Προς το περιεχόμενο

Η Apple εργάζεται πάνω σε ένα 3D laser για το iPhone 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως εγώ στην ιστορία μου, έχοντας περάσει την πλειονότητα των συσκευών μου σε Android περιβάλλον και με συσκευές των 600+ Ευρώ (Νote όλη την σειρά , HTC One μέχρι και το M9 κτλπ) , δυστυχώς ή ευτυχώς με το iPhone βρήκα την υγειά μου.

Φανατικός Note-άς από την εποχή του 2 μέχρι και το 5, πραγματικά το έδωσα και ησύχασα . 

 

Ωραίο το μπιχλιμπίδισμα και το root-ing , αλλά μέχρι και το Marshmellow γιατί μετά το παράτησα, η συσκευή κόλλαγε μετά το 2ο μήνα. Δεν εννοώ ότι σερνόταν, αλλά έκανε αυτά τα micro-shutters που μου την έδιναν στα νεύρα.. και θεωρώ τον εαυτό μου απαιτητικό χρήστη (από πλειάδα εφαρμογών ανοιχτές , μέχρι vpn και ssh από το κινητό)

 

Αυτό που παρατηρώ πάντως είναι πως και οι δύο εταιρίες τείνουν να συγκλίνουν σε πολλά κομμάτια - βλέπε widgets στο iOS και λίγο πιο customisable περιβάλλον - πιο ανάλαφρες - λιτές γραμμές στο λειτουργικό της Google.

Πλέον πιστεύω ότι μόνοι ευνοημένοι είμαστε οι χρήστες από όλη αυτή την σύγκλιση και πραγματικά είναι δύσκολο να βρείς κακή συσκευή στις ημέρες μας, ακόμα και αν είναι από κίνα μεριά.

 

Whatever makes you feel better που λεν και στο χωρίο μου.. μην τρελαινόμαστε , τηλέφωνα είναι όλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Και όταν λέω "ανοικτό" λογισμικό δεν εννοώ μπάτε χάκερς και κλέψτε... Εννοώ ανοικτό λογισμικό. Τι είναι αυτό? Πάρε ένα από τα παραπάνω που σου έγραψα και θα δεις. Και μόλις το κάνεις αυτομάτως θα έχεις βάλει στην τσέπη σου χρήματα για ένα καλό τάμπλετ η για πολλά πολλά σουβλάκια και μπύρες με τους φίλους σου ;)

 

 

 

Δηλαδη, να αλλαζεις Rom και να κατεβαζεις free ολες τις paid εφαρμογες ?   :mellow:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είναι υπέρυθρες. Αυτή η τεχνολογία υπάρχει πολλά χρόνια όπως προείπα. Δεν μου λέει τίποτε. Είναι όμορφο σαν παιχνίδι αλλά δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Μαγείρεψαν μια παλιά τεχνολογία με ένα έξυπνο λογισμικό και βουαλά.

 

Αν ένα πράγμα ξέρει πολύ καλά να κάνει η Apple, είναι κάτι που προυπάρχει σαν τεχνολογία, να το τελειοποιεί και να το σερβίρει κάνοντας το mainstream. Εκεί πρέπει όλοι να της βγάζουμε το καπέλο.

 

Δεν ήταν ούτε η πρώτη που έβαλε οθόνη αφής σε τηλέφωνο (αν δεν κάνω λάθος), ούτε η πρώτη που έβγαλε mp3 player, αλλά όταν το έκανε, το έκανε σωστά και όχι gimmicky και για να το βγάλει. Γιαυτό έκανε και dominate τις αγορές που έμπαινε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη, να αλλαζεις Rom και να κατεβαζεις free ολες τις paid εφαρμογες ?   :mellow:

 

Δεν αλλάζεις ρομ φίλε μου αν δεν ξεκλειδώσεις τον bootloader. Ξέρεις τι είναι αυτό? Και όλες μου σχεδόν τις εφαρμογές τις κατεβάζω νόμιμα από το playstore είτε πληρώνοντας (ελάχιστες) είτε δωρεάν (ούτε και αυτό βάζω στοίχημα ξέρεις τι σημαίνει)...

