC TH W513 στα 69€ από Κωτσόβολο.

Δεν άνοιξα νέο θέμα λόγω παραπλήσιας τιμής και ίδιου καταστήματος.

Την έχω απο την προηγούμενη προσφορα το καλοκαιρι. Τίμια για τα χρήματά της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα σήμερα την ηχομπαρα χωρίς το γουφερ αλλά έχω πρόβλημα.μετά από 5 με 10 λεπτά σταματά ο ήχος και πρέπει να την κλείσω και να την ανοίξω για να δουλέψει ο ήχος.αυτό γίνετε συνέχεια,να την στείλω πίσω η έχει καμία ρύθμιση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...
Στις 1/26/2018 στις 11:30 ΜΜ, loukas599 είπε

Παρέλαβα σήμερα την ηχομπαρα χωρίς το γουφερ αλλά έχω πρόβλημα.μετά από 5 με 10 λεπτά σταματά ο ήχος και πρέπει να την κλείσω και να την ανοίξω για να δουλέψει ο ήχος.αυτό γίνετε συνέχεια,να την στείλω πίσω η έχει καμία ρύθμιση;

Καλημέρα Λουκά

Επειδή μου κάηκε προχθές με τις διακοπές του ρευματος το home cinema και δεν υπάρχουν λεφτα για αγορά καινούριου σκέφτομαι να πάρω την συγκεκριμένη soundbar για να κάνω την δουλειά μου.

Χωρίς να  εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις πιστευεις θα με καλύψει?

Μπορώ να την πάρω χωρίς ΦΠΑ και μου βγαίνει στα 55 ευρώ.

Το πρόβλημα μου είχες καθε 5-10 λεπτά λύθηκε?

Εν κατακλείδι πιστευεις οτι αξίζει?

Θα συνδεθει σε μια 32" LG μεσω οπτικής και προορίζεται για χώρο ~25 τετραγωνικών

Αν εχει και κάποιος αλλος άποψη θα ηθελα να την ακούσω

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dimitris_sal είπε

Καλημέρα Λουκά

Επειδή μου κάηκε προχθές με τις διακοπές του ρευματος το home cinema και δεν υπάρχουν λεφτα για αγορά καινούριου σκέφτομαι να πάρω την συγκεκριμένη soundbar για να κάνω την δουλειά μου.

Χωρίς να  εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις πιστευεις θα με καλύψει?

Μπορώ να την πάρω χωρίς ΦΠΑ και μου βγαίνει στα 55 ευρώ.

Το πρόβλημα μου είχες καθε 5-10 λεπτά λύθηκε?

Εν κατακλείδι πιστευεις οτι αξίζει?

Θα συνδεθει σε μια 32" LG μεσω οπτικής και προορίζεται για χώρο ~25 τετραγωνικών

Αν εχει και κάποιος αλλος άποψη θα ηθελα να την ακούσω

Ευχαριστώ

Την είχα πάρει σε προηγούμενη προσφορά στα 59€ αν θυμάμαι καλά.

Θεωρώ οτι ο ήχος της είναι μέτριος προς κακός, πολύ μπουκωμένος και οι ρυθμίσεις του EQ δεν βοηθούν ιδιαίτερα. Θα σε συμβούλευα να περιμένεις κάποια προσφορά και να πάρεις κάτι λίγο πιο ακριβό.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, panostx είπε

Την είχα πάρει σε προηγούμενη προσφορά στα 59€ αν θυμάμαι καλά.

Θεωρώ οτι ο ήχος της είναι μέτριος προς κακός, πολύ μπουκωμένος και οι ρυθμίσεις του EQ δεν βοηθούν ιδιαίτερα. Θα σε συμβούλευα να περιμένεις κάποια προσφορά και να πάρεις κάτι λίγο πιο ακριβό.

Τωρα το λίγο πιο ακριβο ειναι σχετικό...

Και εκει στα ορια μου ειμαι αυτη τη στιγμη

Θα δω...

