Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσε press render του Galaxy Note 8 που θα έχει dual camera με 3x optical zoom


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ήταν πολύ δύσκολο να βάλουν την ίδια κάμερα και στο s8 από το να κρατήσουν την περσινη? Aαλλά βέβαια έτσι θα ξεχωρίζει το note περισσότερο, αλλιώς εκτός από το πενάκι δεν θα είχε και κάποια ιδιαίτερη διαφορά. Όσο για τα χρήματα του είναι γνωστό ότι τα Samsung πέφτουν πολύ γρήγορα στις τιμές, παρολα αυτά σίγουρα δεν θα είναι φθηνό όπως και να έχει. Εγώ πάντως περιμένω να δω οριστικές τιμές όπως επίσης και το v30 τι έχει να δείξει σε σαφώς χαμηλότερη τιμή. Η αλήθεια είναι ότι δεν με χαλάει ποσό κάνει ένα κινητό αλλά ότι για τα χρήματα του δεν έχει πια μεγάλη διάρκεια ζωής σε σχέση με κάτι άλλο που θα αγόραζες στα ίδια χρήματα, όπως μια τηλεόραση, pc, ps Xbox, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο αν δεν εχει κατασκεταστικα προβληματα θα ειναι κορυφαιο..
Οποιος εχει δουλεψει s-pen ξερει οτι δυστυχως δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην αγορα. Ειναι μια κατηγορια μονο του.
O σχεδιασμος σου προσφερει απιστευτο μεγεθος οθονης σε διαστασεις που αλλες εταιρειες βγαζουν 5,5 ιντσες..
Η ποιοτητα της οθονης επισης θα ειναι η καλυτερη που υπαρχει σε smartphone. Οπως ειναι καθε χρονο.
Να ειχε και καμια μπαταρια 5000 ωραια θα ηταν (ΜΠΑΜ...)

Η αρχικη τιμη ειναι απαραδεκτη. Και δεν εχει να κανει με την Ελλαδα, με το ποσα λεφτα εχω και με το αν στο εξωτερικο παιρνουν επιδοτησεις... Κινητο τηλεφωνο ελαχιστα διαφοροποιημενο απο το προηγουμενο.. Αν το κρινουμε σαν κοσμημα, σαν status symbol, σαν κατι αλλο τελος παντων οκ.. Δεχομαι να το πουλανε και 50000 κι ας το παρει οποιος θελει. Αλλα εγω προσωπικα το κρινω σαν τηλεφωνο και πιστευω οτι ειναι πολυ ακριβο.

Βαλτε βαλτε επιδοτησεις και αγοραστε υπερκοστολογημενα μετα απο τις αλυσιδες. Προσωπικα εχω επιδοτηση 900 ευρω την οποια την εκανα εκπτωση παγιου και πληρωνω 25 ευρω το μηνα αντι για 62,5.. Οταν θελω κινητο ξερω απο που θα το αγορασω και ποσο. Σιγουρα παντως πολυ φθηνοτερα απο οσο θα το επαιρνα με την επιδοτηση..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο αν δεν εχει κατασκεταστικα προβληματα θα ειναι κορυφαιο..

Οποιος εχει δουλεψει s-pen ξερει οτι δυστυχως δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην αγορα. Ειναι μια κατηγορια μονο του.

O σχεδιασμος σου προσφερει απιστευτο μεγεθος οθονης σε διαστασεις που αλλες εταιρειες βγαζουν 5,5 ιντσες..

Η ποιοτητα της οθονης επισης θα ειναι η καλυτερη που υπαρχει σε smartphone. Οπως ειναι καθε χρονο.

Να ειχε και καμια μπαταρια 5000 ωραια θα ηταν (ΜΠΑΜ...)

 

Η αρχικη τιμη ειναι απαραδεκτη. Και δεν εχει να κανει με την Ελλαδα, με το ποσα λεφτα εχω και με το αν στο εξωτερικο παιρνουν επιδοτησεις... Κινητο τηλεφωνο ελαχιστα διαφοροποιημενο απο το προηγουμενο.. Αν το κρινουμε σαν κοσμημα, σαν status symbol, σαν κατι αλλο τελος παντων οκ.. Δεχομαι να το πουλανε και 50000 κι ας το παρει οποιος θελει. Αλλα εγω προσωπικα το κρινω σαν τηλεφωνο και πιστευω οτι ειναι πολυ ακριβο.