Αν ένα πράγμα ξέρει πολύ καλά να κάνει η Apple, είναι κάτι που προυπάρχει σαν τεχνολογία, να το τελειοποιεί και να το σερβίρει κάνοντας το mainstream. Εκεί πρέπει όλοι να της βγάζουμε το καπέλο.

 

Δεν ήταν ούτε η πρώτη που έβαλε οθόνη αφής σε τηλέφωνο (αν δεν κάνω λάθος), ούτε η πρώτη που έβγαλε mp3 player, αλλά όταν το έκανε, το έκανε σωστά και όχι gimmicky και για να το βγάλει. Γιαυτό έκανε και dominate τις αγορές που έμπαινε

 

Κατάκλεψε τον κόσμο θες να πεις με έξυπνο μάρκετινγκ και λογισμικό. Συμφωνώ και επαυξάνω. Και στο ότι έκανε το έκανε σωστά ΟΦΕΙΛΕΤΕ μόνον στο ΣΦΙΧΤΟ (επίτηδες) λογισμικό της και τίποτε παραπάνω. Τι να το κάνω φίλε μου να έχει ομαλή οθόνη αφής και να μην μπορώ να στείλω με Bluetooth τίποτε? (την εποχή που έβγαλε το κινητό της με οθόνη αφής και που το έκανε σωστά όπως λες). Πρόσφερε στον κόσμο ΟΛΕΣ τις αδυναμίες των άλλων κατασκευαστών για να κερδίσει πελατεία (και μπράβο της) αλλά έχανε σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.

 

Σου προσφέρω ομαλά μενού και φάνσυ λειτουργικό δίχως να μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτε και στο χρεώνω 3 φορές πάνω από τους άλλους. Και αυτό πούλησε. Μα δεν την κατηγορώ. Όσο θα υπάρχουν ΘΥΜΑΤΑ είναι λογικό να υπάρχουν και εκμεταλλευτές. Απλή λογική. 

Για μια φορά ακόμη ξεφύγαμε του θέματος εντελώς όμως. Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές για μια φορά ακόμη και παρακαλώ να καθαρίσουν το θέμα από τις βλακείες που γράφονται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αλλάζεις ρομ φίλε μου αν δεν ξεκλειδώσεις τον bootloader. Ξέρεις τι είναι αυτό? Και όλες μου σχεδόν τις εφαρμογές τις κατεβάζω νόμιμα από το playstore είτε πληρώνοντας (ελάχιστες) είτε δωρεάν (ούτε και αυτό βάζω στοίχημα ξέρεις τι σημαίνει)...

 

Κατάκλεψε τον κόσμο θες να πεις με έξυπνο μάρκετινγκ και λογισμικό. Συμφωνώ και επαυξάνω. Και στο ότι έκανε το έκανε σωστά ΟΦΕΙΛΕΤΕ μόνον στο ΣΦΙΧΤΟ (επίτηδες) λογισμικό της και τίποτε παραπάνω. Τι να το κάνω φίλε μου να έχει ομαλή οθόνη αφής και να μην μπορώ να στείλω με Bluetooth τίποτε? (την εποχή που έβγαλε το κινητό της με οθόνη αφής και που το έκανε σωστά όπως λες). Πρόσφερε στον κόσμο ΟΛΕΣ τις αδυναμίες των άλλων κατασκευαστών για να κερδίσει πελατεία (και μπράβο της) αλλά έχανε σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.

 

Σου προσφέρω ομαλά μενού και φάνσυ λειτουργικό δίχως να μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτε και στο χρεώνω 3 φορές πάνω από τους άλλους. Και αυτό πούλησε. Μα δεν την κατηγορώ. Όσο θα υπάρχουν ΘΥΜΑΤΑ είναι λογικό να υπάρχουν και εκμεταλλευτές. Απλή λογική. 

