Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή όρων χρήσης χρεωστικών καρτών ΕΤΕ


Alessionew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ γνωρίζω πως στην eurobank για συναλλαγές εντός τράπεζας καθώς και για πληρωμή λογαριασμών δεν πληρώνω απολύτως ΤΙΠΟΤΑ

Δεκαράκι τσακιστό δεν δίνω πέρα από το ποσό πρέπει να πληρώσω 

 

Κοίτα, μπορεί τυπικά να μην πληρώνεις, αλλά ουσιαστικά έχεις πληρώσει ήδη αν αναλογιστείς το χρόνο που ξοδεύεις, αλλά και καύσιμο να πας στην τράπεζα (αν δεν είναι σε κοντινή απόσταση κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γνωρίζω πως στην eurobank για συναλλαγές εντός τράπεζας καθώς και για πληρωμή λογαριασμών δεν πληρώνω απολύτως ΤΙΠΟΤΑ

Δεκαράκι τσακιστό δεν δίνω πέρα από το ποσό πρέπει να πληρώσω

Η ταλαιπωρία του να πας στην τράπεζα να περιμένεις μια ώρα να πληρώσεις είναι απίστευτη. Κάναμε e-Banking και 2 3 φορές το χρόνο που πρέπει να πάω στην τράπεζα τρελαίνομαι. Ενώ στο e-Banking σε 5 λεπτά έχω πληρώσει 10 λογαριασμούς με το tablet και γίνονται εκτύπωση σε 2 λεπτά στον εκτυπωτή με WiFi. Αυτές είναι ευκολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, μπορεί τυπικά να μην πληρώνεις, αλλά ουσιαστικά έχεις πληρώσει ήδη αν αναλογιστείς το χρόνο που ξοδεύεις, αλλά και καύσιμο να πας στην τράπεζα (αν δεν είναι σε κοντινή απόσταση κλπ)

Η ταλαιπωρία του να πας στην τράπεζα να περιμένεις μια ώρα να πληρώσεις είναι απίστευτη. Κάναμε e-Banking και 2 3 φορές το χρόνο που πρέπει να πάω στην τράπεζα τρελαίνομαι. Ενώ στο e-Banking σε 5 λεπτά έχω πληρώσει 10 λογαριασμούς με το tablet και γίνονται εκτύπωση σε 2 λεπτά στον εκτυπωτή με WiFi. Αυτές είναι ευκολίες.

Αναφέρομαι σε ebanking

Λάθος μου που δεν το ξεκαθαρισα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιώ και την desktop έκδοση της εθνικής και την mobile και την εφαρμογή. Έχει από τις καλύτερες υπηρεσίες όμορφα και τακτοποιημενα. Παράλληλα χρησιμοποιώ και την Πειραιώς για έκδοση εργοσημων πληρωμών κτλ. Η εφαρμογή της Πειραιώς είναι για τα πανηγύρια. Και οι 2 που έχει βγάλει. Τελευταία ανανεώθηκε λιγο και η desktop έκδοση της αλλά πάλι είναι αρκετά πιο πίσω από της εθνικής. Χωρια οι προμήθειες παντού που την κάνει και την πιο ακριβή τράπεζα. Τώρα ότι γράφετε τα ακούω βερεσέ. 3 χρόνια χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά και τα 2 e-Banking και έχω αυτή την άποψη.

Ειδικα η καινουργια εφαρμογή ειναι για τον κουκο τελειως... Πιο αθλια εφαρμογή ebanking δεν εχω ξαναδει.

 

Οσο για την εθνικη, και απο τη μυγα ξυγκι... Δε ντρεπομαστε λεω εγω...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1€ το χρεώνει, τώρα το κοίταξα. Μήπως εννοείς τη επείγουσα αποστολή; Αυτή έχει 10€.

