Προς το περιεχόμενο

Tο επερχόμενο smartphone της Razer έχει στόχο την αγορά των “hardcore gamers”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

....αυτοί είναι ικανή να βγάλουν και μποξερακια για gamers......................μόλις κατοχύρωσα την ιδέα μου :P

Σιγα μη βγαλουν και string-ακια για τις κοπελες των gamers................. μολις κατοχυρωσα και τη δικια μου B)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όπως και να έχει όταν μιλάμε για δισ παιδιά να πει ότι έχει αγοραστικό κοινό. Όσο θα υπάρχουν τα κορόιδα τόσο θα υπάρχουν και οι εταιρείες που θα τα εκμεταλλεύονται. Απλό είναι ότι και να πούμε εμείς οι φτωχοί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω δηλαδη θα ειμαι αυτος που εχω razer και δεν θα τα αλλαζα με τιποτα; προσωπικα εχω ποντικι keyboard και ακουστικα, και στο gaming δεν θα τα αντικαθιστουσα με κανεναν. Και για να σας προλαβω, Ναι ειχα και logitec & microsoft. Η εταιρεια πλασαρει προιοντα για gaming και μονο και σαυτο το κανει αψογα. Αποψη μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω δηλαδη θα ειμαι αυτος που εχω razer και δεν θα τα αλλαζα με τιποτα; προσωπικα εχω ποντικι keyboard και ακουστικα, και στο gaming δεν θα τα αντικαθιστουσα με κανεναν. Και για να σας προλαβω, Ναι ειχα και logitec & microsoft. Η εταιρεια πλασαρει προιοντα για gaming και μονο και σαυτο το κανει αψογα. Αποψη μου

Αρχικά το λάθος είναι η λέξη "Gaming".

Ποντάρουν τα πάντα πάνω σε αυτήν την λέξη.

 

Δεν υπάρχει "πρακτικά" ο όρος Gaming πάνω σε Hardware. Τα έξτρα πλήκτρα σε ποντίκια πληκτρολόγια δεν απευθύνονται μόνο σε Gamers.

Τα λέω αυτά γιατί αυτά ανεβάζουν αδικαιολόγητα το κόστος. Και δεν αναφέρομαι μόνο στην Razer...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω δηλαδη θα ειμαι αυτος που εχω razer και δεν θα τα αλλαζα με τιποτα; προσωπικα εχω ποντικι keyboard και ακουστικα, και στο gaming δεν θα τα αντικαθιστουσα με κανεναν. Και για να σας προλαβω, Ναι ειχα και logitec & microsoft. Η εταιρεια πλασαρει προιοντα για gaming και μονο και σαυτο το κανει αψογα. Αποψη μου

 

Όπως πολύ σωστά είπε και ο ChimairaX και με κάλυψε απόλυτα, δεν υπάρχει gaming hardware πλην εξαιρέσεων. Πχ τα καλά ακουστικά είναι καλά ακουστικά είτε είναι gaming είτε όχι. Από που και ως που θα συγκριθεί η Razer με την Creative, την Asus, την Sennheiser ή την Denon (άλλη κατηγορία) στον ήχο? Επίσης αν δοκίμαζες και άλλες μάρκες και μοντέλα θα έβλεπες πως τα Razer είναι πολύ πίσω και σε ποιότητα και σε τιμή. 

 

Η Razer απλά πουλάει φίρμα. Έχει χτίσει όνομα στα 15χρονα και τα αρμέγει κανονικά. Είναι εταιρεία φούσκα, πως το λένε. Σε κάθε προιόν βάζει ένα καπέλο από 30 έως 100 ευρώ πάνω από τη πραγματική αξία λόγω ονόματος για να ξεγελάει τον κόσμο ότι πουλάει ποιότητα, κάνει και μερικά δωράκια σε κριτικούς gaming τεχνολογίας για να την γλείφουν και η κοροϊδία συνεχίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως πολύ σωστά είπε και ο ChimairaX και με κάλυψε απόλυτα, δεν υπάρχει gaming hardware πλην εξαιρέσεων. Πχ τα καλά ακουστικά είναι καλά ακουστικά είτε είναι gaming είτε όχι. Από που και ως που θα συγκριθεί η Razer με την Creative, την Asus, την Sennheiser ή την Denon (άλλη κατηγορία) στον ήχο? Επίσης αν δοκίμαζες και άλλες μάρκες και μοντέλα θα έβλεπες πως τα Razer είναι πολύ πίσω και σε ποιότητα και σε τιμή. 

