Προς το περιεχόμενο

μη δυνατη εγκατασταση των windows στο διαμερισμα


lakis.makis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

HELP !!!! guys

προσπαθησα να εγκαταστησω 10 σε ενα asus rog του αδελφου μου με 8.1, αφου φορμαρα ολα τα διαμερισματα που μου βγαζει .πηγαινοντας στο κύριο μου λεει ότι δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση γιατι "ο επιλεγμένος δίσκος ειναι στυλ διαμερισματος GPT' .. πρώτη φορά βλέπω κατι τετοιο πως μπορω να το ξεπερασω ; δεν μπορω να κανω εγκατασταση ουτε το παλιο λειτουργικο υτπάρχει γιατι τα εσβησα ολα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

HELP !!!! guys

προσπαθησα να εγκαταστησω 10 σε ενα asus rog του αδελφου μου με 8.1, αφου φορμαρα ολα τα διαμερισματα που μου βγαζει .πηγαινοντας στο κύριο μου λεει ότι δεν ειναι δυνατη η εγκατασταση γιατι "ο επιλεγμένος δίσκος ειναι στυλ διαμερισματος GPT' .. πρώτη φορά βλέπω κατι τετοιο πως μπορω να το ξεπερασω ; δεν μπορω να κανω εγκατασταση ουτε το παλιο λειτουργικο υτπάρχει γιατι τα εσβησα ολα 

Πρέπει να μετατρέψεις τον δίσκο σε MBR

 

https://www.youtube.com/watch?v=pb6tECZP6WE

 

Θα κάνεις ότι ακριβώς και στο βίντεο απλά στο σημείο που πληκτρολογεί convert gpt εσύ πρέπει να πληκτρολογήσεις convert mbr

  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ευχαριστήσω τους φίλους που μπήκαν στον κόπο να απαντησουν και ειδικά τον spyros4776 με το κατατοπιστικό βιντεάκι του που θα μου επιτρέψει να κοιμηθώ το βράδι .. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Πρέπει να μετατρέψεις τον δίσκο σε MBR

 

 

Θα κάνεις ότι ακριβώς και στο βίντεο απλά στο σημείο που πληκτρολογεί convert gpt εσύ πρέπει να πληκτρολογήσεις convert mbr

 

Φοβερος, με εσωσες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δεν χρειαζεται να τον μετατρεψεις σε ΜΒR απλα σβησε ολα τa partition  ( oχι φορματ ) και πατα next να αρχισει η εγκτασταση.

  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...
Στις 28/12/2017 στις 2:34 ΜΜ, gbras είπε

Δεν χρειαζεται να τον μετατρεψεις σε ΜΒR απλα σβησε ολα τa partition  ( oχι φορματ ) και πατα next να αρχισει η εγκτασταση.

Ο σωτήρας ο ίδιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...