 

Ναι, αυτό εννοώ. Στις άλλες τράπεζες έχει 1 και 1,5€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι σε ebanking

Λάθος μου που δεν το ξεκαθαρισα

Έγραψες εντός τράπεζας και μας μπέρδεψες. ΔΕΗ εφκα νερό δοκίμασες να πληρώσεις και δεν έχει καθόλου προμήθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψες εντός τράπεζας και μας μπέρδεψες. ΔΕΗ εφκα νερό δοκίμασες να πληρώσεις και δεν έχει καθόλου προμήθεια?

Ναι σε όλα. Είναι παροχή σε πελάτες private banking

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, έχει κανονικά χρεώσεις για ΔΕΗ κτλ αλλά μπορείς να ορίσεις έναν λογαριασμό για πληρωμές που γλυτώνεις τις περισσότερες χρεώσεις. Δεν θυμάμαι πως τον λέει, αλλά απαιτεί κάποιο ελάχιστο υπόλοιπο/κινήσεις ανά 3μηνο; παλαιότερα ήταν γύρω στις 3.000€ νομίζω, δεν ξέρω που βρίσκεται τώρα.

 

Στα της ΕΤΕ, μεγάλη μλκια η χρέωση 1% για ξένα νομίσματα, ήταν συμφέρουσα για αγορές από amazon και κάποια άλλα UK shops, έβγαινε φθηνότερα από τις δικές τους μετατροπές και συνήθως έδινε και καλή ισοτιμία.  :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς είναι το private banking? Δηλαδή σε κανονικά ebanking έχει προμήθεια και η eurobank?

Private banking νομίζω αφορά πελάτες με αρκετά μεγάλες καταθέσεις, είναι ειδική κατηγορία που εξυπηρετούνται και σε άλλο χώρο ακόμα και στο κατάστημα της τράπεζας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Private banking νομίζω αφορά πελάτες με αρκετά μεγάλες καταθέσεις, είναι ειδική κατηγορία που εξυπηρετούνται και σε άλλο χώρο ακόμα και στο κατάστημα της τράπεζας.

Δηλαδή εμείς που έχουμε 90 100 χιλιάρικα τζίρο το χρόνο γίνεται να έχουμε τέτοια αντιμετώπιση και από τις άλλες τράπεζες η μόνο στην eurobank γίνεται αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι υπόλοιπο εχεις ανά πάσα στιγμή στον λογαριασμό σου. Αυτός είναι ο όρος των δωρεάν συναλλαγών(δεν αφορά συναλλαγές με άλλες τράπεζες). Το όριο μέχρι πρόσφατα ήταν αν δεν κάνω λάθος τα 3 χιλιαρικα

Καλύτερα να πληρωνω στην ΕΤΕ παρα δωρεαν στην eurobank.

Νοοτροπίες σαν αυτή που περιγράφεις στο μήνυμα σου, τις εκθειασα στο πρώτο μου μήνυμα σε αυτό το νήμα.

Δεν πειράζει κάποιος πρέπει να πληρώνει ακόμα και ως θύμα τους χοντροκωληδες μανδαρινους της ΕΤΕ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εμείς που έχουμε 90 100 χιλιάρικα τζίρο το χρόνο γίνεται να έχουμε τέτοια αντιμετώπιση και από τις άλλες τράπεζες η μόνο στην eurobank γίνεται αυτό?

Απ'όσο ξέρω όλες οι τράπεζες έχουν τμήμα private banking. Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ύψος των καταθέσεων αλλά το καλύτερο είναι να μιλήσετε με την τράπεζα που είστε πελάτες. Τώρα για το τι ακριβώς προνόμια έχουν οι πελάτες αυτοί πάλι θα σε γελάσω...:) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όριο πλέον για τις e-συναλλαγές στη Γιούρομπανκ είναι 10000 εκτός αν έχεις τη μισθοδοσία σου όποτε παρέμεινε 3000. Το Περσοναλ μπανκινγκ είναι τελείως διαφορετικό από αυτή την υπηρεσία και αφορά πελάτες με καταθετικό υπόλοιπα άνω των 50000(σε μια τράπεζα και όχι διεσπαρμένα). Τότε έχεις καλύτερη αντιμετώπιση και όντως εξυπηρετείται από άλλο χώρο στην τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...