 

Βαλτε βαλτε επιδοτησεις και αγοραστε υπερκοστολογημενα μετα απο τις αλυσιδες. Προσωπικα εχω επιδοτηση 900 ευρω την οποια την εκανα εκπτωση παγιου και πληρωνω 25 ευρω το μηνα αντι για 62,5.. Οταν θελω κινητο ξερω απο που θα το αγορασω και ποσο. Σιγουρα παντως πολυ φθηνοτερα απο οσο θα το επαιρνα με την επιδοτηση..

+ απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο για το aspect ratio, στην αρχή μοιάζει λιγο περίεργο και εχεις πλαισια αριστερα δεξια αντι πανω κατω. Αλλά ολοι (ακουω και το νεο pixel) πανε σε τετοιο aspect οποτε ολα τα γινουν update. Παντως ειναι πολυ καλυτερο. Σκεφτειτε πως το S8+ ειναι 6,2 ιντσες και ειναι μικροτερο απο το iPhone 7 Plus των 5,5

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητο αν δεν εχει κατασκεταστικα προβληματα θα ειναι κορυφαιο..

Οποιος εχει δουλεψει s-pen ξερει οτι δυστυχως δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο στην αγορα. Ειναι μια κατηγορια μονο του.

O σχεδιασμος σου προσφερει απιστευτο μεγεθος οθονης σε διαστασεις που αλλες εταιρειες βγαζουν 5,5 ιντσες..

Η ποιοτητα της οθονης επισης θα ειναι η καλυτερη που υπαρχει σε smartphone. Οπως ειναι καθε χρονο.

Να ειχε και καμια μπαταρια 5000 ωραια θα ηταν (ΜΠΑΜ...)

 

Η αρχικη τιμη ειναι απαραδεκτη. Και δεν εχει να κανει με την Ελλαδα, με το ποσα λεφτα εχω και με το αν στο εξωτερικο παιρνουν επιδοτησεις... Κινητο τηλεφωνο ελαχιστα διαφοροποιημενο απο το προηγουμενο.. Αν το κρινουμε σαν κοσμημα, σαν status symbol, σαν κατι αλλο τελος παντων οκ.. Δεχομαι να το πουλανε και 50000 κι ας το παρει οποιος θελει. Αλλα εγω προσωπικα το κρινω σαν τηλεφωνο και πιστευω οτι ειναι πολυ ακριβο.

 

Βαλτε βαλτε επιδοτησεις και αγοραστε υπερκοστολογημενα μετα απο τις αλυσιδες. Προσωπικα εχω επιδοτηση 900 ευρω την οποια την εκανα εκπτωση παγιου και πληρωνω 25 ευρω το μηνα αντι για 62,5.. Οταν θελω κινητο ξερω απο που θα το αγορασω και ποσο. Σιγουρα παντως πολυ φθηνοτερα απο οσο θα το επαιρνα με την επιδοτηση..

 

Πήρε η ξαδέρφη μου (μενει Σουηδία) το S8+ απο την 3. Unlimited texts/calls και 60GB internet. Πληρώνει €73 Ευρω το μηνα και εδωσε 0 Ευρω για την συσκευη. Σε 24 μηνες θα παρει δωρεαν το S10. Πως ακριβώς ειναι κακή αγορά; Ναι στους 24 μηνες θα πληρωσει συνολικά 1750, αλλά μην ξεχνας πως και και σκετη συσκευη να αγοραζε θα εκανε συμβολαιο. Οποτε παλι κερδιζει καθως δεν πληρωσε τιποτα για την συσκευη.

