Προς το περιεχόμενο

Μήπως η αύξηση στην τιμή του PlayStation Plus δεν είναι και τόσο τραγική τελικά;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαλιέται πολύ φαιά ουσία... Αυτός που έπαιρνε συνδρομή πιθανότατα να ξαναπάρει. Δε θα τον σταματήσουν τα 10 ευρώ το χρόνο.. Άσε που εγώ πήρα την ετήσια που είχε βγει σε προσφορά πριν λίγο καιρό με 35€ αν θυμάμαι καλά;;

Αυτό γίνεται παντού γύρω και ναι δεν είναι σωστό αλλά τι νομίζατε;; Ότι η Sony θα το έπαιζε ρομπεν των δασών και δεν θα έκανε το ίδιο;;

Ο μόνος τρόπος να σταματήσουν αυτά είναι παγκόσμιο εμπάργκο σε όποιον το κάνει και δε πρόκειται να συμβεί...

Όποτε το μόνο που χαλάμε είναι φαιά ουσία και χρόνο..

Κάτσε μια να ξύσω και τον κωλο μου γτ το ανέβαλλα για να γράψω το ποστ και τώρα μυρμηγκιασε...

 

 

αυτο το λεω και εγω φιλε μου χρονια τωρα..πως οποιος κανει πουστιες με τιμες και τις ανεβαζει χωρις κανενα λογω αλλα μονο να κερδισουν καποια παραπανω μυρια τα στελεχοι της Sony ή της οποιαδηποτε Sony με το ετσι θελω..εγω φιλε μου το Plus το πηρα μονο και μονο για να παιζω online καθως αυτα τα περι δωρεαν παιχνιδια ειναι γτπ και δεν αξιζει ουτε καν να μπεις στο κοπο να τα κατεβασεις και οχι να τα παιξεις..καλυτερα παιχνιδια βρισκεις free στο internet παρα στο Plus τα "δωρεαν καλα παιχνιδια"

το μονο πραγμα που πρεπει και ειμαστε υποχρεωμενοι ως ένδειξη διαμαρτυριας ειναι εμπαργκο στην καθε πουτ@να εταιρια που κανει πουστιες!! αλλα ποιος να κανει εμπαργκο να μου πεις?..και ετσι το βλεπουν η καθε εταιρια οτι οι καταναλωτες ειναι προβατα και γι'αυτο συνεχιζουν και μπραβο τους γιατι μαλακες ειναι?!! κατσε να δεις να κανανε το 80%εμπαργκο για κανα 6μηνο και θα δεις αν θα εκαναν αύξηση στην τιμή του Plus..θα γονατιζαν να μας παρουν πιπ@ γονατιστοί!! για να κανεις εμπαργο σε αυτο το θεμα ειναι πολυ απλο και ευκολο..κανεις υπομονη για 6 μηνες χωρις να παιξεις παιχνιδια online και ετσι θα δουν μεσα στο 6μηνο τεραστια πτωση εκατομμυριων!..

αλλα τζαμπα τα λεμε οπως βλεπω και αν με ρωτουσε καποιος αν θα εκανα εμπαργκο θα του απαντουσα ΟΧΙ καθως να κανεις εμπαργκο μονος σου δεν λεει φυσικα αν ηταν να το καναμε ΟΛΟΙ τοτε ΝΑΙ θα εκανα με μεγαλη χαρα.. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε πήρε κανείς μας αύξηση 20% για να πούμε "οκ κανένα πρόβλημα" στην αύξηση του plus (και του κάθε plus);

ή μήπως νομίζει κανείς ότι και έξω δίνουν τέτοιες αυξήσεις; 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επόμενο άρθρο, τόσα χρόνια δεν υπήρχε "φόρος" για πνευματικά δικαιώματα στα tablets οπότε το 2% που μπήκε είναι μια λογική αύξηση βάσει .... μπλα μπλα μπλα και οι αντιδράσεις ήταν υπερβολικές.  :rolleyes:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μηπως τελικα η αυξηση θα καταληξει ως bonus στα στελεχη και οχι στην βελτιωση της υπηρεσιας;

in-sony-annonce-la-ps4-pro-a-399-euros-p

 

=

 

98456_1133.jpg

αλλα τζαμπα τα λεμε οπως βλεπω και αν με ρωτουσε καποιος αν θα εκανα εμπαργκο θα του απαντουσα ΟΧΙ καθως να κανεις εμπαργκο μονος σου δεν λεει φυσικα αν ηταν να το καναμε ΟΛΟΙ τοτε ΝΑΙ θα εκανα με μεγαλη χαρα.. ;)

Eιναι λαθος αυτο το σκεπτικο ομως. Θελω να πω μη περιμενεις να βγουν οι καταναλωτες του κοσμου σε μια μαγικη οθονη για να ξεκινησει η επανασταση κατα του ps plus. Φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι αλλα και αδειαζει. 

