Προς το περιεχόμενο

Μακροχρόνια σχέση ή φάση Γιάννη Σπαλιάρα;


colombiano747

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τι πιστευετε ή τι προτιματε/προτιμησατε οταν ειστε/ησασταν νεοι ( 18-25 χρονων) ;μια μακροχρονια σχεση οπως πχ καποια παιδια που τα εχουν απο το λυκειο και συνεχιζουν να ειναι μαζι και ας εχουν φτασει 20+; ή να αποκτησετε οσες πιο πολλες ερωτικες εμπειριες και να αλλαζετε παρτενερς σαν τον σπαλιαρα;

και τα δυο εχουν θετικα και αρνητικα .πχ στην μακροχρονια σχεση ναι μεν εχεις την αισθηση της αγαπης και μπορεις να κανεις διαφορα πραγματα που κανει ενα ζευγαρι αλλα συγχρονως πρεπει να κανεις και πολλες "θυσιες" οπως να βλεπεις λιγοτερο τους φιλους σου, να μην μπορεις να κανεις πολλες κρεπαλες κτλπ. 

απο την αλλη αμα δεν εισαι ελευθερος να κανεις οτι θες οταν εισαι νεος ποτε θα το κανεις;

 

για πειτε τις εμπειριες/γνωμες σας :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Πότε πήγε Παρασκευή;

 

Πώς πέρασε η εβδομάδα έτσι..

 

χαχα Τεταρτη εχουμε καλε.

 

τι επαθα ρε την προ προηγουμενη εβδομαδα... νομιζα ειχαμε παρασκευη και περιμενα να δω μπρουσκο 8 ωρα. μετα καταλαβα οτι ηταν σαββατο χαχαχαχαχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθε πραγμα στον καιρο του και ο κολιος τον Αυγουστο (καπως ετσι δεν παει η φραση; ).

 

My point is: αλλα μυαλα/ορεξεις/προτιμησεις στα 20 και αλλα στα 27.

Δεν πιστευω οτι ο μονοδρομος (ειτε μονο σοβαρες σχεσεις ειτε μονο ελευθερες καταστάσεις) ειναι το πιο σωστο ή ηθικο πραγμα που μπορει να κανει καποιος.

 

Προσωπικα λιγο απ'ολα! Και λιγες σοβαρες σχεσεις αλλα και πιο ασοβαρες. Ρε παιδια, δεν τα κανονιζουμε αυτα, δεν γινεται να ξερεις απ'την αρχη το ποσο θα ταιριαξεις με εναν ανθρωπο. Δοκιμαζουμε κ βλεπουμε. Και αρνητικες και θετικες εμπειριες μαζευουμε και γινομαστε πιο σοφοι σε διαφορα θεματα.

 

Τωρα αν ο αλλος ξινισει τα μουτρα και με κρινει αν πω π.χ. οτι εχω κανει 5 σοβαρες σχεσεις σ'ολη μου τη ζωη και αλλες 10 λιγοτερο σοβαρες δεν με ενδιαφερει. Το αν ειμαι η ιδια σοβαρο, αξιοπρεπες και εμπιστο ατομο θα το καταλαβει αν κατσει να με γνωρισει παραπανω.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλύτερη σχέση που έχω κάνει είναι 6μηνο. Το "σχέση" όπως το λέει η μάζα πάντα. Δεν το μετάνιωσα (ας ήμουν 19 τότε).

Ανοικτή σχέση είχα 2.5χρ, είχα ένα κεντρικό πρόσωπο και πολλές ενδιάμεσες (υπόψη ότι υπήρχε απόσταση) και το ξέραμε. Polyamorous , πολυσυντροφικός κλπ όπως θες πες το. Το προτιμώ πολύ περισσότερο.

Στύλ Σπαλιάρας ήμουν πάντα, και η καλύτερη περίοδος είναι τώρα με τις τουρίστριες :-)

 

Αυτό που μαρέσει να έχει η άλλη είναι να έχει το λιγότερο 3ψήφιο αριθμό εμπειριών (αδιάφορο αν είχε 0 η 100 "σχέσεις") και μια Α+ εμφάνιση όπως εγώ. Αν είναι να στέκεται άγαλμα στο διαταύτα άστο καλύτερα.

Το σωστό θα ήταν να το είχες Poll :

  • Αποκλειστική σχέση
  • Ανοιχτή σχέση
  • Πολυσυντροφική σχέση
  • Σπαλιάρας

Αυτά είναι τα 4 κυριότερα.

Στο παραπέρα, master/slave, mistress, BDSM, φετίχ και τα ρέστα πάνε σε άλλη κουβέντα B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακροχρονια σχεση φυσικα,μιλαω εκ πειρας,μην θαυμαζεις τους αντρες τυπου σπαλιαρα ,ειναι κουραστικο ,εγω ειχα 5698 γυναικες ,δεν εχεις χρονο για σενα,δεν εχεις ζωη,ειναι τρομερα ψυχοφθορο να σε κυνηγανε ολες,απο ενα σημειο κ μετα δεν εισαι ανθρωπος,εισσαι μια συσκευη ηδονης,θελουν μονο το κορμι σου κ δεν βλεπουν τι πραγματικα εισαι,σε χρησιμοποιουν σε εκμεταλλεύονται κ ποτε δεν θα αγαπηθεις πραγματικα


Η μεγαλύτερη σχέση που έχω κάνει είναι 6μηνο. Το "σχέση" όπως το λέει η μάζα πάντα. Δεν το μετάνιωσα (ας ήμουν 19 τότε).

Ανοικτή σχέση είχα 2.5χρ, είχα ένα κεντρικό πρόσωπο και πολλές ενδιάμεσες (υπόψη ότι υπήρχε απόσταση) και το ξέραμε. Polyamorous , πολυσυντροφικός κλπ όπως θες πες το. Το προτιμώ πολύ περισσότερο.

Στύλ Σπαλιάρας ήμουν πάντα, και η καλύτερη περίοδος είναι τώρα με τις τουρίστριες :-)

 

Αυτό που μαρέσει να έχει η άλλη είναι να έχει το λιγότερο 3ψήφιο αριθμό εμπειριών (αδιάφορο αν είχε 0 η 100 "σχέσεις") και μια Α+ εμφάνιση όπως εγώ. Αν είναι να στέκεται άγαλμα στο διαταύτα άστο καλύτερα.

Το σωστό θα ήταν να το είχες Poll :

  • Αποκλειστική σχέση
  • Ανοιχτή σχέση
  • Πολυσυντροφική σχέση
  • Σπαλιάρας

Αυτά είναι τα 4 κυριότερα.

Στο παραπέρα, master/slave, mistress, BDSM, φετίχ και τα ρέστα πάνε σε άλλη κουβέντα B)

τι λες βρε παιδι μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...