 

Η Razer απλά πουλάει φίρμα. Έχει χτίσει όνομα στα 15χρονα και τα αρμέγει κανονικά. Είναι εταιρεία φούσκα, πως το λένε. Σε κάθε προιόν βάζει ένα καπέλο από 30 έως 100 ευρώ πάνω από τη πραγματική αξία λόγω ονόματος για να ξεγελάει τον κόσμο ότι πουλάει ποιότητα, κάνει και μερικά δωράκια σε κριτικούς gaming τεχνολογίας για να την γλείφουν και η κοροϊδία συνεχίζεται.

 

Θα στο πω και με λιγα λογια,φταιμε και εμεις οι καταναλωτες που τους στηριζουμε και συνεχιζουν να αρμεγουν.

Εγω εχω τα planctronics 750 εδω και 5 χρονια,εχει παρα πολυ καλο ηχο για τα 80€ που ειχα δωσει.

Μου φερανε δωρο κατι razer ακουστικα ιδιας αξιας με τα plactronics,μια που τα εβαλα και μια που μπηκαν παλι πισω στην συσκευασια και πουληθηκαν την επομενη μερα ακριβως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Drake διαφωνω για τον εξης λογο. Μαλλον δεν εχεις παιξει gaming τυπου πρωτου προσωπου να ακους τη ρουκετα να ερχρται προς τα πισω και αναφερομαι στα 7.1 της ραζερ. Και προφανως δεν παιζεις πολυ παιχνιδια ωστε να σου χρειαζονται τοσα hot keys σε ενα mouse που μονο η ραζες τα εχει και γιαυτο αναφερα τα ακουστικα. Δεν λεω σιγουρα υπαρχουν καλυτερα ακουστικα με καλυτερη ποιοτητα αλλα οχι γιαυτο το λογο. Μην κατηγορειτε την λεξη gaming ιδικα αμα δεν ειστε φανατικοι με τα παιχνιδια. Με εκτιμηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Drake διαφωνω για τον εξης λογο. Μαλλον δεν εχεις παιξει gaming τυπου πρωτου προσωπου να ακους τη ρουκετα να ερχρται προς τα πισω και αναφερομαι στα 7.1 της ραζερ. Και προφανως δεν παιζεις πολυ παιχνιδια ωστε να σου χρειαζονται τοσα hot keys σε ενα mouse που μονο η ραζες τα εχει και γιαυτο αναφερα τα ακουστικα. Δεν λεω σιγουρα υπαρχουν καλυτερα ακουστικα με καλυτερη ποιοτητα αλλα οχι γιαυτο το λογο. Μην κατηγορειτε την λεξη gaming ιδικα αμα δεν ειστε φανατικοι με τα παιχνιδια. Με εκτιμηση.

Δεν είπε κανείς ότι η Razer δεν κάνει ποιοτικά περιφερειακά.

 

Το βασικό πρόβλημα είναι ότι τα υπερκοστολογεί επειδή το Target group της είναι τα πιτσιρίκια Γυμνασίου - Λυκείου. Γιαυτό και η τεράστια προώθηση μέσω Youtubers.

 

Υπάρχουν και άλλες εταιρίες με Gaming προϊόντα και πολύ πιο ποιοτικά όπως η Corsair, Logitech και αρκετές ακόμα. Δεν έφερε η Razer την άνοιξη φίλε.

