Προς το περιεχόμενο

Το Taxibeat αλλάζει και γίνεται Beat


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όπως είχε προαναγγείλει τον περασμένο Φεβρουάριο όταν και ανακοινώθηκε η εξαγορά του από το mytaxi, το Taxibeat, η δημοφιλής εφαρμογή μεταφορών στην πόλη με ταξί, μετονομάζεται και γίνεται πλέον Beat.

Η κίνηση αυτή αποτελεί το πρώτο βήμα πριν τη μελλοντική ενσωμάτωση της πλατφόρμας του Beat (πλέον) σε αυτή του mytaxi, της κορυφαίας εφαρμογής ηλεκτρονικής κλήσης ταξί στην Ευρώπη, προκειμένου να υπάρχει μια ενιαία εφαρμογή την οποία οι χρήστες θα μπορούν να χρησιμοποιούν σε όλες τις χώρες που δραστηριοποιείται το mytaxi. Η αλλαγή πάντως δεν αφορά μόνο την ονομασία αφού και η ίδια η εφαρμογή διαθέτει πλέον ανανεωμένο σχεδιασμό με νέους χρωματικούς κώδικες αλλά και χρηστικές αλλαγές για καλύτερη εμπειρία του χρήστη.

 

Μία σημαντική απουσία από τη νέα εφαρμογή είναι αυτή του Boxi, της υπηρεσίας που διέθετε μέχρι πρότινος το TaxiBeat για αποστολή ασυνόδευτων αντικειμένων μέσα στην πόλη μέσα σε ελάχιστο χρονικό διάστημα, δίνοντας μια εναλλακτική επιλογή στις παραδόσεις door-to-door.

 

Link.png Site: ']Beat για Android | iPhone


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 98
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σόρρυ φίλε αλλά όσο στην Ελλάδα βασιλεύει ο κρατισμός το Uber δεν θα επιτραπεί με τίποτα.

τι εννοεις? εγω μονο με uber κινουμαι κ μου λενε οι οδηγοι οτι τους τραμπουκιζουν οι ταριφες.. γελοια πραγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άδειες πληρώνει το uber ή ακόμα πουλά efficiency με τα σπασμένα αλλωνών;

Ποια είναι τα σπασμένα των άλλων? Πόσο έχει μια άδεια (νόμιμα)?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια είναι τα σπασμένα των άλλων? Πόσο έχει μια άδεια (νόμιμα)?

 

υποθέτω αρκετά για να κάνει την uber να θέλει να παρακάμψει τη νομοθεσία προκειμένου να είναι ανταγωνιστική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευτυχώς υπάρχουν εφαρμογές όπως beat, uber κτλ γιατί οι ταρίφες αν σε πάρουν γραμμή ότι είσαι άσχετος από συγκεκριμένη περιοχή ή τουρίστας την έχεις κάτσει 

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποθέτω αρκετά για να κάνει την uber να θέλει να παρακάμψει τη νομοθεσία προκειμένου να είναι ανταγωνιστική.

Ποια νομοθεσία παρακάμπτει? Αυτη που μειώνει τον ανταγωνισμό με τεχνητό barrier to entry χωρίς να εξασφαλίζει ποιότητα υπηρεσιών?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σημεια των καιρων δειχνουν uber. πληρωμη ηλεκτρονικα βασει χιλιομετρων και μονη ταριφα 24/7

 

εδω και λιγους μηνες ειμαι με taxibeat και ειμαι πολυ ικανοποιημενος το επιπεδο των οδηγων ειναι αρκετα υψηλο γιατι λοιπον να παω στο uber ?

 

πχ για μια διαδρομη 7 χιλιομετρα ποσο πληρωσω ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα σημεια των καιρων δειχνουν uber. πληρωμη ηλεκτρονικα βασει χιλιομετρων και μονη ταριφα 24/7

μεσω uber δεν πληρωνεις διπλη ταριφα; αυτο εννοεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που οι ταριφες (οταν δεν πουλανε ψευτομαγκια κλανια στους οδηγους της uber) λενε πως το uber ειναι "μειωμενη ποιοτητα υπηρεσιων" ή "δεν ξερεις τι σοι οδηγο θα εχεις" κλαιω καθε φορα που το βλεπω.Ή κοροιδευομαστε μεταξυ μας σε αυτη τη χωρα ή οσοι τα λενε ειναι απο αλλη χωρα.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεσω uber δεν πληρωνεις διπλη ταριφα; αυτο εννοεις;

ναι

εδω και λιγους μηνες ειμαι με taxibeat και ειμαι πολυ ικανοποιημενος το επιπεδο των οδηγων ειναι αρκετα υψηλο γιατι λοιπον να παω στο uber ?

 

πχ για μια διαδρομη 7 χιλιομετρα ποσο πληρωσω ?

δεν ειναι τοσο η διαφορα στη τιμη οσο η ευκολια του να πληρωνεις με καρτα μιας και για να καλεσεις uber πρεπει να χεις συνδεσει το paypal σου και γινεται αυτοματα. Επισης σου λεει πριν μπεις ποσο θα πληρωσεις για τη διαδρομη και δεν εχει διπλη ταριφα ποτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...