Προς το περιεχόμενο

Ισχυει το οριο 20 αγγελειων ετησιως για να μην υπαρχει προβλημα με ΣΔΟΕ?


Miatakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψαχνωντας στο google για διαφορα θεματα σχετικα με αγγελειες ιδιωτων για καινουργια ή μεταχερισμενα πραγματα σε site σαν το insomnia με εκπληξη ειδα οτι υπαρχει οριο στις αγγελειες που αναιβαζεις για καινουργια-μεταχειρισμενα πραγματα που δεν πρεπει να ξεπερνα τις 20 ετησιως , αλλιως θα εχεις προβλημα με ΣΔΟΕ ....   http://www.insomnia.gr/topic/575659-%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%B5%CF%83-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%B1%CF%87%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B9%CF%83%CE%BC%CE%AD%CE%BD%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%83%CE%B4%CE%BF%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%83%CE%BF%CF%87%CE%AE-%CE%BA%CE%AF%CE%BD/

 

1) Ισχυει αυτο το πραγμα?

2) Αν ναι , αυτο το οριο των 20-25 αγγελειων ισχυει για καθε site ξεχωριστα (π.χ 20 για insomnia αλλες 20 σε αλλο site κτλ.) ή συνολικα σε οσα site εχεις αναρτηση αγγελειες..(δηλαδη 20-25 ολες κι ολες, και αν ναι πως το ΣΔΟΕ μπορει να ταυτοποιηση τον χρηστη)

3) Αν σε μια αγγελεια που εχεις αναιβασει πουλας 3 προιοντα αυτο πιανεται σαν 3 αγγελειες ή σαν 1?

 

Ας το ξεκαθαρισουμε λοιπον αυτο τι ισχυει και τι οχι για να μην βρεθουμε προ καμιας δυσαρεστης εκπληξης..

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται εντελως ακυρο.

Και 100 αγγελιες να βαλω,που ξερουν οι κοπριτες αν πουλησα 100 πραματα,αν ηταν το ιδιο πραμα 100 φορες η αν δεν πουλησα ποτε τποτ?

Αυτο ας πουμε ηταν το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο,αφου ξεπερασα το πρωτο σοκ διαβαζοντας τις αποριες σου..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαινεται εντελως ακυρο.

Και 100 αγγελιες να βαλω,που ξερουν οι κοπριτες αν πουλησα 100 πραματα,αν ηταν το ιδιο πραμα 100 φορες η αν δεν πουλησα ποτε τποτ?

Αυτο ας πουμε ηταν το πρωτο που μου ηρθε στο μυαλο,αφου ξεπερασα το πρωτο σοκ διαβαζοντας τις αποριες σου..

Το link το διαβασες παραπανω που εχω κανει upload?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν αυτή η δραστηριότητα γίνεται κατ' επάγγελμα ΟΦΕΙΛΕΙΣ να κάνεις έναρξη και να εκδίδεις τα απαραίτητα παραστατικά. 

Το οφείλεις νομικά αλλά και ηθικά απέναντι στην κοινωνία.

 

Η φράση ''κατ' επάγγελμα'' δεν ορίζεται σαφώς από το νόμο και εφόσων διωχθείς, είναι στη διακριτική

ευχέρεια του δικαστή να αποφασίσει αν οι αγοραπωλησίες για τις οποίες διώκεσαι συνιστούν ευκαιριακή

δραστηριότητα ή επάγγελμα.

Επεξ/σία από Whitefanged
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

20 όριο μπορεί να έχει θέση το ΣΔΟΕ αν και δεν ξέρουμε κατά πόσο ισχύει με αυτούς που έχουν 2ο και 3ο προφίλ είναι 60 σύνολο άρα άνετα στήνεται το μαγαζάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Είκοσι laptop ίσως είναι θέμα. Αλλά είκοσι συλλεκτικά τεύχη του Μικρού ¨Ηρωα, ή είκοσι παιγνίδια PS3 τι είναι;

Η ελληνική προχειρότητα για μια φορά ακόμη...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

20 όριο μπορεί να έχει θέση το ΣΔΟΕ αν και δεν ξέρουμε κατά πόσο ισχύει με αυτούς που έχουν 2ο και 3ο προφίλ είναι 60 σύνολο άρα άνετα στήνεται το μαγαζάκι.

 

 

μαγαζάκι πώς ρε συμπολίτη?

ότι έχω πάρει προσωπικά δεν έχω ζητήσει έκπτωση παρά μόνο αν λείπουν παρελκόμενα! λογικό δεν είναι?

εδώ μέσα ότι έχω αναρτήσει στις μερικές αγγελίες που είχα όχι μόνο ήθελαν σκόντο, έκπτωση κλπ αλλά μερικοί ήθελαν να το αποκτήσουν ΚΟΨΟΧΡΟΝΙΑΣ!! μάθαμε τώρα οικονομική κρίση ότι & καλά όλοι πεινάνε αλλά θελουν να πάρουν κινητά, λαπιτοπια, κάμερες, gadgets, τηλεοράσεις.....

 

αρα σιγά την μπιζνα & σιγά την επιχείρηση συμπολίτη!

 

οι αγγελίες θα μπορούσαν να ελεγχθούν από ΣΔΟΕ παρά μόνο με τηλ ή ταυτότητα. άρα καταλήγουμε σε άτοπο

εδώ είμαστε ως χώρα ανοργάνωτοι σε άλλα θέματα που λύνονται πιο εύκολα! σε αυτό πιστεύετε ότι θα μπορούσαν να βρουν λύση??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

chrysatheo

3 λογαριασμοί χ 20 αγγελίες σύνολο 60 αντικείμενα για σένα θεωρούνται προσωπική χρήση και το άλλο υπάρχουν μόνιμα αγγελίες  που συνεχώς ανανεώνουν  το περιεχόμενο τους το θεωρείς και αυτό ότι γίνεται για προσωπική χρήση. 

Συμπολίτη προσωπικά ποσώς με ενδιαφέρει τι γίνεται στις αγγελίες υπάρχουν αρμόδιοι  συντονιστές σε κάθε site που φιλοξενεί αγγελίες   για να λύνουν τα  οποιοδήποτε θέματα  προκύψουν  εγώ απλά σχολίασα τον τίτλο του θέματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...