Προς το περιεχόμενο

Ερώτηση για χρέωση κάρτας


Anorymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με μια χρέωση από taxibeat, στις 4/7 πήρα ταξι δυο φόρες και τα λεφτά βγήκαν κανονικά από την κάρτα που είναι συνδεδεμένη η εφαρμογή.

 

Σήμερα 11/7 είδα ξανά τις ίδιες χρεώσεις να φαίνονται και στο λογαριασμό τραπέζης που έχω συνδέσει την κάρτα, είναι κάτι ύποπτο η όχι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρεώνονται πάντα άμεσα τα ποσά. Μπορεί να δεσμευτούν και να χρεωθούν κάποια στιγμή αργότερα. Αν το υπόλοιπο είναι σωστό είσαι οκ.

Στην εφαρμογή τής εθνικής φαίνεται ότι βγήκαν δύο φορές μια από την κάρτα μια από το λογαριασμό το υπόλοιπο σωστό φαίνεται αλλά δεν είμαι 100 σίγουρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην εφαρμογή τής εθνικής φαίνεται ότι βγήκαν δύο φορές μια από την κάρτα μια από το λογαριασμό το υπόλοιπο σωστό φαίνεται αλλά δεν είμαι 100 σίγουρος.

Πιστεύω ότι είναι αυτό που σου είπα. Για σιγουριά μπορείς να πάρεις και την τράπεζα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω ότι είναι αυτό που σου είπα. Για σιγουριά μπορείς να πάρεις και την τράπεζα όμως.

Μάλλον έχεις δίκιο γιατί τώρα βλέπω και τις αγορές από το σούπερ στον λογαριασμό πού έκανα με την κάρτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με μια χρέωση από taxibeat, στις 4/7 πήρα ταξι δυο φόρες και τα λεφτά βγήκαν κανονικά από την κάρτα που είναι συνδεδεμένη η εφαρμογή.

 

Σήμερα 11/7 είδα ξανά τις ίδιες χρεώσεις να φαίνονται και στο λογαριασμό τραπέζης που έχω συνδέσει την κάρτα, είναι κάτι ύποπτο η όχι ?

Όταν χρησιμοποιείς την κάρτα σου το ποσό δεσμεύεται άμεσα, αλλά η πληρωμή πραγματοποιείται μετά από μερικές ημέρες. Λογικό είναι που η χρέωση φάνηκε μερικές ημέρες αργότερα.

Στην εφαρμογή τής εθνικής φαίνεται ότι βγήκαν δύο φορές μια από την κάρτα μια από το λογαριασμό το υπόλοιπο σωστό φαίνεται αλλά δεν είμαι 100 σίγουρος.

 

Ε? Η κάρτα δεν έχει λεφτά για να βγουν, από τον συνδεδεμένο λογαριασμό και μόνο βγαίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν χρησιμοποιείς την κάρτα σου το ποσό δεσμεύεται άμεσα, αλλά η πληρωμή πραγματοποιείται μετά από μερικές ημέρες. Λογικό είναι που η χρέωση φάνηκε μερικές ημέρες αργότερα.

 

Ε? Η κάρτα δεν έχει λεφτά για να βγουν, από τον συνδεδεμένο λογαριασμό και μόνο βγαίνουν.

 

οκ απλα τωρα το ειδα αυτο νομιζα επειδη μου ερχοταν μήνυμα απο την εφαρμογη με την απόδειξη εβγαιναν αμεσως τα λεφτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...