Προς το περιεχόμενο

Τι να κάνω στην ζωή μου


Sarotikos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα

 

Μόλις τελείωσα και με τον στρατό και τώρα έχω το άγχος του τι θα απογίνω στην ζωή μου.Έχω πάρει πτυχίο ΠΤΔΕ δάσκαλος δημοτικού δηλαδή,ένα επάγγελμα χωρίς ιδιαίτερο μέλλον στην παρούσα φάση.Σκέφτομαι λοιπόν μήπως αν έκανα κάποιο σεμινάριο μπαρίστα με βοηθούσε να βρω δουλειά σε κάποια καφετέρια :/

Ταυτόχρονα σκέφτομαι και τον ΟΑΕΔ αλλά αμφιβάλλω στο ότι θα με βοηθήσει να βρω εργασία..

Αν μπορεί κανείς να μου δώσει οποιαδήποτε συμβουλή που θα με βοηθούσε..

 

Ευχαριστώ πολύ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η συμβουλή που θα σου δώσουν (τώρα έρχεται, δεν αργεί) είναι να φύγεις από τη χώρα :-D

 

από εκεί και πέρα το ίδιο άγχος έχουν και οι μισοί έλληνες.

φτάσαμε στο σημείο να κάνουμε σεμινάρια για καφέ. γάμησε τα

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

 

Μόλις τελείωσα και με τον στρατό και τώρα έχω το άγχος του τι θα απογίνω στην ζωή μου.Έχω πάρει πτυχίο ΠΤΔΕ δάσκαλος δημοτικού δηλαδή,ένα επάγγελμα χωρίς ιδιαίτερο μέλλον στην παρούσα φάση.Σκέφτομαι λοιπόν μήπως αν έκανα κάποιο σεμινάριο μπαρίστα με βοηθούσε να βρω δουλειά σε κάποια καφετέρια :/

Ταυτόχρονα σκέφτομαι και τον ΟΑΕΔ αλλά αμφιβάλλω στο ότι θα με βοηθήσει να βρω εργασία..

Αν μπορεί κανείς να μου δώσει οποιαδήποτε συμβουλή που θα με βοηθούσε..

 

Ευχαριστώ πολύ :)

 

Εεε δεν είναι τόσο δραματικά τα πράγματα με το επάγγελμα σου

Μπορείς να μοιράσεις κάρτες και να κάνεις ιδιαίτερα σε παιδιά τάξεων δημοτικού-γυμνασίου

Μπορείς όπως σου πρότειναν σε κανένα ιδιωτικό σχολείο ή φροντιστήριο

Απλά χρειάζεται ψάξιμο

 

Μορφωμένο παιδί είσαι, γιατί να πας να κανείς σεμινάρια μπαριστά και να δουλέψεις σε καφετέρια

Ξέρω τώρα έχει ζήτηση η συγκεκριμένη δουλειά αλλά... ΤΩΡΑ... αύριο δεν θα έχει ούτε αυτή γιατί πολύς κόσμος οδεύει προς τα κει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φρόντισε να επενδύσεις σε αυτό που σπουδασες αν σου αρέσει και δεν το έκανες καταναγκαστικα. Αν το αφήσεις κινδυνεύεις να το χάσεις για πάντα και θα πρέπει να ψάχνεις πάντα για ευκαιριακες δουλειές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν κοιτας να κανεις καποιο μεταπτυχιακο ωστε να πας παραπερα τις σπουδες σου αλλα να ξεφυγεις και καπως απο το επαγγελμα του πτυχιου σου; Δεν καταλαβαινω γιατι να πας να γινεις μπαριστας οταν εχεις σπουδασει και μπορεις να το προχωρησεις κι αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μας είπες πολλά εκτός απο το πιο βασικό: Τι θες να κάνεις?

Εν τω μεταξύ πιες καφε, βάλε Ubuntu Studio, ετοιμάσου, ξέρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδής θα γράφουν ελληνάκια σε λίγο καιρό, τα προσφυγακια-λαθροπαιδακια, κάνε μια αίτηση για διδασκαλία σε hotspot, είτε σε ειδικά τέτοια σχολεία.να βλέπεις μπροστά πάντα στις καταστάσεις.τα λεφτά είναι καλά και προσλαμβάνουν άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιες καφέ, βάλε linux, πάνε στα ξένα.

ξέχασες τη σοβαρότερη συμβουλή ever : "have you try to turn it off and on again ?" αν και αυτό πάει ποιο πολύ στο θέμα κυβέρνησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...