 

Όσο για τα ακουστικά αγαπητέ πρέπει να είναι κάποιος το λιγότερο άσχετος για να πάρει ακουστικά τόσο ακριβά και να είναι Razer. Ενώ την ίδια στιγμή υπάρχουν επαγγελματικές εταιρίες που ασχολούνται αποκλειστικά και μόνο με το κομμάτι του ήχου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Drake διαφωνω για τον εξης λογο. Μαλλον δεν εχεις παιξει gaming τυπου πρωτου προσωπου να ακους τη ρουκετα να ερχρται προς τα πισω και αναφερομαι στα 7.1 της ραζερ. Και προφανως δεν παιζεις πολυ παιχνιδια ωστε να σου χρειαζονται τοσα hot keys σε ενα mouse που μονο η ραζες τα εχει και γιαυτο αναφερα τα ακουστικα. Δεν λεω σιγουρα υπαρχουν καλυτερα ακουστικα με καλυτερη ποιοτητα αλλα οχι γιαυτο το λογο. Μην κατηγορειτε την λεξη gaming ιδικα αμα δεν ειστε φανατικοι με τα παιχνιδια. Με εκτιμηση.

Επειδή όντως παίζω παιχνίδια και κυρίως mmo τα οποία απαιτούν αρκετά πλήκτρα να τα έχεις στο ένα δάχτυλο,θα σου πω το εξής,τα gaming ποντίκια με 12 πλήκτρα της razer ξεκινάν πάνω από 80€.

Αρκετά παιδιά που παίζουμε μαζί έχουν παρά τα naga,τα οποία μετά από 10-11 μηνες τους παρέδωσαν πνεύμα.Εγω έχω πάρει ένα mmo mouse της Hama το urage,το έχω εδώ και 2 χρόνια,και, φτου φτου μην το ματιαξω, δουλεύει χωρίς κανένα προβλήμα,στα μισά λεφτά ενός naga.

Επίσης τα 7.1 που έχουν τα ακουστικά,μιας και το ανέφερες,είναι απλά γελιο σε ποιότητα,το ότι ακούς από έρχεται και τι ,αυτό το κάνεις και με ένα 7.1 των 30€.

Εγώ μίλησα για τα planctronics τα οποία πραγματικά έχουν ποιότητα ήχου,και είναι και 7.1,το οποίο έχει και μεγάλη λεπτομέρεια στον ήχο του.

Ψάξε να δεις τι εστί planctronics,και άμα τα έχει κανένας φίλος σου,πες του να στα δανείσει για δεις και από μόνος σου τι κάνουν.

Και από παιχνίδια, πίστεψε με, παίζω αρκετά, περισσότερο mmo μεν,αλλά παίζω από όλα.

Εγώ ποτέ δεν είμαι φανατικός με εταιρείες γενικά,δεν με πληρώνουν κιόλας για να της πρωμοταρο και να τσακώνομαι με άλλους,αλλά σαν καταναλωτής βλέπω τα υπέρ και τα κατά,και δυστυχώς στα κατά της razer είναι ότι πληρώνεις πολύ ποιο ακριβότερα τα προϊόντα της και σου προσφέρουν την ποιότητα που έχουν άλλα προϊόντα που μπορεί να κοστίζουν 40-50€ λιγότερο.