Σε ολα τα αλλα συμφωνω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Eιναι λαθος αυτο το σκεπτικο ομως. Θελω να πω μη περιμενεις να βγουν οι καταναλωτες του κοσμου σε μια μαγικη οθονη για να ξεκινησει η επανασταση κατα του ps plus. Φασουλι φασουλι γεμιζει το σακουλι αλλα και αδειαζει. 

Σε ολα τα αλλα συμφωνω.

σαφως φιλε μου δεν περιμενω τιποτα να αλλαξει απο αυτα που ειπα ή να γινει "επανασταση" για το plus..αχαχα..

το μηνυμα ηταν καθαρα για να ξεσηκωτε..να ξυπνησει ο κοσμος σε

ακομα μεγαλυτερες αδικιες και θεματα που μας γινονται και μας αφορουν..

το να μην σε λογαριαζουν για την αυξηση του plus επειδη ειναι το τελευταιο πραγμα που θα με ενδιεφερε εμενα και καποιον στα τοσα πολλα αδικηματα και αυξησεις που περνανε δαγκωτες με το ετσι θελω και παραλληλα να μειωνουν τους μισθους αντι να τις αυξανουν..οπως κανουν και εδω και σε πολλα πραγματα τοτε ναι θα πηγαιναμε πασο ολοι και δεν θα ειχαμε καμια αμφισβητήσει!..

αν δεν αντιδραμε σε μικρα θεματα οπως ειναι αυτα πχ. του Plus τοτε μην περιμενουμε για αλλα πιο σοβαρα απο αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η 31 Αυγούστου είναι κοντά. Στις 31 Αυγούστου του 18 θα δούμε τι πουλιά έπιασε η Sony. Και λεω εγω 2 μήνες σερί πήραμε τζιτζιλονια. Βρωμουσε απο το κεφάλι το ψαρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μεγαλυτερο τρολλαρισμα δεν υπαρχει απο αυτο της sony. 
Δειχνει τους χειροτερους  για να σκεπασει τη φολα που φαγανε οι playstasion gamers.
Ακομα θυμαμαι τα σχολια που ειχα διαβασει τοτε. Οι playstasionαδες κραζανε την ms διχως να κανουν focus στο χαρατσι που τους εριξε η καλη τους sony και μετα απο λιγο καιρο μπαινανε σαν τα προβατα μεσα στα καταστηματα για να αρπαξουν ενα ps4. Ολοι πιστευω θα θυμαστε τα σκηνικα αυτα. 
https://www.youtube.com/watch?v=spQ6mFGurss

Τωρα δεν τους σταματαει τιποτα ηταν να μη αρχισει το κακο. 
Σε καποια φαση θα γινει συνδρομητικο με το μηνα σαν nova και αργοτερα θα σου λεει για να παιξεις ΑΑΑ  games σκασε μας και λιγα παραπανω.
Αυτο ειναι το μελλον των videogames. 
Το μονο που μπορει να το αποτρεψει ολο αυτο ειναι να ξανα μπουν sega atari κλπ στο παιχνιδι γιατι η νιντεντο δεν μπορει να κανει και πολλα απο μονη της. Το βλεπουμε εξαλλου ποσο κοντρα της πανε και οι 3rd parrty devs που δεν γουσταρουν να βγαζουν τα παιχνιδια τους βρισκοντας 100 δικαιολογιες.

Ειναι αυτο που ελεγα και συνεχιζω να το λεω βρηκαν μελι και μπηκαν να φανε sony & ms.


 


σαφως φιλε μου δεν περιμενω τιποτα να αλλαξει απο αυτα που ειπα ή να γινει "επανασταση" για το plus..αχαχα..

το μηνυμα ηταν καθαρα για να ξεσηκωτε..να ξυπνησει ο κοσμος σε

ακομα μεγαλυτερες αδικιες και θεματα που μας γινονται και μας αφορουν..

