Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 θα σου υπενθυμίζουν να εγκαθιστάς τη τελευταία σημαντική έκδοση τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και οταν έχεις καρκίνο,σε παίρνουν απο το κέντρο χημειοθεραπείας να σου υπενθυμίσουν να την κάνεις.Καρκίνος......αναγκαίος καρκίνος..!!

Μπράβο ρε μεγάλε πολύ αστείο........

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετα απο αναβάθμιση των windows 10 είχα μεγαλο πρόβλημα με gaming καθόσον τα παιχνίδια δεν έβγαζαν πάνω από 4-5 καρέ ενω πριν άγγιζαν 60αρια. Εκανα φορμάτ upgrade με το ζόρι και όλα καλά . Αρα κάτι στο σχεδιασμο της Microsoft δεν ηταν και τοσο καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μετα απο αναβάθμιση των windows 10 είχα μεγαλο πρόβλημα με gaming καθόσον τα παιχνίδια δεν έβγαζαν πάνω από 4-5 καρέ ενω πριν άγγιζαν 60αρια. Εκανα φορμάτ upgrade με το ζόρι και όλα καλά . Αρα κάτι στο σχεδιασμο της Microsoft δεν ηταν και τοσο καλό.

Ναι αυτό με την Microsoft ήταν ανέκαθεν θέμα αλλά αφού βλέπω ότι προσπαθούν να το λύσουν το θέμα είναι θετικό νέο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο λάπτοπ που τα έχω έκλεισα το feature μέ κάποιο κόλπο του ίντερνετ (δεν θυμάμαι ποιο) και ηρέμησα,ακου εκεί υποχρεωτικά update και reboot αι στα διατανο με τον πονοκέφαλο που μου προκάλεσε και τα νεύρα όταν έκανα μια δουλειά και με έρπιζε να κάνω reboot κάθε τρις και λίγο λες και αμα δεν κάνω θα ανατιναχτεί το pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο λάπτοπ που τα έχω έκλεισα το feature μέ κάποιο κόλπο του ίντερνετ (δεν θυμάμαι ποιο) και ηρέμησα,ακου εκεί υποχρεωτικά update και reboot αι στα διατανο με τον πονοκέφαλο που μου προκάλεσε και τα νεύρα όταν έκανα μια δουλειά και με έρπιζε να κάνω reboot κάθε τρις και λίγο λες και αμα δεν κάνω θα ανατιναχτεί το pc.

*facepalm* αντιλαμβάνεσαι πιστεύω ότι οι ενημερώσεις που σου δίνει είναι ασφαλείας και όχι για να σου "ανατινάξει το PC" μετά παραπονιέστε μερικοί γιατί την φάγατε από Ransom και διάφορους άλλους ιούς.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*facepalm* αντιλαμβάνεσαι πιστεύω ότι οι ενημερώσεις που σου δίνει είναι ασφαλείας και όχι για να σου "ανατινάξει το PC" μετά παραπονιέστε μερικοί γιατί την φάγατε από Ransom και διάφορους άλλους ιούς.

είπα λες και αμα δεν το κάνεις θα ανατιναχτεί ο υπολογιστής και σε πρίζει να κάνεις reboot κάθε τρις και λίγο.

τώρα κάνε και ένα facepalm να ηρεμίσεις λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπα λες και αμα δεν το κάνεις θα ανατιναχτεί ο υπολογιστής και σε πρίζει να κάνεις reboot κάθε τρις και λίγο.

τώρα κάνε και ένα facepalm να ηρεμίσεις λίγο.

Και πως θες δηλαδή να ολοκληρώσει τις ενημερώσεις δίχως Restart? Αφού έχεις δουλειά υποτίθεται τι εγκαταστείς ταυτόχρονα ενημερώσεις αφού ξέρεις ότι θα σου ζητήσει Restart? Τόσο πολύ μυαλό χρειάζεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα που λέτε τα 10αρια και είχα ένα πρόβλημα με τους nvidia drivers. Χρειαζόταν λοιπόν να κάνω boot στο safe mode των windows 10.

