Προς το περιεχόμενο

Tο επερχόμενο smartphone της Razer έχει στόχο την αγορά των “hardcore gamers”


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φιλε drake καλησπερα και παλι. Ειμαι και γω mmo player. Και για να σε κατατοπισω ειμαι κατα 90% mmo. Οποτε καταλαβαινω τι λες. Απορω σαν mmo που εισαι, πως δεν εχεις καταληξει σε ενα ποντικι με παραπανω hot keys απο το συγκεκριμενο που μου ανεφερες. Σιγουρα αυτα ειναι ισως τα μοναδικα παιχνιδια που χρειαζονται τοσα hot keys. Ξερω θα μου πεις, απο keyboard οπως μεγαλωσαμε και μαθαμε ολοι. Αλλα οσο ναναι η τεχνολογια ανεβαινει και μας κανει τη ζωη ευκολοτερη.

Τωρα για τους φιλους που εχουν το naga και ψωφισανε στους 10 μηνες μου κανει πραγματικα εντυπωση διοτι ειναι εταιρια που επενδυει και δοκιμαζει τα προιοντα της. Μου τα παρασουαζεις σαν turboX. Με το χερι στη καρδια, εχω το naga 4 χρονια τωρα. Το εχω λιωσει, του σπαμαρω ολα τα κουμπια και παιζω arenas οποτε καταλαβαινεις τι εχει παθει το καημενο. Δεν εχει παθει τίποτα απολυτως. Λογω τιμης.  

Και κατι τελευταιο. Ειχα logitech των 35 ευρω. Μια χαρα. Σκυλος και αυτο. Αλλα εψαχνα με παραπανω hks. Το g600 της logitech με τα ιδια hot keys του naga ειχε 35 ευρω παραπανω. Ετσι πηρα το πρωτο razer. Αυτο ισχυει και με τα ακουστικα. Οταν ηθελα τα 7.1 δοκιμασα και καποια αλλα τυπου φθηνα με 40 ευρω και δεν καθοτανε καλα. Ενω τα ραζερ αψογη εφαρμογη με 88 ευρω τα κρακεν.

Η αληθεια ειναι οτι πριν το hama urage ειχα το logitech g9,αυτο το ποντικακι πραγματικα το εχω απο το 2009 και μεχρι και σημερα που το εχει η γυναικα μου στο δικο της pc.

Τωρα για τα naga,πραγματικα δεν σου κανω πλακα,ηταν 3 περιπτωσεις απο παιδια της guild που τα λεγανε στο mumble,και τωρα ειναι με logitech.

Τι να πω,εγω παντως εχω το Χ3 της microsoft που επισης με εχει βολεψει με τα macro που εχει,και μου αρεσει που μπορω να κανω record συγκεκριμενα κουμπια και μετα να το βαλω να της επαναλαμβανει μονο του :P

Δεν λεω οτι ειναι ασχημα προιοντα,απλα ειναι overpriced,και αυτο το λενε ολοι.

Ασχετο,το urage εχει 12 πληκτρα επανω,για mmo φτανουν και περισευουν,βαζω ολα τα skills εκει πανω και τα εχω με το αγγιγμα του αντιχειρα :P

Οσο για τα ακουστικα,μεχρι 40-50€ βλεπω οτι σχεδον ολες οι εταιριες βγαζουν μετριας κατηγοριας.

Στο τελος γενικα ειναι οτι του βολευει το καθενος,παιρνει για τον εαυτο του ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Όταν θα φτιάξουν ποντίκι η πληκτρολόγιο σαν mx518 1η και 2η έκδοση που θα δουλεύει άψογα 13 και 11 χρόνια αντίστοιχα το συζητάμε όσο για dpi etc etc αν παίξω με πάνω άπο 1800 το συζητάω...και στην ποταπή ζώη μου με cs 1.6,unreal tournament(all the series) και κανά quake 3 arena έπαιζα...όσο για τον ήχο συμφωνώ απολύτος με τους άνωθεν...creative fatality first edition 40euro και respect αλλά για ήχο...technics(αν είσαι από τους τυχερούς που τα έχουν ακόμα,sennheiser ,focal,b&w,akg sorry η Denon ποτέ δεν είχε καλά ακουστικά...ποιοτικά ναι,ηχητικά nonono...αχχχχ Α1...Α!ναι...https://www.cnet.com/products/creative-fatal1ty-gaming-headset/specs/ και...https://www.cnet.com/products/razer-kraken-pro-headset-rz0400870800r3m1/specs/ σε ενδιαφερει να δεις s ensitivity,Frequency Response και Diaphragm για να προλαβω το λαθος,δεν με ενδιαφερει το 7.1 στα specs για ενα λογο...ανοιξε dolby atmos και χαρεψου,στα ακουστικα φιλε μου ειναι ψευμα το surround απλο dsp με καθηστεριση ms(miliseconds) αν θες real surround  ηχεια και amp...

Με συμπαθεια :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα ενα Razer copperhead πριν καμιά δεκαετία στα 70€, με εντυπωσίασε τόσο πολύ που αγόρασα κι άλλο για Ρεζέρβα, το πρώτο παρέδωσε ψυχή στα 2 χρόνια και η Ρεζέρβα στο χρόνο, σαν πρώτη εντύπωση είναι άψογα αλλά χάνουν στην ποιότητα κατασκευής για gaming περιφερειακά, ξεφλουδισμενα πλαστικά από τον ιδρώτα κτλ. Αν στοιχιζε 30€ θα ήμουν φανατικός της αλλά όχι ρε φίλε 70. Πώς γίνετε η Logitech να μη με έχει απογοητεύσει ποτέ, εταιρια με ότι πληρώσεις παίρνεις, το ίδιο και η corsair με τα k70 πληκτρολόγια, ειναι δυνατον να συγκριθούν με τις Razer πλαστικουρες.

Άσε που είναι και δύσκολο να βρεις προσφορά σε Razer προϊόν. Όσο για ακουστικά τα steelseries 800 είναι το όνειρο κάθε gamer και δεν μιλάω για 7.1 μιλάω για άνεση-ηχο-πρακτικοτητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχθες εφτιαξα ενα pc με core2duo στην 9 χρονων ανηψια μου για πρωτο pc και ενα σκατο σημαθητης της λεει βαλε razer πληκτρολογιο και ποντικι , δεν ξερει ομως το πιτσιρικι οτι αυτα κανουν περισσοτερα απο τον πυργο,και η ποιοτητα τους δεν ειναι τετοια ωστε να δικαιολογει την τιμη.....

Mα όπως είπα αυτή είναι η μυστική τους συνταγή.

 

Ξέρουν πολύ καλά ότι η τεράστια πλειοψηφία των σημερινών παιδιών παρακολουθεί Youtubers και παίζει Games άρα άρχισε να μοιράζει δωρεάν τον ακριβό της εξοπλισμό σε αυτούς με σκοπό να κάνουν πλύση εγκεφάλου στα πιτσιρίκια

 

Το σκατό που λες στα γενέθλια του θα ζαλίσει τα @@ από γονείς και συγγενείς για να πάει να πάρει το τρομερό Keyboard των 160€.

 

Και στην Razer ξέρουν πάρα πολύ καλά ότι αυτό δεν θα σταματήσει ποτέ, γιαυτό οι τιμές τους όσο πάνε και εκτοξεύονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...