το να μην σε λογαριαζουν για την αυξηση του plus επειδη ειναι το τελευταιο πραγμα που θα με ενδιεφερε εμενα και καποιον στα τοσα πολλα αδικηματα και αυξησεις που περνανε δαγκωτες με το ετσι θελω και παραλληλα να μειωνουν τους μισθους αντι να τις αυξανουν..οπως κανουν και εδω και σε πολλα πραγματα τοτε ναι θα πηγαιναμε πασο ολοι και δεν θα ειχαμε καμια αμφισβητήσει!..

αν δεν αντιδραμε σε μικρα θεματα οπως ειναι αυτα πχ. του Plus τοτε μην περιμενουμε για αλλα πιο σοβαρα απο αυτα

Επανασταση για το ps plus μπορει να γινει αρκει να μη περιμενει ο καθενας σας να ακολουθησει ο επομενος.
Μια μοναδα κανει την διαφορα και ακολουθουν επειτα και οι αλλοι.. Αμα εσυ εχεις 2-3 φιλους που παιζετε οnline στο ps4 αν δεν βαλεις εσυ τοτε 2 ατομα θα εχουν χασει εναν φιλο τους απο το online. Ισως καποια στιγμη και αυτοι να κανουν το ιδιο.. και καποια στιγμη αυτα τα χρηματα να τα δινετε για να παιξετε 3-4 επιπλεον παιχνιδια ολοι μαζι ειτε στο σπιτι σου ειτε στο δικο τους.
Το χειροτερο ειναι και αυτο περιμενω να δω ή να διαβασω νεα για το τι γινεται σε περιπτωση με τους εξαπατημενους πελατες της που ελεγε πως θα ειναι λιγοτερο απο 5δολλαρια η υπηρεσια. Νομιζω κατι τετοια στην Αμερικη τα κυνηγανε...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Το αρθρο λιγο εμετουλης. Συγνωμη αλλα αυτο μου εβγαλε. Κριμας :)

 

Σας χαλάει την επανάσταση μια διαφορετική άποψη/ανάλυση? Δεν υπάρχει λόγος. Κλάιν... :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέξυπνα μου αγόρια που πέσατε να φάτε τον αρθρογράφο, ξέρετε πόσο κοστίζει ένα αξιοπρεπές gaming PC και κάθε πότε χρειάζεται αναβάθμιση για να παίζει τους τελευταίους τίτλους; Επίσης ξέρετε πόσο κοστίζει μια κονσόλα που δεν χρειάζεται αναβάθμιση; Αν κάνετε εναν απλό υπολογισμό (θα υποθέσω ότι γνωρίζετε βασική αριθμητική, αν και φοβάμαι ότι το συνεχές τρολάρισμα σας έχει μειώσει δραματικά το IQ), θα καταλήξετε στο απλούστατο συμπέρασμα ότι ακόμα και με την αύξηση στην συνδρομή συνεχίζει να συμφέρει από άποψη κόστους σε σχέση με τις εναλλακτικές.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι καλέ τι λέτε τέτοια τύχη κάθε μέρα να έχουμε. Μιας και οι μισθοί πήραν τα Ιμαλάια και η ανεργία έχει σβήσει... Από αυτό που πίνετε θέλω δυο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανέξυπνα μου αγόρια που πέσατε να φάτε τον αρθρογράφο, ξέρετε πόσο κοστίζει ένα αξιοπρεπές gaming PC και κάθε πότε χρειάζεται αναβάθμιση για να παίζει τους τελευταίους τίτλους; Επίσης ξέρετε πόσο κοστίζει μια κονσόλα που δεν χρειάζεται αναβάθμιση; Αν κάνετε εναν απλό υπολογισμό (θα υποθέσω ότι γνωρίζετε βασική αριθμητική, αν και φοβάμαι ότι το συνεχές τρολάρισμα σας έχει μειώσει δραματικά το IQ), θα καταλήξετε στο απλούστατο συμπέρασμα ότι ακόμα και με την αύξηση στην συνδρομή συνεχίζει να συμφέρει από άποψη κόστους σε σχέση με τις εναλλακτικές.   

Μονο που ημαστε οι περισοτεροι ΚΑΙ pcαδες και πληρωνουμε 4-5 συνδρομες . η εναλλακτικη ειναι το live που περιεργως αυξανεται και αυτο αφου οτι κανει ο ενας κανει και ο αλλος ανταγωνιστης . Και πες οτι εμεις εδω ημαστε εμπαθεις φτωχομπινεδες εξω γιατι διαμαρτυρωνται αφου δεν ειναι τίποτα ; :P

Καλο αρθρο btw λεει μια διαφορετική ανάλυση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...