 

Καταλαβαινω πως τα 73 Ευρω πάγιο φαινονται υπερβολικά. Αλλά με τους μισθους εκει δεν ειναι. Η κοπέλα παίρνει περισσοτερα απο 3 χιλιάρικα. Και στο κατω κάτω εχει unlimited και 60gb με 73 ευρω οχι 201 Ευρω για 12GB που δινει η γελοία η Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το Samsung και οποιοδηποτε samsung θα μπορεσει να κανει αυτο τοτε θα πω οτι ΙΣΩΣ αξιζει η καμερα του περισσοτερο...

Τραβηγμενη με LG G6.

Οσοι τολμηροι - μπορειτε να δοκιμασετε τα κινητα σας να δουμε.

g0SUWcU.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρε η ξαδέρφη μου (μενει Σουηδία) το S8+ απο την 3. Unlimited texts/calls και 60GB internet. Πληρώνει €73 Ευρω το μηνα και εδωσε 0 Ευρω για την συσκευη. Σε 24 μηνες θα παρει δωρεαν το S10. Πως ακριβώς ειναι κακή αγορά; Ναι στους 24 μηνες θα πληρωσει συνολικά 1750, αλλά μην ξεχνας πως και και σκετη συσκευη να αγοραζε θα εκανε συμβολαιο. Οποτε παλι κερδιζει καθως δεν πληρωσε τιποτα για την συσκευη.

 

Καταλαβαινω πως τα 73 Ευρω πάγιο φαινονται υπερβολικά. Αλλά με τους μισθους εκει δεν ειναι. Η κοπέλα παίρνει περισσοτερα απο 3 χιλιάρικα. Και στο κατω κάτω εχει unlimited και 60gb με 73 ευρω οχι 201 Ευρω για 12GB που δινει η γελοία η Cosmote

δικηο εχεις αλλα στο εξωτερικο ,εδω τα προγραμματα δεν συμεφερουν και εγω πηρα εκπτωση στο παγιο 20 ε 6 ωρες προς ολους 100 sms ,500 mb

Οταν το Samsung και οποιοδηποτε samsung θα μπορεσει να κανει αυτο τοτε θα πω οτι ΙΣΩΣ αξιζει η καμερα του περισσοτερο...

Τραβηγμενη με LG G6.

Οσοι τολμηροι - μπορειτε να δοκιμασετε τα κινητα σας να δουμε.

g0SUWcU.jpg

πολυ καλη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το Samsung και οποιοδηποτε samsung θα μπορεσει να κανει αυτο τοτε θα πω οτι ΙΣΩΣ αξιζει η καμερα του περισσοτερο...

Τραβηγμενη με LG G6.

Οσοι τολμηροι - μπορειτε να δοκιμασετε τα κινητα σας να δουμε.

g0SUWcU.jpg

 

H wide lens camera των LG είναι όλα τα λεφτά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι οντως ολα τα λεφτα και ας ειναι χειρωτερη της κανονικης της.

Βεβαια δεν μιλαω για την wide καμερα της αλλα για τον νυχτερινο ουρανο.

Κανενα κινητο που ειχα μεχρι τωρα, συμπεριλαμβανομενου και του S8, δεν μπορει να αποτυπωσει αστερια ανοιχτου ουρανου τοσο καθαρα.

Και αν ειναι να πρεπει να δωσω 1200 ας μεινω στο G6 1200 φορες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ποτέ πάει κάτω από 550 ευρώ θα το πάρω . Μέχρι τότε απλά θα το κοιτάω στα μαγαζιά . Θα μείνω με note 3 μέχρι να λιώσουν οι πάγοι . Παραπάνω λεφτά και δεν έχω και δεν διαθέτω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν το Samsung και οποιοδηποτε samsung θα μπορεσει να κανει αυτο τοτε θα πω οτι ΙΣΩΣ αξιζει η καμερα του περισσοτερο...

Τραβηγμενη με LG G6.

Οσοι τολμηροι - μπορειτε να δοκιμασετε τα κινητα σας να δουμε.

g0SUWcU.jpg

τραβηγμένη με τρίποδο? με το S7 μπορείς να δοκιμάσεις με την κάμερα στην προηγμένη λειτουργία και κάνωντας ρυθμίσεις στην ταχύτητα και το διάφραγμα να βγάλεις παρόμοια.Εγώ το δοκίμασα χωρίς τρίποδο και βγήκαν τα αστέρια αλλά κουνημένα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα έχω να πω.

