Προς το περιεχόμενο

Ανοιγμα λογαριασμου λογω μισθοδοσιας


eidikos33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα η φιλη μου εχει ξεκινησει δουλεια και της εδωσαν μια βεβαιωση να παει να ανοιξει λογαριασμο στην Τραπεζα Πειραιως επειδη δεν εχει και της ειπαν οτι πρεπει να καταργησει τους λογαριασμους που διατηρει στις αλλες τραπεζες

 

Τι ειναι αυτο παλι???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρέπεται να έχεις μόνο έναν μισθοδοσίας λόγω cc, οπότε αν έχει ήδη σε άλλη τράπεζα (πρόσεξε μισθοδοσία όχι ταμιευτήριο) πρέπει να τον κλείσει

 

αν δεν έχει αγνοεί το συγκεκριμένο και αν έχει ήδη λογαριασμό στη τράπεζα που θέλει ο εργοδότης απλά δίνει iban και τέλος 

 

λογαριασμό μισθοδοσίας κλείνεις ξαναλέω όχι ταμιευτήρια

 

τα ταμιευτήρια που ήδη έχεις αλλού είναι εκτός αυτής της βλακείας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτρέπεται να έχεις μόνο έναν μισθοδοσίας λόγω cc, οπότε αν έχει ήδη σε άλλη τράπεζα (πρόσεξε μισθοδοσία όχι ταμιευτήριο) πρέπει να τον κλείσει

 

αν δεν έχει αγνοεί το συγκεκριμένο και αν έχει ήδη λογαριασμό στη τράπεζα που θέλει ο εργοδότης απλά δίνει iban και τέλος

 

λογαριασμό μισθοδοσίας κλείνεις ξαναλέω όχι ταμιευτήρια

 

τα ταμιευτήρια που ήδη έχεις αλλού είναι εκτός αυτής της βλακείας

Αυτο δεν το ηξερα να σου πω την αλήθεια, αν δεν τον κλεισεις υπάρχει προβλημα;(αν και δεν πληρωνεσε σε αυτον) και δεν έχεις αλλο βεβαια μισθοδοσίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε βάζουν να υπογράψεις μια υπεύθυνη δήλωση (με ο,τι αυτό συνεπάγεται) αλλά δεν ξέρω κατά πόσο μπορούν να το διαπιστώσουν 

 

αν δε χρειαστεί να ανοιχτεί άλλος δε βρίσκω λόγο να τον κλείσεις

 

απλά με τα cc αν δεν είσαι ήδη πελάτης σε μια τράπεζα δε μπορείς να ανοίξεις νέο λογαριασμό, ο μισθοδοσίας είναι ο μόνος τρόπος και θέλουν για κάποιο λόγο να έχεις μόνο έναν (όσοι είχαν από παλιά λογαριασμούς ανοίγουν όσους γουστάρουν αλλά ως ταμιευτήρια μισθοδοσία πάλι τους πιάνει ο μόνο ένας) 

 

εγώ προσωπικά έχω ταμιευτήρια παντού και τους δίνω ένα από αυτά δεν έχω λογαριασμό που επίσημα χαρακτηρίζεται ως μισθοδοσίας 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα η φιλη μου εχει ξεκινησει δουλεια και της εδωσαν μια βεβαιωση να παει να ανοιξει λογαριασμο στην Τραπεζα Πειραιως επειδη δεν εχει και της ειπαν οτι πρεπει να καταργησει τους λογαριασμους που διατηρει στις αλλες τραπεζες

 

Τι ειναι αυτο παλι???

 

cc(capital control) λέγεται, δεν το έχεις ακούσει ξανά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...