Προς το περιεχόμενο

Μήπως η αύξηση στην τιμή του PlayStation Plus δεν είναι και τόσο τραγική τελικά;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρώτη φορά βλέπω να δικαιολογούν αύξηση σε προϊόν με τόσο πάθος που το κάνουν κάποιοι. Δεν έχω λόγια!

Σε λίγο θα κάνουν και paypal account για donations προς την άπορη $ony!

 

Με αυτά που διαβάζω εδώ πρέπει να βγάλουν 2 ειδών plus ένα για τους normal και ένα για τα καπιταλόνια σαν τα παιδιά εδώ που δεν τους πειράζει ένα +20% στην συνδρομή αλλά να είναι 200% γιατί απλά μπορούν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσο υπαρχει το Xbox Live, με Βackwards compability, καλυτερα games καθε μηνα (τα οποια τα παιζεις και οφλαιν δε σε αναγκαζει να εχεις gold sub, σαν το ps) 

Καλυτερους servers, 

Xbox Pass και EA Access,

Και xbox home που τα μοιραζεσαι ολα με ενα φιλο σου, οπως το Live και ολα τα παραπανω, αρα όλα αυτά σε μιση τιμη.

 

bb ps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σας παιδια εγω τις καρτες τις περνο απο το ebay πολι φθινες 20 ευρο τον χρο 1.50 το μινα παι εκι σιν φερι οχι εδω οκ οπιος θελι να του στιλο αποκι που περνο κ γω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οτι πιο τραγικο εχω διαβασει και αυτο δειχνει το χαμηλο επιπεδο που διακατεχει τον ελληνα, τι σχεση εχει ο μισθος και η αυξηση του, με μια αυξηση τιμης σε μια υπηρεσια που αφορα χομπι, λες και ειναι ειδος πρωτης αναγκης το ps plus και πρεπει να κατεβουμε σε γενικη απεργια για να μπορεσει να υπαρξει εξομαλυνση.

 

 

τι αλλο θα διαβασουμε εδω μεσα, και ασχετως απο αυτο οπως πολυ σωστα λεει το αρθρο επιτελους πρεπει να ξυπνησουμε στην Ελλαδα που ολα τα θεωρουμε δωρεαν, πηγαινετε να ζησετε λιγο εξω να δειτε πως ειναι, που νομιζουν ολοι στην Ελλαδα οτι η παροχη υπηρεσιας ειναι εμποριο και σου λεει , "ε σιγα ρε φιλε τι εφτιαξες και θελεις 2 και 3 ευρω για 2 λεπτα υποθεση"

Eχω ζησει 6 χρονια εξω. Και μαντεψε δεν ειμαι ελληνας.

Τωρα τι εχεις να πεις; Στο χαλασα το ονειρο ε;

Οντως εχετε χαμηλο επιπεδο οι ελληνες και ακομα πιο χαμηλο αυτοι που θεωρουν οτι τα ξερουν ολα σανν εσενα που  προσπαθωντας να μειωσεις τον αλλο οταν εχει διαφορετικη αποψη δειχνει και το επιπεδο σου .

Απο ποιο χωριο ειπαμε εισαι Ελληναρα μου;.

 

 

Οτι πιο τραγικο εχω διαβασει δεν θα το ελεγα το ποστ σου αλλα θα ελεγα οτι ειναι εκτος τοπου και χρονου. 

Τι να κανουμε δηλαδη; Εσυ πιστευεις πως εδωσα "γροθια" στη sony σου οταν εγω απαντησα στην "ειδηση" και το γραφικο τιτλο "η αύξηση στην τιμή του PlayStation Plus δεν είναι και τόσο τραγική"

Σορρυ που σου χαλαω τη λογικη σου και σε βγαζω εξω απο τα νερα σου.Σε καταλαβαινω απολυτα.

Καλη σου συνεχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eχω ζησει 6 χρονια εξω. Και μαντεψε δεν ειμαι ελληνας.

