Προς το περιεχόμενο

Η Intel λέει πως τα dies του επεξεργαστή Epyc της AMD είναι “κολλημένα” μεταξύ τους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λογική η αντίδραση της Intel. Θα χάσει μερίδιο αγοράς στην κατηγορία για την οποία προορίζεται η πλατφόρμα (Epyc) της AMD. Προσπαθώντας να μειώσει τις απώλειες, επιχειρεί να δυσφημίσει τον ανταγωνισμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι περισσοτεροι απο οσο φανταζεσαι, καλο ειναι αν δεν γνωριζουμε πραγματα μην πεταμε εξυπναδες 

 

Το Mac OS βρίσκεται στο 10% των χρηστών του WWW. Άρα οι χρήστες hackintosh είναι στο 0,01% περίπου. Αμελητέα ποσότητα.

 

https://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

 

Περισσότεροι είναι οι χρήστες που χρησιμοποιούν DOS για vintage gaming (είμαι ένας από αυτούς), παρά οι χρήστες με hackintosh.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότεροι είναι οι χρήστες που χρησιμοποιούν DOS για vintage gaming (είμαι ένας από αυτούς), παρά οι χρήστες με hackintosh.

βάλε mame άνθρωπέ μου...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοι περισσοτεροι απο οσο φανταζεσαι, καλο ειναι αν δεν γνωριζουμε πραγματα μην πεταμε εξυπναδες 

ναι σοβαρά δηλαδή τι ποσοστό έχουν? μάλλον εσύ λες εξυπνάδες και πράγματα ανυπόστατα , για βρες μου στατιστικά στοιχεία και όχι μια μικρή μειωνότητα των εξειδικευμένων χρηστών δεν μπορεί να συγκριθεί με όλο το εύρος των χρηστών υπολογιστών.

πάρε και μια εξυπνάδα χειροπιαστή για να δεις πόσο λίγοι είστε στην πραγματικότητα

https://www.netmarketshare.com/operating-system-market-share.aspx?qprid=10&qpcustomd=0

καταλαβαίνεις ότι με τέτοια ποσοστά δεν ενδιαφέρετε την κάθε εταιρεία και λογικό είναι,δεν λέω ότι είναι καλό αλλά δεν είναι λογικό μια εταιρεία να ρίξει λεφτά και ανάπτυξη για συμβατότητα με ένα λογισμικό με τέτοιο ποσοστό,δηλαδή δεν θα κάνει ποτέ απόσβεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Mac OS βρίσκεται στο 10% των χρηστών του WWW. Άρα οι χρήστες hackintosh είναι στο 0,01% περίπου. Αμελητέα ποσότητα.

 

https://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

 

Περισσότεροι είναι οι χρήστες που χρησιμοποιούν DOS για vintage gaming (είμαι ένας από αυτούς), παρά οι χρήστες με hackintosh.

αυτοί με το hackintosh έχουν μαζευτεί έχουν κάνει και μια ωραία κοινότητα κλπ κλπ αλλά ρε φίλε είναι λίγοι μπροστά στο σύνολο, και προσωπικά αν δεν δουλεύεις κάποιο πρόγραμμα που τρέχει μόνο σε mac και θα θέλει μεγάλη επεξεργαστηκή ισχύ(για να είναι ασύμφορη η αγορά δυνατού mac) δεν υπάρχει λόγος να δουλεύεις πάνω σε τέτοιο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Yay, να το επιχείρημα ο μπαμπας μου δέρνει τον δικό σου...

Η κατάσταση είναι toyota vs alfa romeo . Όλοι οι φανατικοί της alfa, δεν μπορούν να καταλάβουν αυτούς που αγοράζουν toyota.Οι τελευταίοι πάλι .... έχουν απλώς το κεφάλι τους ήσυχο .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η κατάσταση είναι toyota vs alfa romeo . Όλοι οι φανατικοί της alfa, δεν μπορούν να καταλάβουν αυτούς που αγοράζουν toyota.Οι τελευταίοι πάλι .... έχουν απλώς το κεφάλι τους ήσυχο .

Στην συγκεκριμένη περίπτωση που σύγκρινες Athlon 64 με Kumtel ΔΕΝ είναι. Οι Pentium 4 Prescott κι οι Pentium D αργότερα ήταν αρκετά χειρότεροι και σε θερμοκρασίες και σε κατανάλωση και σε επιδόσεις.

 

Μετά το γύρισες σε πωλήσεις και πέταξες την μπάλα στην εξέδρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ruwDonknkIsIkzzcxhjzixIBK6ysoz_TsT0-xsbF

  1. Λέει ένας μακάρι να γίνουν ανταγωνιστικοί σαν πριν 13-14 χρόνια.
  2. Πετάς την πίπα σου για κάτι 486.
  3. Σου λένε ότι αναφέρονται στην εποχή των Athlon64.
  4. Πετάς την πίπα σου για θερμάστρες.
  5. Σου δείχνουν μετρήσεις που οι intel καίγανε πιο πολύ.
  6. Πετάς την πίπα σου και την μπάλα στην εξέδρα για μερίδιο αγοράς.
  7. Αυτοαναιρείσαι γιατί στην εικόνα που βάζεις δείχνει ότι η amd ήταν ανταγωνιστική πριν 11-12 χρόνια με ελάχιστα χαμηλότερο μερίδιο αγοράς. Την εποχή των Athlon64 δηλαδή. =Επιβεβαιώνεις το 1.
  8. Πετάς πίπες για αυτοκινητοβιομηχανίες.
  9. ?
  10. Dr_73 ΠΟΝΑΣ ;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γουσταρω, απο τον πρωτο μου υπολογιστη με το Cyrix 166+ μεχρι τον τελευταιο με AMD Α10 δεν επελεξα ποτε μου Intel, εξαιρεση τα φορητα.

(/dream mode on) Καντε την να πουλαει μονο τρανζιστορακια και κανα 555 (/dream mode off)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...