Προς το περιεχόμενο

Ο νέος Bluetooth headphone receiver της Xiaomi είναι κομψότατος και ιδιαίτερα προσιτός


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ηχος θα ειναι ικανοποιητικος οπως θα ηταν με τα ακουστικα συνδεδεμενα απευθειας στο τηλεφωνο η θα χαλασει η ποιοτητα ηχου λογο bluetooth? Λογικα το δευτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο ηχος θα ειναι ικανοποιητικος οπως θα ηταν με τα ακουστικα συνδεδεμενα απευθειας στο τηλεφωνο η θα χαλασει η ποιοτητα ηχου λογο bluetooth? Λογικα το δευτερο.

 

Αν το κινητο σου εχει τιποτα καλο και ιδιαιτερο στο 3.5 jack και οδηγει τα ακουστικά καλυτερα... τοτε ναι θα εχει διαφορά πιθανα.

Αν το κινητο σου δεν εχει κατι ιδιαιτερο, δεν θα καταλαβεις τιποτα απολυτως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έπρεπε να το δουλέψει λίγο περισσότερο η Xiaomi.

θα ήθελα οπωσδήποτε FM receiver πάνω του και ας κόστιζε άλλα €5. Ίσως και μία οθονούλα για άλλα €5. Έτσι θα το προτιμούσα απέναντι στο πανάκριβο Sony SBH50 που έχω τώρα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή απλά παίρνεις απευθείας Bluetooth ακουστικά στην ίδια τιμή. Εκτός αν έχεις καποιο καλό ζευγάρι ακουστικά που θέλεις να χρησιμοποιήσεις ασύρματα.

Το κακό είναι ότι δεν βρίσκεις αναπαυτικά ακουστικά BT σε αυτά τα λεφτά, έχω 3 ζευγάρια σπίτι και κανένα δεν με ικανοποιεί στο αυτί όσο τα ακουστικά που πάνε πακέτο με το iPhone. Ωραίο κομψό και μικρό design βλέπω, 12 € βλέπω, παραγγελία άμεσα βλέπω :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι - που δεν ξέρω αν είναι ο μοναδικός - που ψάχνω ακουστικά που να μην μπαίνουν μέσα στο αυτί χωνεμένα αλλά να μην έχουν και καλώδιο χιλιομέτρων μπορώ να βρώ?έχεις κάποιος καμία άποψη?θέλω το παλαιό σχέδιο του ακουστικού...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι - που δεν ξέρω αν είναι ο μοναδικός - που ψάχνω ακουστικά που να μην μπαίνουν μέσα στο αυτί χωνεμένα αλλά να μην έχουν και καλώδιο χιλιομέτρων μπορώ να βρώ?έχεις κάποιος καμία άποψη?θέλω το παλαιό σχέδιο του ακουστικού...

Δες τα παλιά ακουστικά του iPod, κάνε μια αναζήτηση στο ίντερνετ γεμάτο είναι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακό είναι ότι δεν βρίσκεις αναπαυτικά ακουστικά BT σε αυτά τα λεφτά, έχω 3 ζευγάρια σπίτι και κανένα δεν με ικανοποιεί στο αυτί όσο τα ακουστικά που πάνε πακέτο με το iPhone. Ωραίο κομψό και μικρό design βλέπω, 12 € βλέπω, παραγγελία άμεσα βλέπω :P

http://www.ebay.com/itm/Wireless-Sports-Stereo-Bluetooth-Earphone-Headphone-Headset-For-iPhone-Samsung-/182305375294?var=&hash=item2a723f443e:m:mcI3QBBJLH8JWsqoxjXTbQw

μπαταρια 2 ωρες μονο με μουσικη,και ο ηχος ικανοποιητικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να τις κάνω τις 2 ώρες; Σκοπός είναι να κρατάει τουλάχιστον 6 ώρες. Επίσης η ποιότητα των κινέζικων προϊόντων και μάλιστα μέσω του eBay είναι άσχημη. Άμα θέλω ποιοτικά κινέζικα υπάρχουν άπειρες επιλογές πολύ καλύτερες αλλά δεν έχουν ξανά όπως είπα τον form factor των Earpods.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησε πολύ να τα βγάλει και δεν έχει και οθόνη. Η Bluedio έχει καλύτερα προϊόντα σε αυτό τον τομέα. Ωστόσο γενικά για καλό ήχο θα πρέπει να έχεις πέρα από τον Bluetooth headphone receiver και καλά ακουστικά γιατί αυτά που δίνουν συνήθως στην συσκευασία είναι τελείως μάπα.

Την καλύτερη ποιότητα πάντως στο είδος την έχουν τα Sony και το mw600 είναι για μένα το κορυφαίο του είδους παρόλο που έχει σταματήσει να παράγεται και υποστηρίζει μόνο παλιά πρωτόκολλα. Είναι το μόνο που υποστηρίζει αντιστοίχιση 3 συσκευών.

Από τα φτηνά το καλύτερο με διαφορά ήταν το Bluedio i6 που είχε και οθόνη αλλά για κάποιο λόγο πλέον δεν το βρίσκεις πουθενά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άργησε πολύ να τα βγάλει και δεν έχει και οθόνη. Η Bluedio έχει καλύτερα προϊόντα σε αυτό τον τομέα. Ωστόσο γενικά για καλό ήχο θα πρέπει να έχεις πέρα από τον Bluetooth headphone receiver και καλά ακουστικά γιατί αυτά που δίνουν συνήθως στην συσκευασία είναι τελείως μάπα.

Την καλύτερη ποιότητα πάντως στο είδος την έχουν τα Sony και το mw600 είναι για μένα το κορυφαίο του είδους παρόλο που έχει σταματήσει να παράγεται και υποστηρίζει μόνο παλιά πρωτόκολλα. Είναι το μόνο που υποστηρίζει αντιστοίχιση 3 συσκευών.

Από τα φτηνά το καλύτερο με διαφορά ήταν το Bluedio i6 που είχε και οθόνη αλλά για κάποιο λόγο πλέον δεν το βρίσκεις πουθενά. 

Επειδή τυγχάνει να ψάχνω ένα τέτοιο αυτές τις μέρες και μου άρεσε το Xiaomi, το έχεις δοκιμάσει το Bluedio i6; Γιατί το βρίσκω εδώ διαθέσιμο.

 

https://www.banggood.com/Bluedio-I6-Bluetooth-4_1-Wireless-Earphone-With-Caller-ID-Display-p-967748.html

 

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι να έχω συνδεδεμένα ταυτόχρονα κινητό και υπολογιστή ώστε να ακούω μουσική και αν χτυπάει το τηλέφωνο να μη χρειάζεται να αλλάζω ακουστικά. Η αποσύνδεση-επανασύνδεση δουλεύει καλά; π.χ. αν απομακρυνθώ από το λάπτοπ και επιστρέψω επανασυνδέεται αυτόματα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...