Τωρα τι εχεις να πεις; Στο χαλασα το ονειρο ε;

Οντως εχετε χαμηλο επιπεδο οι ελληνες και ακομα πιο χαμηλο αυτοι που θεωρουν οτι τα ξερουν ολα σανν εσενα που προσπαθωντας να μειωσεις τον αλλο οταν εχει διαφορετικη αποψη δειχνει και το επιπεδο σου .

Απο ποιο χωριο ειπαμε εισαι Ελληναρα μου;.

 

 

Οτι πιο τραγικο εχω διαβασει δεν θα το ελεγα το ποστ σου αλλα θα ελεγα οτι ειναι εκτος τοπου και χρονου.

Τι να κανουμε δηλαδη; Εσυ πιστευεις πως εδωσα "γροθια" στη sony σου οταν εγω απαντησα στην "ειδηση" και το γραφικο τιτλο "η αύξηση στην τιμή του PlayStation Plus δεν είναι και τόσο τραγική"

Σορρυ που σου χαλαω τη λογικη σου και σε βγαζω εξω απο τα νερα σου.Σε καταλαβαινω απολυτα.

Καλη σου συνεχεια.

Φίλε, δεν με ενδιαφέρει τι θα πεις, αλλά συγγνώμη... "Πιο Έλληνας πεθαίνεις!!!"... Μετά την αρχή: "έχω ζησει 6 χρόνια έξω=κοίτα τι μαματος είμαι"!!!" ...όλα τα υπόλοιπα πήγαν περίπατο... Έλληνας to the bone είσαι my dear friend...like me and the others... Σόρρυ που στο λέω...κάνε λίγο αυτοκριτική και θα καταλάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε, δεν με ενδιαφέρει τι θα πεις, αλλά συγγνώμη... "Πιο Έλληνας πεθαίνεις!!!"... Μετά την αρχή: "έχω ζησει 6 χρόνια έξω=κοίτα τι μαματος είμαι"!!!" ...όλα τα υπόλοιπα πήγαν περίπατο... Έλληνας to the bone είσαι my dear friend...like me and the others... Σόρρυ που στο λέω...κάνε λίγο αυτοκριτική και θα καταλάβεις...

αχαχαχα μου εφυγε το φρεντο απο το στομα αχαχα Αντε να σε δει λιγο ο ηλιος αγορι μου ειναι ωραια η ζωη για να τη ζεις μονος σου..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

​Ναι θα παίρνεις τα παιχνίδια κόπια με 10 ευρώ από τον Πακιστανό μαγαζάτορα της γειτονιάς και μετά τι θα κάνεις ιδιοφυία μου; Θα παίζεις με τα bots ή θα χακάρεις το PSN;

 

​Αν έχεις τέτοιες ικανότητες μπες σε καμια τράπεζα καλύτερα να βγάλεις και λεφτά, ή στο Πεντάγωνο και βγάλτα στο WikiLeaks...

 

​Α ρε Ελληναράδες..

1) Μάλλον πρέπει να κάνεις παρέα με πακιστανούς που σου πουλάνε κοπιες 10 € ειδάλλως πρέπει να είσαι από κάνα χωριό που φέτος πρέπει να ήρθε το ρεύμα. Δεν ξέρω κάποιον άλλον που να δίνει χρήματα για κοπιες. 

2) Δεν ανέφερα πότε το έχω τέτοιες ικανότητες. Πώς έβγαλες τέτοια συμπέρασμα ακόμα απορώ. 

3) Αναφέρω στο προηγούμενο ποστ ότι θεωρω λάθος να πληρώνεις για να παίζεις online τον τίτλο που έχεις αγοράσει. Αυτό ΠΡΈΠΕΙ να είναι δωρεάν. Όπως και το Ps3.

4) Πάνε στον καθρέφτη και θα δεις "Ελληναρα".