Υ.Γ Δεν κατηγόρησε κάνεις το όνομα gaming,αλλά όπως γράψαν και άλλοι,αυτοί σου προμοταρουν προϊόντα στο όνομα του gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες εφτιαξα ενα pc με core2duo στην 9 χρονων ανηψια μου για πρωτο pc και ενα σκατο σημαθητης της λεει βαλε razer πληκτρολογιο και ποντικι , δεν ξερει ομως το πιτσιρικι οτι αυτα κανουν περισσοτερα απο τον πυργο,και η ποιοτητα τους δεν ειναι τετοια ωστε να δικαιολογει την τιμη.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Johntehgreek καλησπερα. Δεν ειπα οτι η ραζερ εφερε την ανοιξη οτι ειναι μοναδικη και καμια αλλη. Εχω δοκιμασει και logitec και δεν ημουν ικανοποιημενος οσο θαπρεπε. Θελω να πιστευω οτι το εχεις δοκιμασει, το εχεις παιξει και εχεις καταλιξει σε αυτην την αποψη. Οχι να εχεις κανει μια βολτα στο public στον παγκο της ραζερ, να εχεις πιασει το ποντικι και να εχεις πει, "ελα μωρε αυτο το πραμα 80€;"
Οσον αφορα τα ακουστικα, οπως ειπα και πιο πανω ειναι καθαρα μονο τα καναλια και οχι η ποιοτητα(και ενταξει δεν εχει τρομερα χαλια) Δηλαδη καθαρα μονο για παιχνιδια. Δεν ξερω αν σε βοηθαω.

 

Φιλε drake καλησπερα και παλι. Ειμαι και γω mmo player. Και για να σε κατατοπισω ειμαι κατα 90% mmo. Οποτε καταλαβαινω τι λες. Απορω σαν mmo που εισαι, πως δεν εχεις καταληξει σε ενα ποντικι με παραπανω hot keys απο το συγκεκριμενο που μου ανεφερες. Σιγουρα αυτα ειναι ισως τα μοναδικα παιχνιδια που χρειαζονται τοσα hot keys. Ξερω θα μου πεις, απο keyboard οπως μεγαλωσαμε και μαθαμε ολοι. Αλλα οσο ναναι η τεχνολογια ανεβαινει και μας κανει τη ζωη ευκολοτερη.
Τωρα για τους φιλους που εχουν το naga και ψωφισανε στους 10 μηνες μου κανει πραγματικα εντυπωση διοτι ειναι εταιρια που επενδυει και δοκιμαζει τα προιοντα της. Μου τα παρασουαζεις σαν turboX. Με το χερι στη καρδια, εχω το naga 4 χρονια τωρα. Το εχω λιωσει, του σπαμαρω ολα τα κουμπια και παιζω arenas οποτε καταλαβαινεις τι εχει παθει το καημενο. Δεν εχει παθει τίποτα απολυτως. Λογω τιμης.

 

Και κατι τελευταιο. Ειχα logitech των 35 ευρω. Μια χαρα. Σκυλος και αυτο. Αλλα εψαχνα με παραπανω hks. Το g600 της logitech με τα ιδια hot keys του naga ειχε 35 ευρω παραπανω. Ετσι πηρα το πρωτο razer. Αυτο ισχυει και με τα ακουστικα. Οταν ηθελα τα 7.1 δοκιμασα και καποια αλλα τυπου φθηνα με 40 ευρω και δεν καθοτανε καλα. Ενω τα ραζερ αψογη εφαρμογη με 88 ευρω τα κρακεν.


Indertaker γεια σου φιλος. Αν ξερεις τα ακουστικα της ραζερ δεν εχουν βισμα. Εχουν usb. Τα κουμπωνεις σε pc, ps4. Και επιχρυσα αν ξερεις απο ηχο. Αλλα το θεμα δεν ειναι αυτο. Εχω φιλο που ασχολειται με τη μουσικη, εχει ακουστικα πολλων 100δων ευρω, και μολις του λεω για τα ραζερ, αντιδραει οπως εσυ. Κοροιδια ουτε να τα βλεπω κλπ κλπ. Δεν ειναι το θεμα αυτο. Το θεμα ειναι με τα ακουστικα τα sennheiser για παραδειγμα δεν μπορεις να τα χρησιμοποησεις για το στοχο που θες. Τα παιχνιδια...
Παραδεχομαι οτι η ραζερ στρεφεται σε πιτσιρικια και 15χρονα. Γιατι νομιζει πτο παιζουν μονο αυτα. Ελα ομως που υπαρχουμε και εμεις οι μαντραχαλοι :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...