Προς το περιεχόμενο

Αλλαγή όρων χρήσης χρεωστικών καρτών ΕΤΕ


Alessionew

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά πλέον απο 15/09 θα χρεώνεται με 5 ευρώ η επανέκδοση χρεωστικής λόγω απώλειας/κλοπής/φθοράς, ενώ θα χρεώνεται και η επαναποστολή πιν 3 ευρώ.

https://www.nbg.gr/greek/retail/cards/debit-cards/Documents/Ανακοίνωση%20σε%20Portal%20και%20καταστήματα%20_%20Αλλαγή%20Όρων%20Χρήσης%20Χρεωστικών%20Καρτών%20Εθνικής%20Τράπεζας.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ο πελάτης ΕΤΕ ανέχεται την δημοσιουπαλληλική νοοτροπία των υπαλλήλων της 

τα καταστήματα που ανά τακτά χρονικά διαστήματα γεμίζουν με επιδοματούχους και συνταξιούχους με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο πελάτης-πελάτης να κάνει την δουλειά του

το υποτυπώδες ebanking που χρεώνει σχεδόν όλες τις κινήσεις του χρήστη

 

Δεν θα ανεχθεί λοιπόν αυτός ο πελάτης και μερικά ακόμα ευρουλάκια χρέωση για το τίποτα;

 

Σηκώνει κι άλλα το σαμάρι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ ο πελάτης ΕΤΕ ανέχεται την δημοσιουπαλληλική νοοτροπία των υπαλλήλων της 

τα καταστήματα που ανά τακτά χρονικά διαστήματα γεμίζουν με επιδοματούχους και συνταξιούχους με αποτέλεσμα να μην μπορεί ο πελάτης-πελάτης να κάνει την δουλειά του

το υποτυπώδες ebanking που χρεώνει σχεδόν όλες τις κινήσεις του χρήστη

 

Δεν θα ανεχθεί λοιπόν αυτός ο πελάτης και μερικά ακόμα ευρουλάκια χρέωση για το τίποτα;

 

Σηκώνει κι άλλα το σαμάρι

 

Σε κάθε περίπτωση το e-banking, μιλώντας για όλες τις τράπεζες, όχι μόνο ΕΤΕ, είναι πιο συμφέρον από το να πάρεις αυτοκίνητο-μηχανάκι να πας ΔΕΗ,ΕΥΔΑΠ,κλπ. Αλλά σε κάθε περίπτωση θα έπρεπε να είναι φτηνότερο.

Εντάξει, εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι κινείται πολύ, φορολογείται. Αν οι Έλληνες φτάσουμε να τρώμε μόνο ψωμί, είναι σίγουρο ότι θα φτάσει στα ύψη η τιμή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάθε περίπτωση το e-banking, μιλώντας για όλες τις τράπεζες, όχι μόνο ΕΤΕ, είναι πιο συμφέρον από το να πάρεις αυτοκίνητο-μηχανάκι να πας ΔΕΗ,ΕΥΔΑΠ,κλπ. Αλλά σε κάθε περίπτωση θα έπρεπε να είναι φτηνότερο.

Εντάξει, εγώ αυτό που βλέπω είναι ότι κινείται πολύ, φορολογείται. Αν οι Έλληνες φτάσουμε να τρώμε μόνο ψωμί, είναι σίγουρο ότι θα φτάσει στα ύψη η τιμή του.

Εγώ γνωρίζω πως στην eurobank για συναλλαγές εντός τράπεζας καθώς και για πληρωμή λογαριασμών δεν πληρώνω απολύτως ΤΙΠΟΤΑ

Δεκαράκι τσακιστό δεν δίνω πέρα από το ποσό πρέπει να πληρώσω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τα βλέπω αυτά. Το σημαντικό δεν είναι η χρέωση για επανέκδοση, το σημαντικό είναι η προμήθεια 1% που λέει σε συναλλαγές σε ξένο νόμισμα.