 

Εκεί ανακάλυψα το απίθανο feature των windows 10. Το usb πληκτρολόγιο μου και το mouse δεν λειτουργούσαν! ΑΠΊΘΑΝΟ! Στο UEFI Bios και Boot cds λειτουργούσαν μια χαρά αλλά στο safe mode με την καμία! Κόλλησα λοιπόν στο desktop και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

 

Μετά από 2-3 ώρες δοκιμάζοντας διάφορα στο CMD, boot repair κτλπ, εγκατέστησα ξανά τα 7αρια. Λειτουργικό με τόσο χαζά προβλήματα, ανήκει στην κατηγορία "Vista"

 

Τι έχασα λοιπόν?.... DirectX12 κάτι που δεν το χρησιμοποιώ σε games που παίζω.

Συνέχισε έτσι Microsoft!!!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα που λέτε τα 10αρια και είχα ένα πρόβλημα με τους nvidia drivers. Χρειαζόταν λοιπόν να κάνω boot στο safe mode των windows 10.

 

Εκεί ανακάλυψα το απίθανο feature των windows 10. Το usb πληκτρολόγιο μου και το mouse δεν λειτουργούσαν! ΑΠΊΘΑΝΟ! Στο UEFI Bios και Boot cds λειτουργούσαν μια χαρά αλλά στο safe mode με την καμία! Κόλλησα λοιπόν στο desktop και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

 

Μετά από 2-3 ώρες δοκιμάζοντας διάφορα στο CMD, boot repair κτλπ, εγκατέστησα ξανά τα 7αρια. Λειτουργικό με τόσο χαζά προβλήματα, ανήκει στην κατηγορία "Vista"

 

Τι έχασα λοιπόν?.... DirectX12 κάτι που δεν το χρησιμοποιώ σε games που παίζω.

Συνέχισε έτσι Microsoft!!!!

Να ρωτήσω τι πληκτρολόγιο και ποντίκι είχες και δεν δούλευαν; Γιατί εγώ μέχρι στιγμής πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει στα 10άρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω τι πληκτρολόγιο και ποντίκι είχες και δεν δούλευε; Γιατί εγώ μέχρι στιγμής πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει στα 10άρια...

 

αν δεν εχεις ακομα νομπελ πες να σου δωσουν ενα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν εχεις ακομα νομπελ πες να σου δωσουν ενα..

Σοβαρά το ρώτησα... γιατί όπως είπα και πάνω, ακόμα πρόβλημα δεν έχω αντιμετωπίσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα που λέτε τα 10αρια και είχα ένα πρόβλημα με τους nvidia drivers. Χρειαζόταν λοιπόν να κάνω boot στο safe mode των windows 10.

 

Εκεί ανακάλυψα το απίθανο feature των windows 10. Το usb πληκτρολόγιο μου και το mouse δεν λειτουργούσαν! ΑΠΊΘΑΝΟ! Στο UEFI Bios και Boot cds λειτουργούσαν μια χαρά αλλά στο safe mode με την καμία! Κόλλησα λοιπόν στο desktop και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.

 

Μετά από 2-3 ώρες δοκιμάζοντας διάφορα στο CMD, boot repair κτλπ, εγκατέστησα ξανά τα 7αρια. Λειτουργικό με τόσο χαζά προβλήματα, ανήκει στην κατηγορία "Vista"

 

Τι έχασα λοιπόν?.... DirectX12 κάτι που δεν το χρησιμοποιώ σε games που παίζω.

Συνέχισε έτσι Microsoft!!!!

Είχες πρόβλημα με nvidia drivers= φταίει η microsoft.Δεν λειτουργούσαν σε εσένα το kb/m πάλι φταίει η microsoft.Να στείλεις μήνυμα σε nvidia και τον κατασκευαστή των περιφεριακών σου να τους πεις το πρόβλημα σου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...