Προς το περιεχόμενο

φοιτηση σε ειδικοτητα επαλ για πτυχιο επιπεδο 5


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας ειδα τα αποτελεσματα των πανελληνιων και δεν τα πηγα καλα οποτε μου δωθηκε η ευκαιρια να εισαχθω και να σπουδασω σε ενα επαλ πληροφορικη για 2 χρονια που μετα την πιστοποηιση δινει επιπεδου 5 πτυχιο με αδεια ασκησης επαγγελματος που ειναι ανωτερο απο ενα ιδιωτικο ιεκ μιας και ειναι δωρεαν και στα ιεκ δεν σου δινεται η ασκηση επαγγελματος Πιστευετε ειναι καλη επιλογη που εκανα? ειναι δωρεαν και κοντα στο σπιτι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι καλύτερα από ΙΕΚ αλλά όχι καλύτερα από ΤΕΙ - πανεπιστήμιο. Είναι και κλάδος που θέλει να το γουστάρεις και να το ψάχνεις πολύ και μόνος σου βέβαια.

 

Επίσης σε λίγο θα γραφτεί ότι αυτό που παίρνεις από το ΕΠΑΛ δεν είναι πτυχίο :)

 

Τι άδεια ασκήσεως επαγγέλματος δίνουν; Απ'όσο ξέρω δεν χρειάζεται κάποια άδεια για να ανοίξεις κάτι σχετικό με πληροφορική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου καλύτερα να ξαναδώσεις πανελλήνιες και να κάτσεις να διαβάσεις και να το προσπαθήσεις.
απο την άλλη όμως, έαν δεν τα πήγες καλά φέτος, που τα θέματα, ειδικά στα μαθήματα ειδικότητας ήταν γε-λοί-α, δεν ξέρω κατά πόσο θα αξίζει να δώσεις του χρόνου που μάλλον θα είναι πιο δύσκολα, εάν βέβαια δεν ανεβάσεις τον πήχη και δεν προσπαθήσεις περισσότερο.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα απλά να ξέρεις ότι για να πάρεις δίπλωμα επιπέδου 5 πρέπει να ολοκληρώσεις και την τάξη μαθητείας, οπότε διευκρίνισε αν το επαλ που θες να πας έχει μπει σε πρόγραμμα για τάξη μαθητείας γιατί είναι καινούριος θεσμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας ειδα τα αποτελεσματα των πανελληνιων και δεν τα πηγα καλα οποτε μου δωθηκε η ευκαιρια να εισαχθω και να σπουδασω σε ενα επαλ πληροφορικη για 2 χρονια που μετα την πιστοποηιση δινει επιπεδου 5 πτυχιο με αδεια ασκησης επαγγελματος που ειναι ανωτερο απο ενα ιδιωτικο ιεκ μιας και ειναι δωρεαν και στα ιεκ δεν σου δινεται η ασκηση επαγγελματος Πιστευετε ειναι καλη επιλογη που εκανα? ειναι δωρεαν και κοντα στο σπιτι μου.

 

Το χαρτί του ΕΠΑΛ δεν λέγεται πτυχίο αλλά διδακτορικό. Να το ξέρεις για το βιογραφικό που θα φτιάξεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χαρτί του ΕΠΑΛ δεν λέγεται πτυχίο αλλά διδακτορικό. Να το ξέρεις για το βιογραφικό που θα φτιάξεις.

χαχαχχαχα μην πω τι χαρτι ειναι του ΕπΑλ τωρα  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχχαχα μην πω τι χαρτι ειναι του ΕπΑλ τωρα  :-D

 

Μα γιατί; Έχει την χρυσή εγγύηση του υπουργείου παιδείας. Σε παίρνουν μέχρι και στο Harvard απευθείας χωρίς άλλες εξετάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασίλη και Σωτήρη, υπάρχει εθνικό και ευρωπαϊκό πλαίσιο προσόντων που ορίζει τη διαβάθμιση του κάθε πτυχίου. Του επαλ όπως και του γενικού λυκείου είναι επιπέδου 4.  Το τει που τελειώσατε εσείς είναι επιπέδου 6. Το διδακτορικό που αναφέρει ο Βασίλης είναι επιπέδου 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε ξανά πανελλήνιες. Αν σε "φοβίζουν" οι βάσεις των ΑΕΙ υπάρχουν αρκετές επιλογές ΤΕΙ που δε είναι και τρομερά δύσκολο να περάσεις και σε σχέση με ΙΕΚ/ΕΠΑΛ είναι άλλο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι βασεις δεν ειναι καθολου προσιτές για ΤΕΙ Πληροφορικής απο Επαλ Πληροφορικής. Ειδικά αν καποιος θέλει να περασει αθηνα κ δν εχει δυνατοτητα να παει επαρχεία. 1792 ειναι η βαση νμζ για ΤΕΙ αθηνας πληροφορικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...