 

Ήταν η μόνη τράπεζα που δεν είχε προμήθεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χειρότερο e-Banking το έχει η Πειραιώς. Πληρώνω εφκα 50 λεπτά προμήθεια πληρώνω ασφαλειες 50 λεπτά προμήθεια πληρώνω ΔΕΗ νερό 50 λεπτά. Ο εφκα είναι και κάθε μήνα. Η εθνική έχει 0 ευρώ στο εφκα και 30 στους λογαριασμούς. Η Πειραιώς δεν κάνει για τίποτα.

Τώρα τα βλέπω αυτά. Το σημαντικό δεν είναι η χρέωση για επανέκδοση, το σημαντικό είναι η προμήθεια 1% που λέει σε συναλλαγές σε ξένο νόμισμα.

 

Ήταν η μόνη τράπεζα που δεν είχε προμήθεια.

Ένα ευρώ προμήθεια έχει σε έμβασμα σε τράπεζα στο εξωτερικό και αν στείλεις πχ από Πειραιώς 2 3 χιλιάρικα κρατάνε 4 ευρώ και 1 ευρώ κρατάει η Πειραιώς 5 ευρώ δηλαδή προμήθεια σε 2000 ευρώ έμβασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δηλαδή η ποιότητα του e banking εξαρτάται από την προμήθεια και όχι από την ευκολία χρήσης, ασφαλεία και δυνατότητες που σου προσφέρει;

 

Η εθνική έχει άνετα από τα χειρότερα e banking χαλαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή η ποιότητα του e banking εξαρτάται από την προμήθεια και όχι από την ευκολία χρήσης, ασφαλεία και δυνατότητες που σου προσφέρει;

 

Η εθνική έχει άνετα από τα χειρότερα e banking χαλαρά.

Χρησιμοποιώ και την desktop έκδοση της εθνικής και την mobile και την εφαρμογή. Έχει από τις καλύτερες υπηρεσίες όμορφα και τακτοποιημενα. Παράλληλα χρησιμοποιώ και την Πειραιώς για έκδοση εργοσημων πληρωμών κτλ. Η εφαρμογή της Πειραιώς είναι για τα πανηγύρια. Και οι 2 που έχει βγάλει. Τελευταία ανανεώθηκε λιγο και η desktop έκδοση της αλλά πάλι είναι αρκετά πιο πίσω από της εθνικής. Χωρια οι προμήθειες παντού που την κάνει και την πιο ακριβή τράπεζα. Τώρα ότι γράφετε τα ακούω βερεσέ. 3 χρόνια χρησιμοποιώ σχεδόν καθημερινά και τα 2 e-Banking και έχω αυτή την άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω που χρησιμοποιώ και της Πειραιώς και της Eurobank, της Εθνικής μου φαίνεται το καλύτερο.

Της Eurobank πάλι είναι το χειρότερο, απαρχαιωμένο και ενώ το έχω ψάξει πολλές φορές δεν μπορώ να βρω τον τρόπο να φτιάξω πάγια εντολή για έμβασμα. Στις άλλες είναι πανεύκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τον τελευταίο καιρό έχει βγει μια υπηρεσία (IRIS) που μεταφέρεις -σχεδόν- άμεσα λεφτά σε άλλη τράπεζα εσωτερικού με έμβασμα. Η Eurobank το χρεώνει €1, η Πειραιώς €1,50 και η Εθνική το χρεώνει με το εξωφρενικό ποσό των €10.

 

Ξεφτέρια, όχι αστεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον τελευταίο καιρό έχει βγει μια υπηρεσία (IRIS) που μεταφέρεις -σχεδόν- άμεσα λεφτά σε άλλη τράπεζα εσωτερικού με έμβασμα. Η Eurobank το χρεώνει €1, η Πειραιώς €1,50 και η Εθνική το χρεώνει με το εξωφρενικό ποσό των €10.

 

Ξεφτέρια, όχι αστεία.

1€ το χρεώνει, τώρα το κοίταξα. Μήπως εννοείς τη επείγουσα αποστολή; Αυτή έχει 10€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...