Προς το περιεχόμενο

Ιδρώτας και airpods


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτά τα ακουστικά. Με ανησυχεί όμως κατά πόσο αντέχουν υγρασία γιατί στο τρέξιμο ιδρώνω πολύ και όσο να ναι με ιδρώτα θα έρχονται σε επαφή. Γνωρίζει κάποιος κάτι; και γενικά τα χρησιμοποιεί κανείς να μου πει πως τουφαίνονται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 φορές καλύτερος ήχος, lifetime warranty όσον αφορά τον ιδρώτα, τα αγαπούν πολλοί runners και βγαίνουν πιο φθηνά από airpods.

https://www.amazon.co.uk/Jaybird-Bluetooth-Headphones-Compatible-Smartphones/dp/B01MQPGZ0Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1501018788&sr=8-1&keywords=jaybirds+x2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AirPods και running δεν πανε μαζι.... :P

 

Hδη εχω χασει 2 και μου εχουν μεινει 2 charging cases και 2 airpods( both left ear :( )

 

Πλεον το τριτο package μονο στο αυτοκινητο το χρησιμοποιω.  :-)

 

Παρε καλυτερα κατι με εσωτερικο hinge για να ''καθονται'' καλυτερα ή κατι τετοιο https://www.amazon.com/Plantronics-BackBeat-Wireless-Bluetooth-Headphones/dp/B01JKJN972/ref=sr_1_21?rps=1&ie=UTF8&qid=1501023257&sr=8-21&keywords=running+earbuds&refinements=p_85%3A2470955011

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 φορές καλύτερος ήχος, lifetime warranty όσον αφορά τον ιδρώτα, τα αγαπούν πολλοί runners και βγαίνουν πιο φθηνά από airpods.

https://www.amazon.co.uk/Jaybird-Bluetooth-Headphones-Compatible-Smartphones/dp/B01MQPGZ0Y/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1501018788&sr=8-1&keywords=jaybirds+x2

και παμφθηνα θα ελεγε κανείς

(εάν είχε πρωτα καλλιεργησει ενα στρέμμα λεφτόδεντρα )

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

ΟΚ το πιασα δεν ειναι πολυ για ιδρωτα. Ο ήχος τους δνε είναι τόσο καλός δηλαδή;

 

Ο ήχος τους είναι λίγο καλυτερος από τα ενσύρματα της apple. Για πολύ ιδρώτα πάντως δεν είναι και ο,τι καλύτερο μιας και είναι γυαλιστερά. Είναι όμως πανάλαφρα και δεν έχουν αυτό το ενοχλητικό καλώδιο που στα περισσότερα όταν κινείσαι, τα κάνει να μετακινούνται απο τη θέση τους από το βάρος του καλωδίου κλπ. Επίσης τα airpods δεν έχουν σχεδόν καθόλου ηχομόνωση και δεν είναι κατάλληλα για συνθήκες που έχουν έντονο θόρυβο.

 

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαρταται τι εννοεις με το "τρεξιμο" Αν εννοεις σε ανωμαλο δρομο η ' sprint  τοτε σαφως δεν κανουν .

Εγω στον διαδρομο δεν εχω κανενα προβλημα ουτε απο θεμα ιδρωτα ,ουτε απο κραδασμους να βγαινουν  απο το αυτι.

Η ανεση σε σχεση με τα καλωδια πριν δεν υπαρχει ,επισης να πω οτι χρησιμοποιω μονο το ενα γιατι ετσι με βολευει καλυτερα θελω να εχω ακουστικη επαφη και με το περιβαλλον .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω κάτω μου λέτε δηλαδή ότι ιδρώτα δεν αντέχουν, ηχομόνωση δεν έχουν και απλά είναι λίγο καλύτερα σαν ήχος; Περίμενα κάτ καλύτερο για να μαι ειλικρινής. Να κόστιζαν 100 ευρώ οκ αλλά όχι 200 και να ναι ετσι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AirPods και running δεν πανε μαζι.... :P

 

Hδη εχω χασει 2 και μου εχουν μεινει 2 charging cases και 2 airpods( both left ear :( )

 

Πλεον το τριτο package μονο στο αυτοκινητο το χρησιμοποιω. :-)

 

Παρε καλυτερα κατι με εσωτερικο hinge για να ''καθονται'' καλυτερα ή κατι τετοιο https://www.amazon.com/Plantronics-BackBeat-Wireless-Bluetooth-Headphones/dp/B01JKJN972/ref=sr_1_21?rps=1&ie=UTF8&qid=1501023257&sr=8-21&keywords=running+earbuds&refinements=p_85%3A2470955011

Στο αυτοκίνητο φοράς ακουστικά;

 

Εντάξει στο τρέξιμο που κι εκεί επικίνδυνο είναι αλλά στο αυτοκίνητο μπορεί και να χτυπήσεις εσύ κάποιον άλλο (τρέχοντας άντε να ρίξεις κανέναν αναβάτη)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στο αυτοκίνητο φοράς ακουστικά;

 

Εντάξει στο τρέξιμο που κι εκεί επικίνδυνο είναι αλλά στο αυτοκίνητο μπορεί και να χτυπήσεις εσύ κάποιον άλλο (τρέχοντας άντε να ρίξεις κανέναν αναβάτη)

 

Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί φοράει κόσμος ακουστικά στο αυτοκίνητο. Ηχοσυστήματα δεν έχουν στα οχήματα???  :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο αυτοκίνητο φοράς ακουστικά;

 

Εντάξει στο τρέξιμο που κι εκεί επικίνδυνο είναι αλλά στο αυτοκίνητο μπορεί και να χτυπήσεις εσύ κάποιον άλλο (τρέχοντας άντε να ρίξεις κανέναν αναβάτη)

Σωστη η παρατηρηση σου, αλλα τα airpods δεν εχουν πολυ καλη ηχομονωση οποτε ειναι σαν να μην τα φοραω απο αποψη external sounds, στο car μονο για κλησεις τα χρησιμοποιω, οχι για μουσικη.

 

Επισης το traffic jam που εχει εδω δεν σου επιτρεπει να πας πανω απο 10mph :P , και ειναι δυσκολο να βρω να χτυπησω καποιον οταν βγαινω στον interstate.. :)

 

Οσο για το τρεξιμο, τα docks ειναι μια ευθεια απο το σπιτι μου, και την ωρα που βγαινω αντε να δω καμια 20αρια ατομα στην διαδρομη , ασε που ειναι και αρκετα wide ο δρομος , ε δεν θα παω να πεσω και πανω τους. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...