 

Έχουν εξαντλήσει όλες τις επιλογές στο Design και στο Performance.

 

Δεν υπάρχει κάτι άλλο να δούμε σχεδιαστικά. Έχουμε δει με χοντρά bezels, χωρίς bezels, curved κλπ κλπ.

 

To Performance έχει φτάσει σε ένα σημείο που οτιδήποτε παραπάνω είναι άχρηστο.

 

Θέλω να δω σε 5 χρόνια τι θα πουλάνε αυτές οι εταιρείες... αφού μέχρι τώρα οι πωλήσεις τους βασιζόντουσαν στο "διαφορετικό" design ή + specs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το καρκίνωμα με τη γελοίες αναλογίες δε πρέπει να το συνεχίσουν

 

Μην αρχίσουν και οι άλλη κατασκευαστές και βάζουν άλλες διαστάσεις και δε μπορούμε να βρεθούμε πουθενά μετά

sorry φιλε αλλα εμεις φταίμε. πρωτα τρέχαν ολοι να παρουν 16/9 μονιτορ για κειμενο (fail), μετα 21/9 για games (fail) και τώρα τι περίμενες? Κινητα τηλεκοντρολ και οσο τα αγοράζεις τοσο μακραίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6,4 αυτό δεν είναι κινητό αυτό είναι ταμπλέτα και τα χρήματα να είχα τέτοιες ίντσες δεν είναι καθόλου πρακτικές.

το νοτε 3 που είχα ήταν οριακά πρακτικό.θα προτιμούσα κάτι σαν το 3 με αυτά τα χαρακτηριστικά.αν και πιστεύω 5,2 ίντσες είναι το ιδανικό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει λιγο θορυβω θα ελεγα..εγω με το Ζ5 ισως βγαζω κ καλυτερη

Χωρις να θελω να ριξω το Ζ5, τετοια φωτο δεν βγαζει.

Ειχα Ζ5. Περαν των γενικων θεματων που ειχε, ενας απο τους λογους που το εδωσα ηταν η καμερα του. Μπορει να λεει 23ΜΡ και οι φωτο να ειναι 10ΜΒ η καθεμια τους, αλλα σε πληροφορια εικονας δεν αντιστοιχει καθολου.

 

Ειμαι LGακιας, το παραδεχομαι, αλλα εχω τους λογους μου. Μπορει να με πεις και κολλημενο, οκ! Αλλα και παλι εχω τους λογους μου. Τος ιδιου βεληνεκους λογους που καποιος δεν θα ξαναπαρει LG λογω bootloops η Samsung λογω ελαττωματικης μπαταριας κτλ.

 

Θεωρω την καμερα του LG ανωτερη των Samsung. Και μεχρι να δω το note 8 διπλα στο G6 να τραβανε ταυτοχρονα την ιδια εικονα ωστε να βγαλω το σωστο συμπερασμα, δεν εμπιστευομαι κανενα συγκριτικο youtube video και κανεναν "ειδηκο" του θεματος. Μιλαω για καθαρες συνθήκες πραγματικοτητας.

Εκει επι τοπου στο μαγαζι, τα δυο κινητα, στις ιδες συνθηκες. Ποιο βγαζει το τασακι πιο κοντα στη πραγματικοτητα? Το ενα πιο κιτρινο, το αλλο με θορυβο, το αλλο με κουνημα κτλ.

 

Δεν λεω πως το samsung δεν θα εχει καλη καμερα. Μη τρελαθουμε κιολας! Απλα για μενα με αυτα που εχω δει με τα ιδια μου τα ματια, το LG ειναι καλυτερο.

 

ΠΣ. Στο φιλο πιο πανω - οχι, χωρις τριποδο! Στο manual mode με ολα αυτοματα και με AE-L ενεργο (Auto exposure - Lock), χωρις δικες μου ρυθμισεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...