Για μια φορά ακόμη ξεφύγαμε του θέματος εντελώς όμως. Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές για μια φορά ακόμη και παρακαλώ να καθαρίσουν το θέμα από τις βλακείες που γράφονται. 

Νομίζω και δεν στο λέω κακοπροαίρετα, πως είσαι προκατειλλημένος . Been there done that.

Δοκίμασε κάποια στιγμή αν πέσει στα χέρια σου, να δοκιμάσεις ακόμα και κάποια παλιότερη συσκευή της Apple, ακόμα και σαν δεύτερη (τυπου 5s κτλπ.)

Θα εκπλαγείς ευχάριστα  :-)

Και θα έχεις και την ευκαιρία να κράζεις, έχοντας δοκιμάσει τι παίζει  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ στην ιστορία μου, έχοντας περάσει την πλειονότητα των συσκευών μου σε Android περιβάλλον και με συσκευές των 600+ Ευρώ (Νote όλη την σειρά , HTC One μέχρι και το M9 κτλπ) , δυστυχώς ή ευτυχώς με το iPhone βρήκα την υγειά μου.

Φανατικός Note-άς από την εποχή του 2 μέχρι και το 5, πραγματικά το έδωσα και ησύχασα . 

 

Ωραίο το μπιχλιμπίδισμα και το root-ing , αλλά μέχρι και το Marshmellow γιατί μετά το παράτησα, η συσκευή κόλλαγε μετά το 2ο μήνα. Δεν εννοώ ότι σερνόταν, αλλά έκανε αυτά τα micro-shutters που μου την έδιναν στα νεύρα.. και θεωρώ τον εαυτό μου απαιτητικό χρήστη (από πλειάδα εφαρμογών ανοιχτές , μέχρι vpn και ssh από το κινητό)

 

Αυτό που παρατηρώ πάντως είναι πως και οι δύο εταιρίες τείνουν να συγκλίνουν σε πολλά κομμάτια - βλέπε widgets στο iOS και λίγο πιο customisable περιβάλλον - πιο ανάλαφρες - λιτές γραμμές στο λειτουργικό της Google.

Πλέον πιστεύω ότι μόνοι ευνοημένοι είμαστε οι χρήστες από όλη αυτή την σύγκλιση και πραγματικά είναι δύσκολο να βρείς κακή συσκευή στις ημέρες μας, ακόμα και αν είναι από κίνα μεριά.

 

Whatever makes you feel better που λεν και στο χωρίο μου.. μην τρελαινόμαστε , τηλέφωνα είναι όλα

 

Δεν μπορούσα να μην σου απαντήσω. Με κάλυψες 101% και επιτέλους μια λογική απάντηση σε όλη την συζήτηση. :) Και για πολλωστή φορά επαναλαμβάνω ότι ΔΕΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΩ τα android. Υποστηρίζω ΤΗΝ ΤΡΕΧΟΥΣΑ ΧΡΟΝΙΚΗ ΣΤΙΓΜΗ μια ΚΑΛΗ ΣΥΣΚΕΥΗ όπως το κινητάκι μου με noiugat. Τίποτε άλλο. Εννοείται ότι έχουν lag τα samsung. Πες τα αδερφέ... δεν υποστηρίζω καμία κολοεταιρία. Στο κάτω κάτω τους πληρώνουμε και σχεδόν πάντα μας τα παίρνουν ΑΔΙΚΑ. Αλλά την συγκεκριμένη χρονική στιγμή μια άμεση σύγκριση ios με nougat σε καλή συσκευή η προσωπική μου άποψη είναι ότι απλά δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Αυτό είναι και το μέγιστο πρόβλημα με τα android. Πολλοί κατασκευαστές, πολλές ιδέες ΕΝΑ ΛΟΓΙΣΜΙΚΟ. Όπου λαλούν πολλά κοκόρια? Που λέει και η παροιμία... ;)