Υ.Γ. Μάθε να ξεχωρίζεις την βούρτσα με την π@@τσα δεν είναι το ίδιο πράγμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχα μου εφυγε το φρεντο απο το στομα αχαχα Αντε να σε δει λιγο ο ηλιος αγορι μου ειναι ωραια η ζωη για να τη ζεις μονος σου..

..απλά ξαναλέω... αυτοκριτική... πάω να με δει λίγο ο ήλιος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αύξηση της τιμής της συνδρομής πολύ απλα είναι απαράδεκτη. Από την στιγμή που δεν προσφέρει κάτι καινούριο στην υπηρεσία, ανατιμολογηση προς τα πάνω δεν θα έπρεπε να υφίσταται. Αρα ναι 10 ευρώ έξτρα για το ίδιο προϊόν είναι κερατιατικα όσο και αν προσπαθεί ο αρθρογράφος να χρυσωσει το χαπι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους λενε ανοησιες τυπου "μην ειστε φτωχομπινεδες" και "τα θελετε ολα τσαμπα" και λοιπες ανοησιες. Ξεφτερια μου, εχεις πληρωσει ΗΔΗ το online του τιτλου μεσα στην τιμη του διολου ευκαταφρονητου ποσου των 70 ευρω που κανουν πλεον οι τιτλοι. Ερχεται λοιπον μια εταιρεια και σου λεει οτι αμα θες να χρησιμοποιησεις το περιεχομενο που εχεις ΗΔΗ πληρωσει τοτε θελουμε να μας δωσεις αλλα 60 ευρω νταβατζιλικι το χρονο συν το οτι πληρωνεις στον παροχο σου για να εχεις φυσικα Ιντερνετ. Αντε, με τζιμανια καταναλωτες σαν και σας ευχομαι στο μελλον να κανουν τα παιχνιδια με licence να πληρωνεις ενα γενικο licence του καθε franchise και στην συνεχεια να σας αρμεγουν για καθε τιτλο τυπου "σκασε 30 ευρω για το licence τοy Call of duty και αλλα 60 ευρω για το παιχνιδι" με την ιδια ακριβως λογικη. Το να μην θελει καποιος να τον κλεβουν και να πληρωνει 3 φορες για να χρησιμοποιησει μια υπηρεσια δεν τον κανει τσιγγουνη ουτε φτωχομπινε, απλα δεν ειναι μαλακας. Φιλικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους λενε ανοησιες τυπου "μην ειστε φτωχομπινεδες" και "τα θελετε ολα τσαμπα" και λοιπες ανοησιες. Ξεφτερια μου, εχεις πληρωσει ΗΔΗ το online του τιτλου μεσα στην τιμη του διολου ευκαταφρονητου ποσου των 70 ευρω που κανουν πλεον οι τιτλοι. Ερχεται λοιπον μια εταιρεια και σου λεει οτι αμα θες να χρησιμοποιησεις το περιεχομενο που εχεις ΗΔΗ πληρωσει τοτε θελουμε να μας δωσεις αλλα 60 ευρω νταβατζιλικι το χρονο συν το οτι πληρωνεις στον παροχο σου για να εχεις φυσικα Ιντερνετ. Αντε, με τζιμανια καταναλωτες σαν και σας ευχομαι στο μελλον να κανουν τα παιχνιδια με licence να πληρωνεις ενα γενικο licence του καθε franchise και στην συνεχεια να σας αρμεγουν για καθε τιτλο τυπου "σκασε 30 ευρω για το licence τοy Call of duty και αλλα 60 ευρω για το παιχνιδι" με την ιδια ακριβως λογικη. Το να μην θελει καποιος να τον κλεβουν και να πληρωνει 3 φορες για να χρησιμοποιησει μια υπηρεσια δεν τον κανει τσιγγουνη ουτε φτωχομπινε, απλα δεν ειναι μαλακας. Φιλικα.

Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που λες... όμως για σκέψου λιγο: οι εταιρίες που κατασκευάζουν το κάθε παιχνίδι έχουν το οκ να χρησιμοποιούν τους server της Sony (η της MS,κλπ) και σου παραχωρούν αυτό το δικαίωμα? Δεν το γνωρίζω αυτό καθόλου. Αλλιώς έπρεπε στο κουτί να αναφέρεται ότι υπάρχει "δυνατοτητα" για να το παίξεις on line, multiplayer, κλπ... Τότε η κάθε εταιρία έπρεπε να πληρώνει έξτρα την Sony ανάλογα με το bandwidth που θα έπαιρνε από τους server του ps plus /psn το παιχνίδι της online η να είχε η ίδια εφαρμογή επι πληρωμή ( η με σύμβαση με τη Sony, ανάλογα). Μόνο τα παιχνίδια που η ίδια η Sony διαθέτει η όσα ας πούμε αγοράζεις από ps store, θα έπρεπε να είναι δωρεάν για online.

 

Αν ξέρει κάποιος πως λειτουργεί αυτό με την άδεια που έχει απόκτησει το κάθε παιχνίδι για να έχει το "ελεύθερο" στο ps network, παρακαλώ να μας διαφωτισει(δεν είναι αυτό ειρωνικό, αλήθεια το λέω).

 

Με την ίδια λογική, θα μπορούσαμε να έχουμε πχ τζάμπα τηλεόραση αν ας πούμε αγοράζαμε τον κατάλληλο εξοπλισμό από την εκάστοτε εταιρία παροχής Ίντερνετ και θα είχαμε επίσης όλες τις ταινίες (έτσι κι αλλιώς τις έχει αγοράσει η έχει σύμβαση, ήδη η εταιρεία που μας παρέχει Ίντερνετ!).

 

Κανεις μια επένδυση για να σου βγει στο μέλλον πιο κερδοφόρα...

 

Αν δεν ήταν έτσι εγώ απλά ρωτώ... τα παιχνίδια του PS3 ήταν φθηνότερα από τα αντίστοιχα του PS4 όταν αυτό βγήκε στην αγορά αλλά η κονσόλα ακριβότερη... Αφού το PS3 ήταν για την εποχή του κορυφαίο, όπως το PS4 τώρα γιατί συνέβει αυτό? Δηλ. γιατί για τα ίδια κορυφαία παιχνίδια (αναλόγως εποχής) πληρώνουμε έως και διπλάσια πλέον χρήματα...? Τι είναι αυτό που άλλαξε..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους λενε ανοησιες τυπου "μην ειστε φτωχομπινεδες" και "τα θελετε ολα τσαμπα" και λοιπες ανοησιες. Ξεφτερια μου, εχεις πληρωσει ΗΔΗ το online του τιτλου μεσα στην τιμη του διολου ευκαταφρονητου ποσου των 70 ευρω που κανουν πλεον οι τιτλοι. Ερχεται λοιπον μια εταιρεια και σου λεει οτι αμα θες να χρησιμοποιησεις το περιεχομενο που εχεις ΗΔΗ πληρωσει τοτε θελουμε να μας δωσεις αλλα 60 ευρω νταβατζιλικι το χρονο συν το οτι πληρωνεις στον παροχο σου για να εχεις φυσικα Ιντερνετ. Αντε, με τζιμανια καταναλωτες σαν και σας ευχομαι στο μελλον να κανουν τα παιχνιδια με licence να πληρωνεις ενα γενικο licence του καθε franchise και στην συνεχεια να σας αρμεγουν για καθε τιτλο τυπου "σκασε 30 ευρω για το licence τοy Call of duty και αλλα 60 ευρω για το παιχνιδι" με την ιδια ακριβως λογικη. Το να μην θελει καποιος να τον κλεβουν και να πληρωνει 3 φορες για να χρησιμοποιησει μια υπηρεσια δεν τον κανει τσιγγουνη ουτε φτωχομπινε, απλα δεν ειναι μαλακας. Φιλικα.