Καμία αλλη πρόταση εκει γυρω σαν κόστος(εστω και ελαφρώς αυξημένο)

Ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση για τον χρονο σου.

Επεξ/σία από dimitris_sal
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry για το offtopic αλλα το ποσταρω διοτι μου κανει εντυπωση αυτο που χανεται ο ηχος ξαφνικα. Εχω βαλει 2 ηχεια και το woofer τους που ειναι για PC, πανω στην τηλεοραση μου. Μετα απο καμποση ωρα, σταματαει ο ηχος και σε μενα. Στην αρχη νομιζα οτι πρεπει να κλεισω και να ανοιξω το χειριστηριο τους ή την τηλεοραση για να ξαναδουλεψει. Τελικα απλα αμα δυναμωσεις την ενταση λιγο, επανερχεται και ετσι.

Η ερωτηση μου ειναι αν κανεις ξερει γιατι γινεται αυτο; Απο περιεργεια και μονο δηλαδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitris_sal είπε

Καλημέρα Λουκά

Επειδή μου κάηκε προχθές με τις διακοπές του ρευματος το home cinema και δεν υπάρχουν λεφτα για αγορά καινούριου σκέφτομαι να πάρω την συγκεκριμένη soundbar για να κάνω την δουλειά μου.

Χωρίς να  εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις πιστευεις θα με καλύψει?

Μπορώ να την πάρω χωρίς ΦΠΑ και μου βγαίνει στα 55 ευρώ.

Το πρόβλημα μου είχες καθε 5-10 λεπτά λύθηκε?

Εν κατακλείδι πιστευεις οτι αξίζει?

Θα συνδεθει σε μια 32" LG μεσω οπτικής και προορίζεται για χώρο ~25 τετραγωνικών

Αν εχει και κάποιος αλλος άποψη θα ηθελα να την ακούσω

Ευχαριστώ

Τη αντικατέστησε ο Κοτσοβολος,η καινούργια δεν έχει πρόβλημα.

Δεν θα την πρότεινα έχει λίγο καλύτερο ήχο από την TV.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, loukas599 είπε

Τη αντικατέστησε ο Κοτσοβολος,η καινούργια δεν έχει πρόβλημα.

Δεν θα την πρότεινα έχει λίγο καλύτερο ήχο από την TV.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σου αδερφέ

Αν εχει κανένας καμία ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ πρόταση ειμαι όλος αυτιά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, dimitris_sal είπε

Καλημέρα Λουκά

Επειδή μου κάηκε προχθές με τις διακοπές του ρευματος το home cinema και δεν υπάρχουν λεφτα για αγορά καινούριου σκέφτομαι να πάρω την συγκεκριμένη soundbar για να κάνω την δουλειά μου.

Χωρίς να  εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις πιστευεις θα με καλύψει?

Μπορώ να την πάρω χωρίς ΦΠΑ και μου βγαίνει στα 55 ευρώ.

Το πρόβλημα μου είχες καθε 5-10 λεπτά λύθηκε?

Εν κατακλείδι πιστευεις οτι αξίζει?

Θα συνδεθει σε μια 32" LG μεσω οπτικής και προορίζεται για χώρο ~25 τετραγωνικών

Αν εχει και κάποιος αλλος άποψη θα ηθελα να την ακούσω

Ευχαριστώ

φίλε υπάρχει στα Media markt  και αυτή σε παρόμοια τιμή  :

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_panasonic-sc-htb8eg-k-1184986.html?rbtc=bep|pf|||p|bp_product_feed|&ref=bestprice.gr

όπως και να έχει η Panasonic είναι μια εταιρία έμπειρη στον χώρο του ήχου.

Δεν την έχω να σου πω αποτελέσματα , σίγουρα μπάσα δεν θα έχει ... τώρα μπορεί να την έχει κάποιος να σου  δώσει μερικές info περισσότερες . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...