 

Πριν το Moto Z Play μου για να κλείσω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ είχα το galaxy S8+ και πριν από αυτό το Galaxy S8... Ε... τι να λέμε τώρα... πάμε παρακάτω... Ε οι διαχειριστές... κάτι είπαμε ρε παιδιά σβήστε μηνύματα είναι άχρηστα και χαλάμε το φόρουμ :D

Νομίζω και δεν στο λέω κακοπροαίρετα, πως είσαι προκατειλλημένος . Been there done that.

Δοκίμασε κάποια στιγμή αν πέσει στα χέρια σου, να δοκιμάσεις ακόμα και κάποια παλιότερη συσκευή της Apple, ακόμα και σαν δεύτερη (τυπου 5s κτλπ.)

Θα εκπλαγείς ευχάριστα  :-)

Και θα έχεις και την ευκαιρία να κράζεις, έχοντας δοκιμάσει τι παίζει  :P

Μα δεν διάβασες ποιο πάνω τι έχω γράψει? Με κάθε μεγάλη αλλαγή λογισμικού της Apple πάντα φροντίζω να έχω και μια συσκευή για να το δοκιμάσω. Έχω αγοράσει ΟΛΗ ΤΗΝ ΣΕΙΡΑ και κάποια από αυτά και 2 και 3 φορές... Πίστεψε με... έχω μια μικρή εμπειρία στο αντικείμενο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Δεν αλλάζεις ρομ φίλε μου αν δεν ξεκλειδώσεις τον bootloader. Ξέρεις τι είναι αυτό? Και όλες μου σχεδόν τις εφαρμογές τις κατεβάζω νόμιμα από το playstore είτε πληρώνοντας (ελάχιστες) είτε δωρεάν (ούτε και αυτό βάζω στοίχημα ξέρεις τι σημαίνει)...

 

Κατάκλεψε τον κόσμο θες να πεις με έξυπνο μάρκετινγκ και λογισμικό. Συμφωνώ και επαυξάνω. Και στο ότι έκανε το έκανε σωστά ΟΦΕΙΛΕΤΕ μόνον στο ΣΦΙΧΤΟ (επίτηδες) λογισμικό της και τίποτε παραπάνω. Τι να το κάνω φίλε μου να έχει ομαλή οθόνη αφής και να μην μπορώ να στείλω με Bluetooth τίποτε? (την εποχή που έβγαλε το κινητό της με οθόνη αφής και που το έκανε σωστά όπως λες). Πρόσφερε στον κόσμο ΟΛΕΣ τις αδυναμίες των άλλων κατασκευαστών για να κερδίσει πελατεία (και μπράβο της) αλλά έχανε σε ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ.

 

Σου προσφέρω ομαλά μενού και φάνσυ λειτουργικό δίχως να μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτε και στο χρεώνω 3 φορές πάνω από τους άλλους. Και αυτό πούλησε. Μα δεν την κατηγορώ. Όσο θα υπάρχουν ΘΥΜΑΤΑ είναι λογικό να υπάρχουν και εκμεταλλευτές. Απλή λογική. 

Για μια φορά ακόμη ξεφύγαμε του θέματος εντελώς όμως. Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές για μια φορά ακόμη και παρακαλώ να καθαρίσουν το θέμα από τις βλακείες που γράφονται. 