Επιτέλους μια πολύ πολύ λογική απάντηση........ 70€ κάνει ο κάθε τίτλος με ποια λογική πρέπει να πληρώσω 5€/μήνα για να έχω online πρόσβαση; Και να εξηγούμαι δεν συμφωνώ μόνο με την αύξηση 20% αλλά με την εξαρχής απόφαση της Sony να χρεώσει το online gaming εκεί είναι το πρόβλημα και όχι στο ποσό αύξηση θα πάρει η συνδρομή. Δυστυχώς ο τομέας gaming είναι για τις εταιρίες πεδίο εκμετάλλευσης και εύκολου κέρδους, ας μην ξεχνάμε και το νταβατζιλίκι που επικρατεί με τα DLC που αγοράζεις ένα ελλιπές παιχνίδι και για να το ευχαριστηθείς στο έπακρο πρέπει να δεχτείς να σε αρμέγουν σταδιακά.......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω νεο νομο απο την Ε.Ε. που να υποχρεωνει Sony και Microsoft να κανει αρση τις χρεωσεις για προσβαση στο online και τι στον κοσμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να δω νεο νομο απο την Ε.Ε. που να υποχρεωνει Sony και Microsoft να κανει αρση τις χρεωσεις για προσβαση στο online και τι στον κοσμο.

Δεν "παίζει" δυστυχώς, καθώς οι εταιρίες που βγάζουν τα παιχνίδια δεν είναι η ίδια εταιρία με τη Sony. Άρα τυπικά η Sony μπορεί να σε χρεώνει για τη χρήση των server της σε κάθε παιχνίδι (εκτός αν υπάρχει σαφής όρος περί τούτου, στην σύμβαση με την κάθε εταιρία παραγωγής παιχνιδιών)

 

Βασικά, αυτό δεν καταλαβαίνουν πολλοί στο thread

Επιτέλους μια πολύ πολύ λογική απάντηση........ 70€ κάνει ο κάθε τίτλος με ποια λογική πρέπει να πληρώσω 5€/μήνα για να έχω online πρόσβαση; Και να εξηγούμαι δεν συμφωνώ μόνο με την αύξηση 20% αλλά με την εξαρχής απόφαση της Sony να χρεώσει το online gaming εκεί είναι το πρόβλημα και όχι στο ποσό αύξηση θα πάρει η συνδρομή. Δυστυχώς ο τομέας gaming είναι για τις εταιρίες πεδίο εκμετάλλευσης και εύκολου κέρδους, ας μην ξεχνάμε και το νταβατζιλίκι που επικρατεί με τα DLC που αγοράζεις ένα ελλιπές παιχνίδι και για να το ευχαριστηθείς στο έπακρο πρέπει να δεχτείς να σε αρμέγουν σταδιακά.......

Δεν έχεις ήδη πληρώσει το online με την αγορά του παιχνιδιού...πληρώνεις τη δυνατότητα multiplayer με τη χρήση των server της Sony. Ξαναλέμε: είναι σαν να αγοράζεις internet και τηλεόραση από έναν πάροχο και να έχεις όλες τις ταινίες τζάμπα μόνο με την "απλή" συνδρομή (πληρώνεις έξτρα για αυτά έτσι δεν είναι).

 

Καλώς η κακώς η Sony σε χρεώνει για μια υπηρεσία. Αν δεν την χρησιμοποιείς μπορείς απλά να μην παίζεις multiplayer, αυτό πλήρωσες ( δυστυχώς ναι!)... εκτός και αν υπάρχει μια άλλη σύμβαση της Sony με την παραγωγό εταιρία (δεν ξέρω περί αυτού, ας πει κάποιος που το γνωρίζει)

 

Πχ λέει σε κάποιο από τα "κουτιά" των παιχνιδιών free on line? (η κάτι ανάλογο)

 

Στο call of duty black ops το δικό μου, στην πίσω όψη γραφει: "offline play enabled, on line play optionally" σε δυο ξεχωριστά "κουτάκια"

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...