Προς το περιεχόμενο

Διακοπή Αναβολής


kaposnick

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Είμαι στο 5ο έτος της σχολής μου στο ΕΜΠ και μου μένει μόνο η συγγραφή της διπλωματικής μου. Θα έχω το πτυχίο το Σεπτέμβρη. Θέλω να διακόψω την αναβολή στρατού και να ενταχθώ το Νοέμβρη και έχω κάνει την αντίστοιχη αίτηση. 

 

Έχω ακούσει πως σε περίπτωση που έχεις τελειώσει μια σχολή (πχ μηχανικός) πας σε συγκεκριμένη θέση ανάλογα με τις γραμματικές/τεχνικές σου γνώσεις. Ωστόσο, εγώ στην αίτηση έδωσα βεβαίωση σπουδών και όχι πτυχίο (αφού δεν το έχω παρότι είμαι στα τελειώματα). Θα μπορέσω κάπου να δώσω και το πτυχίο μου μόλις το πάρω έτσι ώστε να πάω σε μία αντίστοιχη θέση (πχ μηχανικός);

 

Μήπως θα μπορέσω να το δώσω στο κέντρο εκπαίδευσης όπου πάω;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς βύσμα το πιθανότερο είναι να φας πόρτα. Οι μόνοι που έχουν εξασφαλισμένο ένα πόστο που έχει σχέση με τις προπτυχιακές σπουδές τους είναι οι γιατροί. Δεν έχει μεγάλη διαφορά είτε αν δώσεις το πτυχίο είτε όχι (εκτός και αν έχεις σίγουρο βύσμα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει καμια υπεθυνη θεση στο στρατο για οποιονδηποτε πτυχιουχο περα του γιατρου το και επιστημονας να εισαι σκατα θα καθαριζεις ισχυει 101% no exceptions.ακομα και να σου δωσουν εναν τιτλο ο οποιος εννοειται πως δεν θα ισχυει αγγαριομαχος θα εισαι.Ολα αυτα ειναι δουλεια στελεχων στην καλυτερη θα βρεις τον μπελα σου γιατι μπορει να σε φωναζουν να κανεις κατι στην ωρα που θα επρεπε να ξεκουραζεσαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

 

Είμαι στο 5ο έτος της σχολής μου στο ΕΜΠ και μου μένει μόνο η συγγραφή της διπλωματικής μου. Θα έχω το πτυχίο το Σεπτέμβρη. Θέλω να διακόψω την αναβολή στρατού και να ενταχθώ το Νοέμβρη και έχω κάνει την αντίστοιχη αίτηση.

 

Έχω ακούσει πως σε περίπτωση που έχεις τελειώσει μια σχολή (πχ μηχανικός) πας σε συγκεκριμένη θέση ανάλογα με τις γραμματικές/τεχνικές σου γνώσεις. Ωστόσο, εγώ στην αίτηση έδωσα βεβαίωση σπουδών και όχι πτυχίο (αφού δεν το έχω παρότι είμαι στα τελειώματα). Θα μπορέσω κάπου να δώσω και το πτυχίο μου μόλις το πάρω έτσι ώστε να πάω σε μία αντίστοιχη θέση (πχ μηχανικός);

 

Μήπως θα μπορέσω να το δώσω στο κέντρο εκπαίδευσης όπου πάω;

 

Ευχαριστώ πολύ.

στην μοναδα μου ήμασταν 4 αρχιτέκτονες, 4 δομικοί, 2 εργων υποδομής,6 πολ. Μηχανικοι, τοπογράφος που ξεκίναγε μετά το στρατό διδακτορικό μάντεψε πόσο χρησιμοποίησαν τις γνώσεις μας. Όλοι είτε τελειώματα είτε με πτυχίο
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...