 

Ξέρεις ποιο είναι το αστείο? Πως μας λες πως έχουμε καιρό να δουλέψουμε με τελευταίες εκδόσεις android και δεν ξέρουμε το πόσο έχει βελτιωθεί, αλλά όταν αναφέρεσαι στα "άσχημα" του ios εσύ ο ίδιος είναι σα να μιλάς για εκδόσεις 2-3 χρόνια πίσω... :)

 

Προσωπικά πάντως όπως έχω ξαναπεί, δουλεύω κάθε φορά με τις τελευταίες εκδόσεις του λειτουργικού και του hardware  και μετά σχηματίζω την άποψή μου (επιλέγοντας την apple).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα προτιμούσα έναν νέο αισθητήρα με λιγότερο θόρυβο σε χαμηλό φωτισμό παρά το άθλιο μάρκετινγκ με τις υποτίθεται νέες τεχνολογίες. Γιατί όταν δίνεις κοντά 1000 ευρώ έλεος πρέπει να βγάζει λιγότερο θόρυβο στις φωτογραφίες από το Z Play μου που κοστίζει το ένα τρίτο.

 

Άσχετο που λόγω λειτουργικού δεν θα το αγόραζα ούτε στα 300 ευρώ αλλά λέμε τώρα...

Άθλιο μάρκετινγκ η Apple...

 

Προσωπική μου άποψη είναι ΚΑΛΟ ποιοτικά, εξελιγμένο σε hardware δεν αντιλέγω και Ο,ΤΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ σε επίπεδο λογισμικού. Και σε διαβεβαιώ και εσένα και όσοι δεν καταλαβαίνουν τι γράφω ότι δεν είναι ΜΟΝΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ που είναι τόσο πίσω το λογισμικό του από το android.

Είσαι καλά;

 

Ενώ εσύ είσαι μέσα στην ομάδα που το κατασκευάζουν και ξέρεις από πρώτο χέρι. Συνεχίζει να φωνάζει η ιστορία... ΟΛΟΙ σχεδόν οι χρήστες ios είναι παντελώς άσχετοι με το αντικείμενο και προτιμούν ένα κινητό που έχει ακριβά γιατί όταν είναι ακριβό είναι και καλό.

 

Είναι πολλά τα κινητά που έχουν 3d touch αν και όπως είπε και άλλος ποιο πριν είναι παντελώς άχρηστο. Εφέ και Άγιος ο Θεός...

Όλοι με κεφαλαία αλλά "σχεδόν". Πρώτον γέλασα και δεύτερον, γνωρίζεις όλους σχεδόν τους χρήστες iOS? Και θες να σε παίρνουν σοβαρά;

 

Ποια κινητά έχουν 3D Touch?

 

Τελικά είναι υπέρυθρες. Αυτή η τεχνολογία υπάρχει πολλά χρόνια όπως προείπα. Δεν μου λέει τίποτε. Είναι όμορφο σαν παιχνίδι αλλά δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Μαγείρεψαν μια παλιά τεχνολογία με ένα έξυπνο λογισμικό και βουαλά.

Τελικά δεν είναι ό,τι χειρότερο το iOS?

 

Όσο και να είναι "μαμά" φιλαράκι είναι λίγο ακριβή για αυτά που προσφέρει συν το κακό λογισμικό... άστα.. όσο και να διαφωνούμε τα πράγματα δεν αλλάζουν. Και δεν είμαι fanboy καμιάς εταιρίας. Όταν ποτέ η Apple αλλάξει λογισμικό ριζικά και το κάνει ποιο ανοικτό και φιλικό στον χρήστη παύοντας να κοροιδεύει οικτρά τους αγοραστές της τότε θα της δώσω ακόμη μια ευκαιρία συν τις αμέτρητες που της έχω δώσει στο παρελθόν...

 

 

Δεν είμαι σκληροπυρινικός τύπος. Απλώς θέλω το κινητό μου να σερφάρει στο νετ σωστά με ταχύτητα να κρατά η μπαταρία του και δίχως καμία προσθήκη να μπορώ να κάνω ηχογράφηση κλήσης (στο κάτω κάτω μιλάμε για κινητά) αλλά και να προσφέρει και μια άλφα διασκέδαση... = Motorol Z Play. Δεν το έχω γιατί είμαι φανατικός με τα android. Το έχω γιατί είπα παραπάνω τα θέλω μου και γιατί είναι ακόμη και στην ποιότητα κατασκευής υλικών ανώτερο από το τριπλάσιας τιμής ios συσκευή.

