Προς το περιεχόμενο

Mx master - Amazon.de 46 euro


vasmav

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 74
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ξέρετε πάντως επειδή το χρησιμοποιώ καιρό...είναι προβληματικό εκ κατασκευής και σχεδίασης το συγκεκριμένο ποντίκι.

Η ροδέλα που έχει πάνω που πατώντας το κουμπί "ελευθερώνεται", μετά από λίγο καιρό κάτι κολλάει εκεί μέσα και μένει μόνιμα ελεύθερη, πράγμα το οποίο είναι εκνευριστικό για κάποιον που δεν την χρησιμοποιεί έτσι.

Υπάρχει προσωρινός τρόπος λύσης κάθε φορά ανοίγοντας το Mouse. Αλλά τονίζω..προσωρινός.

Περισσότερα εδώ.

https://toemat.com/logitech-mx-master-fix/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξέρετε πάντως επειδή το χρησιμοποιώ καιρό...είναι προβληματικό εκ κατασκευής και σχεδίασης το συγκεκριμένο ποντίκι.

 

Η ροδέλα που έχει πάνω που πατώντας το κουμπί "ελευθερώνεται", μετά από λίγο καιρό κάτι κολλάει εκεί μέσα και μένει μόνιμα ελεύθερη, πράγμα το οποίο είναι εκνευριστικό για κάποιον που δεν την χρησιμοποιεί έτσι.

 

Υπάρχει προσωρινός τρόπος λύσης κάθε φορά ανοίγοντας το Mouse. Αλλά τονίζω..προσωρινός.

 

Περισσότερα εδώ.

 

https://toemat.com/logitech-mx-master-fix/

 

Εφόσον έχουμε Logitech, δεν φοβόμαστε τίποτα, έχω προσωπική εμπειρία με προϊόντα της και με το service/ after sale support. Τους παίρνεις ένα τηλέφωνο και τους λες ότι έχεις πρόβλημα, σου λένε κανένα πρόβλημα θα σου στείλουμε άλλο (50% περίπτωση να σου στείλουν νέο revision ή 50% να σου στείλουν το νέο μοντέλο**)

 

**= Έχα θέμα με κλασικό πρόβλημα ροδέλας στο G502 μετά από 1 χρόνο χρήσης, τους παίρνω τηλέφωνο και τους εξηγώ την κατάσταση, μου ανοίγουν ticket και σε μια εβδομάδα είχα το G502 RGB, ίδια κατάσταση με τα Ζ506 που είχα.

 

Κατά τα άλλα αν συμβεί μετά τα 2 χρόνια δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά μέχρι τότε το ποντίκι θα τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση ώστε να έχουμε το νου μας, μην ψαχνόμαστε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον έχουμε Logitech, δεν φοβόμαστε τίποτα, έχω προσωπική εμπειρία με προϊόντα της και με το service/ after sale support. Τους παίρνεις ένα τηλέφωνο και τους λες ότι έχεις πρόβλημα, σου λένε κανένα πρόβλημα θα σου στείλουμε άλλο (50% περίπτωση να σου στείλουν νέο revision ή 50% να σου στείλουν το νέο μοντέλο**)

 

**= Έχα θέμα με κλασικό πρόβλημα ροδέλας στο G502 μετά από 1 χρόνο χρήσης, τους παίρνω τηλέφωνο και τους εξηγώ την κατάσταση, μου ανοίγουν ticket και σε μια εβδομάδα είχα το G502 RGB, ίδια κατάσταση με τα Ζ506 που είχα.

 

Κατά τα άλλα αν συμβεί μετά τα 2 χρόνια δεν ξέρω τι γίνεται, αλλά μέχρι τότε το ποντίκι θα τα έχει βγάλει τα λεφτά του και με το παραπάνω. Σε ευχαριστούμε για την ενημέρωση ώστε να έχουμε το νου μας, μην ψαχνόμαστε!!!

Ξέχασα να αναφέρω κάτι σημαντικό. Έχω αλλάξει 2! Και τα 2 το ίδιο πρόβλημα...απλά αποδέχτηκα ότι είναι ελαττωματικός ο σχεδιασμός, σταμάτησα να χρησιμοποιώ αυτό το χαρακτηριστικό και όλα καλά!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρασκευη 14-07-2017 μου το εφερε ο ταχυδρομος,αλλα απουσιαζα και το παρελαβα σημερα απο το ταχυδρομειο

 

(αποδειξη αγορας δεν ειχε μεσα με την εγγυηση τι γινεται ισχυει το invoice απο το amazon?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πως για το amazon αρκουν τα στοιχεια της παραγγελιας. Αλλά νομίζω πως θα σε παραπέμψουν στη Logitech.

Κάνε register το mouse στο site τους και θα εχεις support από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλουμε να πουλήσουμε κάτι που αγοράσαμε από amazon σαν μεταχειρισμένο που βρίσκουμε απόδειξη αγοράς για το υπόλοιπο εγγύησης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν πας στον λογαριασμο σου στις παραγγελιες σου ,σου λεει σε καποιο σημειο να τις δεις σε εκτυπωσιμη μορφή ,εκει στο φερνει σαν αποδειξη καπως (η μπορεις να πατησεις δεξια invoice1)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως που το έχω σχεδόν από τότε που παρουσιάστηκε δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα. Η ροδέλα του δουλεύει όπως θα έπρεπε. Ευχαριστώ και εγώ τον TS, μιας και τσίμπισα 2. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μολις το χτύπησα στα 37€ απο το γερμανικό mediamarkt (οσο εχει αν το στειλεις κ απο γερμανικο αμαζον στην γερμανια), για οσους εχουν γνωστό γερμάνια που μπορει να το φέρει (καλοκαίρι τώρα που όλοι κατεβαίνουν) ειναι καλη περίπτωσή!

 

http://www.mediamarkt.de/de/product/_logitech-mx-master-1978043.html?uympq=vpqr&rbtc=pn|dea|Schnaeppchenfuchs||p|leadalliance|

αν είχαμε τέτοιους γνωστούς ήδη θα ήμασταν εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...