 

1. Τελικά το iOS είναι ένα έξυπνο-κακό λογισμικό! 

2. Δωσ' της μωρέ μια ευκαιρία τής καημένης... από σένα κρέμεται.

3. Όχι δεν είσαι σκληροπυρηνικός, αντικειμενικότατος είσαι!

 

Δεν αλλάζεις ρομ φίλε μου αν δεν ξεκλειδώσεις τον bootloader. Ξέρεις τι είναι αυτό?

 

Κατάκλεψε τον κόσμο θες να πεις με έξυπνο μάρκετινγκ και λογισμικό. Συμφωνώ και επαυξάνω. Και στο ότι έκανε το έκανε σωστά ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ μόνον στο ΣΦΙΧΤΟ (επίτηδες) λογισμικό της και τίποτε παραπάνω. Τι να το κάνω φίλε μου να έχει ομαλή οθόνη αφής και να μην μπορώ να στείλω με Bluetooth τίποτε?

 

Σου προσφέρω ομαλά μενού και φάνσυ λειτουργικό δίχως να μπορείς να κάνεις σχεδόν τίποτε και στο χρεώνω 3 φορές πάνω από τους άλλους. Και αυτό πούλησε. Μα δεν την κατηγορώ. Όσο θα υπάρχουν ΘΥΜΑΤΑ είναι λογικό να υπάρχουν και εκμεταλλευτές. Απλή λογική. 

Για μια φορά ακόμη ξεφύγαμε του θέματος εντελώς όμως. Ζητώ συγνώμη από τους διαχειριστές για μια φορά ακόμη και παρακαλώ να καθαρίσουν το θέμα από τις βλακείες που γράφονται. 

1. Ούτε θέλω να μάθω. Το κινητό το έχω για άλλες δουλειές.

2. Τελικά και το μάρκετινγκ είναι έξυπνο-άθλιο!

3. Έλα ντε!  :-D  Καλύτερα να κολλάει αλλά να στέλνω τραγουδάκια με BT!

4. Όσοι έχουν iPhone είναι θύματα. Κατά τα άλλα εσύ γράφεις ευγενικά αλλά βρίσκεις τον μπελά σου!

5. Αν το κάνουν, βλέπω να καθαρίζουν ΌΛΑ (σχεδόν) τα δικά σου!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Good grief..καθε φορα τα ιδια. Σε καθε ποστ για την Apple σκανε τα fanboys να μας πουνε οτι η ταδε τεχνολογια προϋπηρχε και οτι δεν την ανακαλυψε η Apple (λες και αναφερθηκε πουθενα οτι την ανακαλυψε η Apple)

 

Βαζω στοιχημα ομως, για την ακριβεια κοβω το χερι μου πως αμα αντι για Apple εγραφε καποια αλλη εταιρεια οι ιδιοι θα γραφανε "Οριστε καινοτομια. Να τα βλεπει αυτα η Apple που πουλαει τεχνολογια του 2012" 

 

Η πλακα εναι οτι ερχονται να μας πεισουν για το ποσο θυματα ειμαστε χωρις να γνωριζουν οτι αρκετοι απο εμας ηρθαμε απο το Android, δεν φυτρωσαμε με ενα iPhone στο χερι και καποιοι εχουμε ακομα Android κινητα στα χερια μας. Εγω προσφατα πηρα το s8 και οσο ομορφο και να ειναι το s8 οσο γαματη οθονη εχει εγω ακομα προτιμω το 7+ λογω λογισμικου. Και πριν καποιος πει οτι η Apple users δεν εχουν σχεση με την τεχνολογια και θελουν απλα κατι ακριβο ας κοιταξει την φωτογραφια προφιλ μου και ας το ξαναπει αυτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...